Stan surowy łazienki i WC - rury instalacyjne na wierzchu - Przybyszewskiego 64

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Przybyszewskiego 64 za którą odpowiada deweloper Atal. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii
Mar G
Posty: 3144
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Stan surowy łazienki i WC - rury instalacyjne na wierzchu - Przybyszewskiego 64

Postautor: Mar G » 13 cze 2022, 11:11

kochinek pisze:Znam tresc swojego aktu i dotyczy to scian nosnych. Zreszta bylo to juz poruszane na forum. W takim razie pozostaje udac sie do prawnika bo Atal nie dotrzymal warunkow wykonczenia mieszkania. Bylem swiadomy, ze rury wod-kan sa natynkowo polozone ale nigdzie w dokumencie nie ma tej informacji odnosnie rur ogrzewania centralnego.


przecież niemal każdy i tak instaluje grzejnik w innym miejscu lub robi nowe podejścia po zakupie wyższej klasy grzejnika.
wkucie ich w ścianę działową wcześniej i tak kończyłoby się w 99% przypadków wykuwaniem i przerabianiem. bez różnicy


kochinek
Posty: 7
Rejestracja: 26 mar 2021, 13:13

Re: Stan surowy łazienki i WC - rury instalacyjne na wierzchu - Przybyszewskiego 64

Postautor: kochinek » 13 cze 2022, 12:17

Tak - etap 4. Roznica jest w gwarancji. Po to robilem zmiany lokatorskie zeby dac grzejnik w odpowiednie miejscy zeby pozniej nic nie zmieniac i miec gwarancje. Teraz wychodzi na to, ze jest to bez sensu bo atal sobie wymyslij natynkowe rury do CO o ktorych nie ma mowy w standardzie mieszkania…

jacke
Posty: 116
Rejestracja: 19 kwie 2021, 1:00

Re: Stan surowy łazienki i WC - rury instalacyjne na wierzchu - Przybyszewskiego 64

Postautor: jacke » 13 cze 2022, 12:39

Też bym się wkurzył... u nas grzejnik przeniesiony, ale na ściankę z pustaków i z tego co pamiętam z wizyty, to rury były wkute w ścianę. Ale jak przenosiłeś grzejnik na ścianę z żelbetu to mogli chociaż poinformować, że rury będą szły na wierzchu.

Kiedy miałeś odbiór?


Mar G
Posty: 3144
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Stan surowy łazienki i WC - rury instalacyjne na wierzchu - Przybyszewskiego 64

Postautor: Mar G » 13 cze 2022, 13:21

kochinek pisze:Tak - etap 4. Roznica jest w gwarancji. Po to robilem zmiany lokatorskie zeby dac grzejnik w odpowiednie miejscy zeby pozniej nic nie zmieniac i miec gwarancje. Teraz wychodzi na to, ze jest to bez sensu bo atal sobie wymyslij natynkowe rury do CO o ktorych nie ma mowy w standardzie mieszkania…


Faktycznie w zalaczniku et.2 vs 4 jest roznica w tym zakresie.
2 nie moze wkuwac tylko w konstrukcyjne
4 rowniez między między lokalami . Jeżeli grzejnik masz na takiej to mogłeś tego oczekiwać. Jeśli na wewnętrznej to po prostu wkuj - ileż to roboty - w 2 godz facet przy wykanczniu lazienki zrobi .
Albo zrób uwagę w protokole odbioru lokalu żeby Atal zrobił.

kochinek
Posty: 7
Rejestracja: 26 mar 2021, 13:13

Re: Stan surowy łazienki i WC - rury instalacyjne na wierzchu - Przybyszewskiego 64

Postautor: kochinek » 13 cze 2022, 13:50

Odbioru jeszcze nie bylo.

Jesli wkuje to sam to strace gwarancje na ta czesc instalacji a jak znam Atal to na wszystko bo zaraz sie dowiem ze sciana pekla w salonie bo wkulem rure w lazience ktora nie jest nawet polaczona z salonem. Chce miec gwarancje i nie rozumiem dlaczego mam z niej rezygnowac gdy w standardzie mieszkania nie ma slowa o natynkowych rurach CO.

Inzynier budowy twierdzi ze wszystko jest zgodne ze standardem wykonczenia mieszkania i nie chca tego poprawiac. Oczywiscie grzejnik jest na scianie ktora niby nawet moge zbuzyc i place za przestrzen pod nia …. Jego argumentem jest stwierdzenie ze nie obiecali ze rury beda w scianie :) Chyba powinienem sie cieszyc ze nie ukladali pustakow na co drugi i rury nie sa nad podloga bo tego tez nie obiecali. Dramat!

Powaznie o takie pierdoly mam ich ciagac po sadach? Jestem po prostu zazenowany ich postawa i podejsciem do klienta. To oni stworzyli standart wykonczenia mieszkania i sami go nie dotrzymuja :/

Mar G
Posty: 3144
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Stan surowy łazienki i WC - rury instalacyjne na wierzchu - Przybyszewskiego 64

Postautor: Mar G » 13 cze 2022, 15:26

kochinek pisze:Odbioru jeszcze nie bylo.

Jesli wkuje to sam to strace gwarancje na ta czesc instalacje a jak znam Atal to na wszystko bo zaraz sie dowiem ze szyby sciana pekla w salonie bo wkulem rure w lazience ktora nie jest nawet polaczona z salonem. Chce miec gwarancje i nie rozumiem dlaczego mam z niej rezygnowac gdy w standardzie mieszkania nie ma slowa o natynkowych rurach CO.

Inzynier budowy twierdzi ze wszystko jest zgodne ze standardem wykonczenia mieszkania i nie chca tego poprawiac. Oczywiscie grzejnik jest na scianie ktora niby nawet moge zbuzyc i place za przestrzen pod nia …. Jego argumentem jest stwierdzenie ze nie obiecali ze rury beda w scianie :) Chyba powinienem sie cieszyc ze nie ukladali pustakow co drugi i rury nie sa nad podloga bo tego tez nie obiecali. Dramat!

Powaznie o takie pierdoly mam ich ciagac po sadach? Jestem po prostu zazenowany ich postawa i podejsciem do klienta. To oni stworzyli standart wykonczenia mieszkania i sami go nie dotrzymuja :/


Moim zdaniem przesadzasz i szukasz problemów. Pozostali wlasciciele ok. 500 mieszkan poradzili sobie.
Ale to moja prywatna opinia, masz prawo do odmiennego zdania.

kochinek
Posty: 7
Rejestracja: 26 mar 2021, 13:13

Re: Stan surowy łazienki i WC - rury instalacyjne na wierzchu - Przybyszewskiego 64

Postautor: kochinek » 13 cze 2022, 15:50

Juz w tym watku dzisiaj ktos potwierdzil ze mial wkute rury do CO w lazience wiec nie tak wszyscy. Rozumiem, ze ktos to wkul sam ale wtedy stracil gwarancje. Nie widze sensu tracenia gwarancji jesli to deweloper zrobil cos nie zgodnie z napisanym przez siebie projekcie.

Jesli deweloper na takim etapie podchodzi do takich drobiazgow w taki sposob to zle to rokuje na przyszlosc przez co gwarancja dla mnie jest bardzo wazna. Nie zgadzam sie, ze jest to szukanie problemow :)

Mar G
Posty: 3144
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Stan surowy łazienki i WC - rury instalacyjne na wierzchu - Przybyszewskiego 64

Postautor: Mar G » 13 cze 2022, 16:36

kochinek pisze:Juz w tym watku dzisiaj ktos potwierdzil ze mial wkute rury do CO w lazience wiec nie tak wszyscy. Rozumiem, ze ktos to wkul sam ale wtedy stracil gwarancje. Nie widze sensu tracenia gwarancji jesli to deweloper zrobil cos nie zgodnie z napisanym przez siebie projekcie.

Jesli deweloper na takim etapie podchodzi do takich drobiazgow w taki sposob to zle to rokuje na przyszlosc przez co gwarancja dla mnie jest bardzo wazna. Nie zgadzam sie, ze jest to szukanie problemow :)


możesz przekleić ten fragment AN mówiący o sprawach , które Cię trapią ?
przeleciałem wzrokiem swój AN - i nic tak przerażającego nie odnalazłem - choć fakt treść negocjowałem chwilę z nimi.


kunegunda szybka
Posty: 80
Rejestracja: 31 gru 2020, 15:32

Re: Stan surowy łazienki i WC - rury instalacyjne na wierzchu - Przybyszewskiego 64

Postautor: kunegunda szybka » 13 cze 2022, 23:05

Daj se spokój, bo jak będziesz zadzierać nosa, to później pół roku będą naprawiać ci klamkę z rękojmi :mrgreen: Najlepiej olej temat, nic nie wkuwaj, ileż razy dziennie zaglądasz do łazienki :?: Rano na kupę i wieczorem umyć zęby.

kochinek
Posty: 7
Rejestracja: 26 mar 2021, 13:13

Re: Stan surowy łazienki i WC - rury instalacyjne na wierzchu - Przybyszewskiego 64

Postautor: kochinek » 14 cze 2022, 22:07

:)

W sumie mam 2 lazienki wiec jedna moge zamurowac ;)
Terminy naprawy klamek mam inne w umowie i calkiem sprawnie sobie daje rade z ich egzekwowaniem…

Nic. Trzeba sie zajac sprawa ;)



Wróć do „Przybyszewskiego 64 Kraków od Atal - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości