Płytki na balkonach na wspo.rnikach zamiast na kleju - Przybyszewskiego 64 Kraków

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Przybyszewskiego 64 za którą odpowiada deweloper Atal. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii
Sabina28
Posty: 22
Rejestracja: 23 lis 2021, 21:16

Płytki na balkonach na wspo.rnikach zamiast na kleju - Przybyszewskiego 64 Kraków

Postautor: Sabina28 » 31 gru 2021, 10:35

Hej, podłoga balkonów nie jest klejoną, tylko płytki są nakładane na jakieś wspo.rniki?
Jaka jest zaleta takiego rozwiązania? Czy tez macie tak ze teraz w zimie wszystko trzeszczy pod każdym krokiem? Tak jakby tam lód zamarzał. U mnie nawet kilka płytek zdało się poluzować. Można to reklamować czy to normalne?


ralf
Posty: 202
Rejestracja: 29 maja 2020, 23:33

Re: Płytki na balkonach na wspo.rnikach zamiast na kleju - Przybyszewskiego 64 Kraków

Postautor: ralf » 31 gru 2021, 11:02

Nic nigdy nie trzeszczy, niezłą fuszerkę ktoś ci odstawił.

Sabina28
Posty: 22
Rejestracja: 23 lis 2021, 21:16

Re: Płytki na balkonach na wspo.rnikach zamiast na kleju - Przybyszewskiego 64 Kraków

Postautor: Sabina28 » 31 gru 2021, 11:15

Ja się pytam kogoś, kto ma tu mieszkanie, a nie chciałby mieć.
Nie wierze, że tak jest tylko u mnie.


jacke
Posty: 116
Rejestracja: 19 kwie 2021, 1:00

Re: Płytki na balkonach na wspo.rnikach zamiast na kleju - Przybyszewskiego 64 Kraków

Postautor: jacke » 31 gru 2021, 11:21

Sabina28 pisze:Hej, podłoga balkonów nie jest klejoną, tylko płytki są nakładane na jakieś wspo.rniki?
Jaka jest zaleta takiego rozwiązania?

Płytki na konstrukcji nie pękają w zimie (zmiana temperatury). Nie mają stałego spoiwa, jak to jest w przypadku np. gresu klejonego do podłoża, czyli mogą się kurczyć w lecie i rozszerzać w zimie (albo na odwrót...?) nie powodując przy tym uszkodzeń. Takie rozwiązanie oznacza mniej reklamacji dla dewelopera :)

Może podrzuć jakieś zdjęcia albo najlepiej filmik, to gremium forumowe oceni okiem fachowca :P
Ostatnio zmieniony 31 gru 2021, 11:31 przez jacke, łącznie zmieniany 2 razy.

ralf
Posty: 202
Rejestracja: 29 maja 2020, 23:33

Re: Płytki na balkonach na wspo.rnikach zamiast na kleju - Przybyszewskiego 64 Kraków

Postautor: ralf » 31 gru 2021, 11:28

Sabina28 pisze:Ja się pytam kogoś, kto ma tu mieszkanie, a nie chciałby mieć.
Nie wierze, że tak jest tylko u mnie.

Z tego co piszesz to na pewno nie chciałbym mieć tam mieszkania :)

Mar G
Posty: 3149
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Płytki na balkonach na wspo.rnikach zamiast na kleju - Przybyszewskiego 64 Kraków

Postautor: Mar G » 31 gru 2021, 11:31

Sabina28 pisze:Ja się pytam kogoś, kto ma tu mieszkanie, a nie chciałby mieć.
Nie wierze, że tak jest tylko u mnie.

każda płytka wątpliwa zgłoszona podczas odbioru i oznaczona.
wyregulowali . i jest wszystko OK

Sabina28
Posty: 22
Rejestracja: 23 lis 2021, 21:16

Re: Płytki na balkonach na wspo.rnikach zamiast na kleju - Przybyszewskiego 64 Kraków

Postautor: Sabina28 » 31 gru 2021, 11:48

ralf pisze:Z tego co piszesz to na pewno nie chciałbym mieć tam mieszkania

Właśnie widać :?

Mar G pisze:każda płytka wątpliwa zgłoszona podczas odbioru i oznaczona.
wyregulowali . i jest wszystko OK

Ale odbiory były jesienią i też wszystkie u mnie były ok. Ja mówię o chwili obecnej, jak przyszły mrozy i spadł śnieg. Byłam ostatnio i każda płytka skrzypi pod krokami, jakby woda od spodu zamarzła. I 2 płytki całkowicie sie rozregulowany bo sie telepią, a wcześniej były ok. Nikt tam nie chodził wiec jakby warunki zimowe to sprawiły. Sprawdźcie u siebie i napiszcie czy tak jest też u Was i co myślicie.

Mar G
Posty: 3149
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Płytki na balkonach na wspo.rnikach zamiast na kleju - Przybyszewskiego 64 Kraków

Postautor: Mar G » 31 gru 2021, 14:26

Sabina28 pisze:
ralf pisze:Z tego co piszesz to na pewno nie chciałbym mieć tam mieszkania

Właśnie widać :?

Mar G pisze:każda płytka wątpliwa zgłoszona podczas odbioru i oznaczona.
wyregulowali . i jest wszystko OK

Ale odbiory były jesienią i też wszystkie u mnie były ok. Ja mówię o chwili obecnej, jak przyszły mrozy i spadł śnieg. Byłam ostatnio i każda płytka skrzypi pod krokami, jakby woda od spodu zamarzła. I 2 płytki całkowicie sie rozregulowany bo sie telepią, a wcześniej były ok. Nikt tam nie chodził wiec jakby warunki zimowe to sprawiły. Sprawdźcie u siebie i napiszcie czy tak jest też u Was i co myślicie.


U mnie na odbiorze nie byly ok. Dopiero jak wyregulowali.
Byłem wczoraj - i nadal wszystkie ok. Nic nie skrzypiało mi pod nogami a podziwiałem panoramę


Klitsch.K.O
Posty: 106
Rejestracja: 14 lip 2020, 17:49

Re: Płytki na balkonach na wspo.rnikach zamiast na kleju - Przybyszewskiego 64 Kraków

Postautor: Klitsch.K.O » 31 gru 2021, 14:36

To chyba jest normalne przy mrozach. Jak było -10 stopni to u mnie było to samo, a wczoraj-dzisiaj jak mróz puścił jest ok. Woda wpływa i zamarza.

avagen
Posty: 35
Rejestracja: 07 lip 2021, 14:40

Re: Płytki na balkonach na wspo.rnikach zamiast na kleju - Przybyszewskiego 64 Kraków

Postautor: avagen » 02 sty 2022, 9:11

Sabina28 pisze:Sprawdźcie u siebie i napiszcie czy tak jest też u Was i co myślicie.

U mnie przy odbiorze wyszło kilka problemów z płytkami, ale bez problemu zostały one naprawione i wyregulowane.
W ostatnich tygodniach nic się nie zmieniło. Nic nie skrzypi, nic się nie telepie, chociaż w trakcie dużych mrozów ich odgłos był trochę inny.



Wróć do „Przybyszewskiego 64 Kraków od Atal - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości