Wysokość czynszu za mieszkania na osiedlu Przybyszewskiego 64 w Krakowie

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Przybyszewskiego 64 za którą odpowiada deweloper Atal. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii
szymek
Posty: 74
Rejestracja: 07 sty 2017, 1:00

Re: Wysokość czynszu za mieszkania na osiedlu Przybyszewskiego 64 w Krakowie

Postautor: szymek » 02 wrz 2022, 10:39

Podzieli się ktoś informacją, ile wynoszą opłaty za mieszkanie (ok. 50 m2 na tym osiedlu). Ja wiem, że woda, prąd i ciepło wg zużycia ze stanu liczników, ale samo utrzymanie budynku i części wspólnych, to ile wychodzi?

Ile się płaci za utrzymanie miejsca postojowego w garażu podziemnym / naziemnego miejsca postojowego?

Komórka lokatorska, to jakie koszty?


snerol
Posty: 29
Rejestracja: 06 kwie 2022, 14:41

Re: Wysokość czynszu za mieszkania na osiedlu Przybyszewskiego 64 w Krakowie

Postautor: snerol » 06 wrz 2022, 12:41

szymek pisze:Podzieli się ktoś informacją, ile wynoszą opłaty za mieszkanie (ok. 50 m2 na tym osiedlu). Ja wiem, że woda, prąd i ciepło wg zużycia ze stanu liczników, ale samo utrzymanie budynku i części wspólnych, to ile wychodzi?

Ile się płaci za utrzymanie miejsca postojowego w garażu podziemnym / naziemnego miejsca postojowego?

Komórka lokatorska, to jakie koszty?


Mieszkanie 64 metry z miejscem postojowym to okolice 600zł.

szymek
Posty: 74
Rejestracja: 07 sty 2017, 1:00

Re: Wysokość czynszu za mieszkania na osiedlu Przybyszewskiego 64 w Krakowie

Postautor: szymek » 06 wrz 2022, 12:50

snerol pisze:
szymek pisze:Podzieli się ktoś informacją, ile wynoszą opłaty za mieszkanie (ok. 50 m2 na tym osiedlu). Ja wiem, że woda, prąd i ciepło wg zużycia ze stanu liczników, ale samo utrzymanie budynku i części wspólnych, to ile wychodzi?

Ile się płaci za utrzymanie miejsca postojowego w garażu podziemnym / naziemnego miejsca postojowego?

Komórka lokatorska, to jakie koszty?

Mieszkanie 64 metry z miejscem postojowym to okolice 600zł.

Dzięki za informację, a miejsce postojowe w garażu czy naziemne?


Mar G
Posty: 3149
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Wysokość czynszu za mieszkania na osiedlu Przybyszewskiego 64 w Krakowie

Postautor: Mar G » 04 paź 2022, 10:30

relatywnie dobra wiadomość z MPEC

podwyżka ciepła CO i wody tylko 16 % - i ma to być jedyna podwyżka w sezonie grzewczym

Mar G
Posty: 3149
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Wysokość czynszu za mieszkania na osiedlu Przybyszewskiego 64 w Krakowie

Postautor: Mar G » 02 sty 2023, 18:33

Mar G pisze:relatywnie dobra wiadomość z MPEC

podwyżka ciepła CO i wody tylko 16 % - i ma to być jedyna podwyżka w sezonie grzewczym


przeczytaliście pewnie już o zmianie cen mediów od 01.2023.

Czy ma ktoś wiedzę dlaczego w naszej Wspólnocie 1 m3 ciepłej wody kosztuje 44 pln , podczas gdy w innej nieruchomości po podwyżce od 2023 koszt mam 34 pln.

Dostawcami mediów w obydwu przypadkach są te same podmioty - woda MPWiK , ciepło MPEC.

Nie rozumiem tej rozbieżności przyznam.

C.O. zaś teraz 102 pln/j - gdy odbieraliśmy lokale było 60 pln.

przybysz
Posty: 102
Rejestracja: 12 gru 2021, 18:47

Re: Wysokość czynszu za mieszkania na osiedlu Przybyszewskiego 64 w Krakowie

Postautor: przybysz » 30 cze 2023, 12:27

Mar G pisze:Czy ma ktoś wiedzę dlaczego w naszej Wspólnocie 1 m3 ciepłej wody kosztuje 44 pln , podczas gdy w innej nieruchomości po podwyżce od 2023 koszt mam 34 pln.

Dostawcami mediów w obydwu przypadkach są te same podmioty - woda MPWiK , ciepło MPEC.

Nie rozumiem tej rozbieżności przyznam.

Udało się wyjaśnić z czego to wynikało? Tam jest chyba koszt zimnej + koszt podgrzania, ale to powinno wychodzić podobnie.

Mar G
Posty: 3149
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Wysokość czynszu za mieszkania na osiedlu Przybyszewskiego 64 w Krakowie

Postautor: Mar G » 30 cze 2023, 13:20

przybysz pisze:
Mar G pisze:Czy ma ktoś wiedzę dlaczego w naszej Wspólnocie 1 m3 ciepłej wody kosztuje 44 pln , podczas gdy w innej nieruchomości po podwyżce od 2023 koszt mam 34 pln.

Dostawcami mediów w obydwu przypadkach są te same podmioty - woda MPWiK , ciepło MPEC.

Nie rozumiem tej rozbieżności przyznam.

Udało się wyjaśnić z czego to wynikało? Tam jest chyba koszt zimnej + koszt podgrzania, ale to powinno wychodzić podobnie.


po części udało się. miniony sezon to 1.rzeczywisty sezon grzewczy z dużą ilością mieszkańców. stawka została ustalona więc zaliczkowo ostrożnościowo - po sezonie podliczą straty na dystrybucji w osiedlu - i zostanie ustalona stawka efektywna. oby niższa o 5-10 pln jak to jest na innych osiedlach, choć bywają i droższe.



Wróć do „Przybyszewskiego 64 Kraków od Atal - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości