Zaskarżenie budowy pierwszego bloku III etapu osiedla Przybyszewskiego 64 od Atal

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Przybyszewskiego 64 za którą odpowiada deweloper Atal. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii
Mar G
Posty: 3130
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Zaskarżenie budowy pierwszego bloku III etapu osiedla Przybyszewskiego 64 od Atal

Postautor: Mar G » 17 mar 2021, 21:07

każdy kto przeczyta decyzję pierwotną widzi, jak marne są podstawy zaskarżenia.
bip.krakow.pl/?news_id=101157

w tytule decyzji są 3 budynki tj. 4,5, i 6 - a w treści urzędnik opisał 2 z nich - 4.x i 5.x.
i na tym oparto zaskarżenie.
w korekcie Majchrowski uzupełnił ten opis o bud. 6

chyba nikomu z nas by nie przyszło do głowy podważać takie coś, ale jak wiemy papugi z tego żyją - i to dostatnio.


fakir151
Posty: 159
Rejestracja: 02 mar 2019, 8:13

Re: Zaskarżenie budowy pierwszego bloku III etapu osiedla Przybyszewskiego 64 od Atal

Postautor: fakir151 » 18 mar 2021, 9:18

Bartab pisze:
Mar G pisze:raczej 3 tytanów - bo to Majchrowski podpisał , jak to nazwał, "oczywistą omyłkę" i skorygował decyzję.
jak przeglądam BIPa to jestem zaskoczony, jak wiele decyzji w Krk nosi właśnie taki podtytuł - "poprawa oczywistej omyłki pisarskiej".
nie słyszałem, aby jakakolwiek korekta była przegrana dotąd bo developer by sądził miasto - ale zawsze może być ten 1 .raz - tu masz rację.

tyle ,że Pan Z. ma jeszcze dużo do zarobienia na swoich terenach w mieście - więc na wojnę totalną z władzami raczej nie pójdzie.


Pan Zasada w styczniu skończył 91 lat, że też mu się jeszcze tak chce :D


Pewnie jego potomkowie pilnują interesów.
Przeglądając kiedyś uwagi do zmian planu zagospodarowania Krakowa to jest wiele zastrzeżeń od niego - większość jest odrzucanych bez podania powodu jako bezzasadne.
Zapytałem dewelopera co planuje zrobić, jeśli nie będzie wyroku NSA za rok. Zobaczymy co odpiszą.

Mar G
Posty: 3130
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Zaskarżenie budowy pierwszego bloku III etapu osiedla Przybyszewskiego 64 od Atal

Postautor: Mar G » 18 mar 2021, 10:16

fakir151 pisze:
Bartab pisze:
Mar G pisze:raczej 3 tytanów - bo to Majchrowski podpisał , jak to nazwał, "oczywistą omyłkę" i skorygował decyzję.
jak przeglądam BIPa to jestem zaskoczony, jak wiele decyzji w Krk nosi właśnie taki podtytuł - "poprawa oczywistej omyłki pisarskiej".
nie słyszałem, aby jakakolwiek korekta była przegrana dotąd bo developer by sądził miasto - ale zawsze może być ten 1 .raz - tu masz rację.

tyle ,że Pan Z. ma jeszcze dużo do zarobienia na swoich terenach w mieście - więc na wojnę totalną z władzami raczej nie pójdzie.


Pan Zasada w styczniu skończył 91 lat, że też mu się jeszcze tak chce :D


Pewnie jego potomkowie pilnują interesów.
Przeglądając kiedyś uwagi do zmian planu zagospodarowania Krakowa to jest wiele zastrzeżeń od niego - większość jest odrzucanych bez podania powodu jako bezzasadne..


Tak. jednym z ciekawszych był postulat żeby mógł zasypać ten potok , który płynie między etapami Eko i puścić wodę rurami - wtedy miałby więcej powierzchni pod bloki. odrzucili


Małgorzata L
Posty: 34
Rejestracja: 03 lis 2020, 12:31

Re: Zaskarżenie budowy pierwszego bloku III etapu osiedla Przybyszewskiego 64 od Atal

Postautor: Małgorzata L » 26 mar 2021, 15:01

anubis pisze:Mar G zejdź na ziemie. Napisałem prosty fakt. Na wyrok NSA czeka się ok. 3 lat, tyle.

To jest pewnie wynik wojenki dwóch tytanów, z których nikt nie chce odpuścić - Juroszka i Zasady. Jeden i drugi ma topowych prawników. Pewnie Atal nie chciał Zasadzie nic odpalić no to wojna, często to tak wygląda. I jestem przekonany, że te topowe kancelarie od Zasady doprowadzą do zmiany wyroku, bo im wyższa instancja tym większa wrażliwość na szczegóły, a decyzje administracyjne mają to do siebie, że można je poprawiać w nieskończoność. To nie jest sytuacja, że pan Mietek z pomocą google i darmowych poradników na blogach skarży WZ-tkę sąsiada.

Bardziej niż na wyroki liczyłbym, że Atal dogada się z Zasadą, ale skoro już puścili praktycznie całą ofertę to nie mają takiej potrzeby.


Wydaje się, że to nie Atal powinien się obawiać. Zasada ma w tej chwili sprawy u Wojewody. Kwestia stron postępowania, antresoli, która wygląda na kondygnację, złą nazwę inwestycji...tam dopiero się dzieje. Tutaj Atal skończy budowę, zanim NSA orzeknie. Wtedy szanse na cokolwiek dla Zasady są marne. Póki co przegrywa wszystko, nawet jakieś próby wznowienia, lub stwierdzenia nieważności. O ile się orientuję to nie poszło o odpalenie czegokolwiek, bo to Atal robił ulicę Przybyszewskiego. A jeśli taka była intencja Zasady, żeby zmusić do sypnięcia, to może i dobrze, że Atal odpowiedział. Wydaje się, że agresja jest po stronie Zasady. Ja w takiej sytuacji też nie uległabym szantażom. Świadczy to jednak o Zasadzie. Wychodzi malizna:)

every
Posty: 9
Rejestracja: 07 kwie 2021, 12:35

Re: Zaskarżenie budowy pierwszego bloku III etapu osiedla Przybyszewskiego 64 od Atal

Postautor: every » 07 kwie 2021, 12:37

fakir151 pisze:
Bartab pisze:
Mar G pisze:raczej 3 tytanów - bo to Majchrowski podpisał , jak to nazwał, "oczywistą omyłkę" i skorygował decyzję.
jak przeglądam BIPa to jestem zaskoczony, jak wiele decyzji w Krk nosi właśnie taki podtytuł - "poprawa oczywistej omyłki pisarskiej".
nie słyszałem, aby jakakolwiek korekta była przegrana dotąd bo developer by sądził miasto - ale zawsze może być ten 1 .raz - tu masz rację.

tyle ,że Pan Z. ma jeszcze dużo do zarobienia na swoich terenach w mieście - więc na wojnę totalną z władzami raczej nie pójdzie.


Pan Zasada w styczniu skończył 91 lat, że też mu się jeszcze tak chce :D


Pewnie jego potomkowie pilnują interesów.
Przeglądając kiedyś uwagi do zmian planu zagospodarowania Krakowa to jest wiele zastrzeżeń od niego - większość jest odrzucanych bez podania powodu jako bezzasadne.
Zapytałem dewelopera co planuje zrobić, jeśli nie będzie wyroku NSA za rok. Zobaczymy co odpiszą.


I cos odpisali?

fakir151
Posty: 159
Rejestracja: 02 mar 2019, 8:13

Re: Zaskarżenie budowy pierwszego bloku III etapu osiedla Przybyszewskiego 64 od Atal

Postautor: fakir151 » 07 kwie 2021, 14:03

every pisze:
fakir151 pisze:
Bartab pisze:
Pan Zasada w styczniu skończył 91 lat, że też mu się jeszcze tak chce :D


Pewnie jego potomkowie pilnują interesów.
Przeglądając kiedyś uwagi do zmian planu zagospodarowania Krakowa to jest wiele zastrzeżeń od niego - większość jest odrzucanych bez podania powodu jako bezzasadne.
Zapytałem dewelopera co planuje zrobić, jeśli nie będzie wyroku NSA za rok. Zobaczymy co odpiszą.


I cos odpisali?

Niestety nic. Wiem tylko, że przekazali gdzieś dalej moje zapytanie pewnie na wyższe szczeble w atalu.

Mar G
Posty: 3130
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Zaskarżenie budowy pierwszego bloku III etapu osiedla Przybyszewskiego 64 od Atal

Postautor: Mar G » 23 kwie 2021, 22:11

Principio zasiedlone, to Eko-Park może wrócić do realizacji biurowca +galerii na parkingu Merca - póki ma ważne PnB

urbanity.pl/malopolskie/krakow/trzy-nowe-firmy-w-biurowcu-na-krakowskich-bronowicach,w19777

zizu02
Posty: 4
Rejestracja: 18 mar 2021, 19:25

Re: Zaskarżenie budowy pierwszego bloku III etapu osiedla Przybyszewskiego 64 od Atal

Postautor: zizu02 » 29 cze 2021, 15:24

Niestety nic. Wiem tylko, że przekazali gdzieś dalej moje zapytanie pewnie na wyższe szczeble w atalu.


Dostał ktoś może jakieś nowe informacje od Atala nt. potencjalnych odbiorów i niewyjaśnionej sytuacji prawnej?


fakir151
Posty: 159
Rejestracja: 02 mar 2019, 8:13

Re: Zaskarżenie budowy pierwszego bloku III etapu osiedla Przybyszewskiego 64 od Atal

Postautor: fakir151 » 29 cze 2021, 17:00

zizu02 pisze:
Niestety nic. Wiem tylko, że przekazali gdzieś dalej moje zapytanie pewnie na wyższe szczeble w atalu.


Dostał ktoś może jakieś nowe informacje od Atala nt. potencjalnych odbiorów i niewyjaśnionej sytuacji prawnej?

Cisza jak makiem zasiał...

every
Posty: 9
Rejestracja: 07 kwie 2021, 12:35

Re: Zaskarżenie budowy pierwszego bloku III etapu osiedla Przybyszewskiego 64 od Atal

Postautor: every » 03 sie 2021, 12:54

Mi tez nic absolutnie nie odp na maila...wyslany 4 tyg temu...



Wróć do „Przybyszewskiego 64 Kraków od Atal - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości