Domofon / wideodomofon w mieszkaniu / działanie domofonu - Przybyszewskiego 64

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Przybyszewskiego 64 za którą odpowiada deweloper Atal. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii
pandg
Posty: 36
Rejestracja: 15 cze 2020, 17:56

Domofon / wideodomofon w mieszkaniu / działanie domofonu - Przybyszewskiego 64

Postautor: pandg » 30 lip 2022, 20:46

Chciałbym poruszyć kilka kwestii odnośnie domofonu:
1. Czy ktoś wymieniał domofon na wideodomofon? Jeśli tak to czy korzystał z oferty firmy, która instalowała domofony czy robił to we własnym zakresie?
2. Czy zostało coś zrobione w kwestii otwierania bramy dla np dostawców z poziomu domofonu? Jeszcze jesteśmy na etapie wykończenia, wiem że teoretycznie w instrukcji była informacja, że jest to możliwe, a w praktyce to nie działało.
3. Czy ktoś miał ostatnio problem w ogóle z otwieraniem bramy nawet pilotem? Czy pilot od bramy może się rozprogramować? Wczoraj stałem pod bramą etapu 2 i nie byłem w stanie otworzyć bramy pilotem.


snerol
Posty: 29
Rejestracja: 06 kwie 2022, 14:41

Re: Domofon / wideodomofon w mieszkaniu / działanie domofonu - Przybyszewskiego 64

Postautor: snerol » 02 sie 2022, 8:25

1. Tak, korzystałem z firmy, która instalowała domofony. Odłączanie we własnym zakresie podobno powoduje awarie przez, które aktualnie nie działa otwieranie bramy.
2. Na ten moment nie jest to możliwe. Dzwoniłem do firmy, która instalowała domofon i twierdzili, że przez samodzielne odłączanie domofonów mają ciągłe awarie i brama powinna zacząć działać kiedy ludzie będą kończyć remonty.
3. Pilot działa w moim przypadku tylko z niewielkiej odległości i reaguje na krótkie wciśnięcia.

jacke
Posty: 116
Rejestracja: 19 kwie 2021, 1:00

Re: Domofon / wideodomofon w mieszkaniu / działanie domofonu - Przybyszewskiego 64

Postautor: jacke » 02 sie 2022, 8:46

snerol pisze:1. Tak, korzystałem z firmy, która instalowała domofony. Odłączanie we własnym zakresie podobno powoduje awarie przez, które aktualnie nie działa otwieranie bramy.

Nie chce się mądrzyć, ale na chłopski rozum to ciężko coś rozłączyć w taki sposób, żeby uszkodzić. Powiedziałbym, że w drugą stronę czyli przy podłączaniu na własną rękę.. z resztą, z domofonami zawsze to samo - jak spróbujesz coś zmajstrować samodzielnie to po prostu przestanie działać :)

snerol pisze:3. Pilot działa w moim przypadku tylko z niewielkiej odległości i reaguje na krótkie wciśnięcia.

U mnie podobnie, i pewnie tak jest u każdego. Znajomy mi podpowiedział, że to może nie być kwestia pilota (bo ten tylko wysyła sygnał we wszystkie możliwe strony) a bardziej kwestia odbiornika przy bramie - lepsza ekspozycja anteny może pomóc.


M.ap9
Posty: 2
Rejestracja: 11 lip 2022, 13:00

Re: Domofon / wideodomofon w mieszkaniu / działanie domofonu - Przybyszewskiego 64

Postautor: M.ap9 » 02 sie 2022, 13:49

U mnie z pilotem to samo - obydwie bramy tylko z bliskiej odległości...

jacke
Posty: 116
Rejestracja: 19 kwie 2021, 1:00

Re: Domofon / wideodomofon w mieszkaniu / działanie domofonu - Przybyszewskiego 64

Postautor: jacke » 04 sie 2022, 16:31

Dopytalem kierownika o co chodzi z tym niedzialajacym domofonem. Otoz przy demontazu jak sie przypadkiem zewrze dwa przewody ktorych sie nie powinno zwierac, to przestaje dzialac wszystkim na klatce :< wiec lepiej nie zwierac tego czego nie trzeba ; )

user371
Posty: 5
Rejestracja: 16 sie 2022, 14:01

Re: Domofon / wideodomofon w mieszkaniu / działanie domofonu - Przybyszewskiego 64

Postautor: user371 » 16 sie 2022, 14:16

Czy wiadomo coś więcej w kwestii 1 i 2? Czy osoby, które wymieniły domofon na wideodomofon mogą potwierdzić że faktycznie bezproblemowo działa? Natomiast tłumaczenie, że otwieranie bramy nie działa z powodu ludzi odłączających domofony brzmi jak zwykła ściema. Firmie prawdopodobnie nie chce się lub nie jest w stanie tak skonfigurować systemu. Przydałoby się ich mocniej w tym temacie przycisnąć.

pandg
Posty: 36
Rejestracja: 15 cze 2020, 17:56

Re: Domofon / wideodomofon w mieszkaniu / działanie domofonu - Przybyszewskiego 64

Postautor: pandg » 16 sie 2022, 14:36

user371 pisze:Czy wiadomo coś więcej w kwestii 1 i 2? Czy osoby, które wymieniły domofon na wideodomofon mogą potwierdzić że faktycznie bezproblemowo działa? Natomiast tłumaczenie, że otwieranie bramy nie działa z powodu ludzi odłączających domofony brzmi jak zwykła ściema. Firmie prawdopodobnie nie chce się lub nie jest w stanie tak skonfigurować systemu. Przydałoby się ich mocniej w tym temacie przycisnąć.


Jestem już po wymianie na wideofon, wymiana wykonana przez firmę marko (firma, która instalowała domofony na inwestycji). Otrzymałem od nich informację, że otwierania bramy nie działa ponieważ jest to obecnie zablokowane przez naszą administrację i jak tylko to odblokują to automatycznie wszędzie będzie działało otwierania bramy. Podobnie z kamerami, okazało się, że kamery mają tylko domofony przy wejściu do bloku, a nie przy każdej z furtek, natomiast docelowo ma niby być wszędzie i wtedy również automatycznie się to uruchomi - również otrzymałem informację że winna jest tu administracja.

Sam wideofon działa bezproblemowo, dobrze słychać i dobrze widać, wybrałem ten 7 calowy. Nie mają w ofercie wideofonów z wifi, ale jeśli się pojawią to kwestia przepięcia kabelków i konfiguracji - oczywiście trzeba pokryć koszty nowego monitora.

pandg
Posty: 36
Rejestracja: 15 cze 2020, 17:56

Re: Domofon / wideodomofon w mieszkaniu / działanie domofonu - Przybyszewskiego 64

Postautor: pandg » 15 lut 2023, 7:53

Minęło trochę czasu, jak wyglada sprawa z otwieraniem bramy samochodowej z poziomu domofonu/wideofonu? W zeszłym roku nie było takiej możliwości, przynajmniej w bloku E, a teraz?

I drugie pytanie odnośnie pilotów, mam 2 piloty, ale jeden po jakimś czasie przestał otwierać bramę do garażu podziemnego pod blokiem E, a działa do obu bram do osiedla. Czy jest możliwość żeby pilot się rozprogramowal? Była informacja o awarii bramy ale pod blokami A-D, pod 7pietrowymi nie widziałem takiej wiadomości



Wróć do „Przybyszewskiego 64 Kraków od Atal - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości