Ładowanie elektryków w garażu podziemnym bloku - Przybyszewskiego 64

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Przybyszewskiego 64 za którą odpowiada deweloper Atal. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii
snerol
Posty: 29
Rejestracja: 06 kwie 2022, 14:41

Re: Ładowanie elektryków w garażu podziemnym bloku

Postautor: snerol » 13 cze 2022, 16:18

Skąd informacja, że nie będzie się dało? Z tego co widzę jest zainteresowanie tematem.


przybysz
Posty: 98
Rejestracja: 12 gru 2021, 18:47

Re: Ładowanie elektryków w garażu podziemnym bloku - Przybyszewskiego 64 Kraków

Postautor: przybysz » 02 gru 2022, 10:55

Udało się komuś rozwiązać sprawę ładowania samochodów elektrycznych w garażu podziemnym? Jest szansa na podłączenie takiej instalacji w garażu podziemnym, ktoś może kontaktował się w tej sprawie z zarządcą? Jak miałaby przebiegać taka procedura? Ile kosztuje założenie instalacji do ładowania samochodu elektrycznego w garażu bloku?

jacke
Posty: 116
Rejestracja: 19 kwie 2021, 1:00

Re: Ładowanie elektryków w garażu podziemnym bloku

Postautor: jacke » 02 gru 2022, 11:02

przybysz pisze:Udało się komuś rozwiązać sprawę ładowania samochodów elektrycznych w garażu podziemnym? Jest szansa na podłączenie takiej instalacji w garażu podziemnym, ktoś może kontaktował się w tej sprawie z zarządcą?

Ja próbowałem na wszelkie sposoby z Atalem, ale nie było opcji - trzeba taki wniosek przeprocesowac przez wspólnotę. Ogólnie rzecz biorąc jest to do zrobienia: podlicznik w rozdzielni el., doprowadzenie instalacji do miejsca parkingowego, stacja ładowania. Nie wiem tylko jak wyglądają kwestie przeciwpożarowe - czy nie będzie przypadkiem wymagany odbiór przez straż pożarną :?: Z drugiej strony, stacje ładowania są cetryfikowane, a nikt (chyba?) nie zabrania parkowania elektryków w garażu, bo to by się kłóciło z ustawą o elektromobilności ;) a już w ogóle z planami Krakowa na najbliższe dekady

EDIT: zacząć musisz od projektu instalacji elektrycznej, kosztuje około 1500 netto, z tym idziesz do wspólnoty, ta wydaje decyzje tak/nie, i jak jest tak to możesz robić. W teori brzmi spoko, w praktyce na pewno już tak łatwo nie jest.


przybysz
Posty: 98
Rejestracja: 12 gru 2021, 18:47

Re: Ładowanie elektryków w garażu podziemnym bloku - Przybyszewskiego 64

Postautor: przybysz » 02 gru 2022, 16:09

jacke pisze:EDIT: zacząć musisz od projektu instalacji elektrycznej, kosztuje około 1500 netto, z tym idziesz do wspólnoty, ta wydaje decyzje tak/nie, i jak jest tak to możesz robić. W teori brzmi spoko, w praktyce na pewno już tak łatwo nie jest.

To sporo zachodu jest z czymś takim. Rozumiem, że wspólnota mieszkaniowa musi to przegłosować w uchwale, a nie jest to kwestia podjęcia decyzji przez zarządcę / zarząd wspólnoty? Jeśli tak, to zebranie więcej niż 50% głosów nie będzie łatwe. I pewnie nawet nie chodzi o niechęć ludzi, tylko ich złapać trzeba, żeby podpisali. Warto na pierwszym możliwym spotkaniu wspólnoty, bo wtedy może ich jeszcze być najwięcej.

Adam01
Posty: 168
Rejestracja: 04 sty 2021, 21:52

Re: Ładowanie elektryków w garażu podziemnym bloku - Przybyszewskiego 64

Postautor: Adam01 » 02 gru 2022, 23:12

Oczywiście jestem przeciw :!:
Nie będzie mi jacke ciągał kabla po garażu i naciągał na prondu.
Po co to na co to komu?? :?:

izafel
Posty: 14
Rejestracja: 20 paź 2022, 13:19

Re: Ładowanie elektryków w garażu podziemnym bloku - Przybyszewskiego 64

Postautor: izafel » 03 gru 2022, 13:57

Adam01 pisze:Oczywiście jestem przeciw :!:
Nie będzie mi jacke ciągał kabla po garażu i naciągał na prondu.
Po co to na co to komu?? :?:

Ładowarki służą do ładowania samochodów elektrycznych.
Które miejsce jest Twoje? Dopytuje żeby wiedzieć, gdzie nie prowadzić kabli.

jacke
Posty: 116
Rejestracja: 19 kwie 2021, 1:00

Re: Ładowanie elektryków w garażu podziemnym bloku - Przybyszewskiego 64

Postautor: jacke » 03 gru 2022, 14:20

izafel pisze:
Adam01 pisze:Oczywiście jestem przeciw :!:
Nie będzie mi jacke ciągał kabla po garażu i naciągał na prondu.
Po co to na co to komu?? :?:

Ładowarki służą do ładowania samochodów elektrycznych.
Które miejsce jest Twoje? Dopytuje żeby wiedzieć, gdzie nie prowadzić kabli.

Wez go zignoruj ;) szkoda na niego zachodu

Adam01
Posty: 168
Rejestracja: 04 sty 2021, 21:52

Re: Ładowanie elektryków w garażu podziemnym bloku - Przybyszewskiego 64

Postautor: Adam01 » 03 gru 2022, 21:30

jacke pisze:Wez go zignoruj ;) szkoda na niego zachodu

Myślisz, że inni będą płacić za twoje koszta :?: Niedoczekanie :!:
Ludzie :!: Kolo chce instalować szemrane kable w garażu, żeby kogoś prund kopnął albo się zapaliło :!:

ZGŁASZAJCIE


izafel
Posty: 14
Rejestracja: 20 paź 2022, 13:19

Re: Ładowanie elektryków w garażu podziemnym bloku - Przybyszewskiego 64

Postautor: izafel » 05 gru 2022, 13:57

Adam01 pisze:
jacke pisze:Wez go zignoruj ;) szkoda na niego zachodu

Myślisz, że inni będą płacić za twoje koszta :?: Niedoczekanie :!:
Ludzie :!: Kolo chce instalować szemrane kable w garażu, żeby kogoś prund kopnął albo się zapaliło :!:

ZGŁASZAJCIE

W takim przypadku montowany jest oddzielny licznik dla stacji ładowania. Jak kiedyś kupisz elektryka to jeszcze będziesz podkradać sąsiadowi z jego gniazdka.

M.ap9
Posty: 2
Rejestracja: 11 lip 2022, 13:00

Re: Ładowanie elektryków w garażu podziemnym bloku - Przybyszewskiego 64

Postautor: M.ap9 » 08 gru 2022, 11:30

Na AN było wspominane, że w 4 będzie takie coś wykonane - jest nawet miejsce przeznaczone do tego od początku. Stacja ma być na zasadzie prepaid chyba.



Wróć do „Przybyszewskiego 64 Kraków od Atal - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości