Fotowoltaika na balkonie w bloku / czy można założyć - Przybyszewskiego 64

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Przybyszewskiego 64 za którą odpowiada deweloper Atal. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii
Adam01
Posty: 168
Rejestracja: 04 sty 2021, 21:52

Fotowoltaika na balkonie w bloku / czy można założyć - Przybyszewskiego 64

Postautor: Adam01 » 16 wrz 2022, 18:42

Niechętnie donoszę, że idąc ul Buszka zauważyłem panele słoneczne na balkonie 7 piętra bloku z etapu II (tego na wprost furtki od Buszka, chyba 4.3). Jak chcecie u siebie pożar to nic z tym nie róbcie. Ja słyszałem, że potrafi się to jarać jak kukła przy złym montażu itd. NIE JEST TO ZABRONIONE :!: :!: :?: :?: CO TO ZA POMYSŁY NA NASZYM OSIEDLU :?: :?: :?: :?:


Mar G
Posty: 3149
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Fotowoltaika na balkonie w bloku / czy można założyć - Przybyszewskiego 64

Postautor: Mar G » 16 wrz 2022, 21:54

nie musi być niebezpieczne - ale wymogi legalizacji to inna kwestia.

nie widziałem sposobu montażu ale zasady są klarowne :

solar-volt.pl/fotowoltaika-w-bloku-na-balkonie.html

Master
Posty: 742
Rejestracja: 26 maja 2016, 21:26

Re: Fotowoltaika na balkonie w bloku / czy można założyć - Przybyszewskiego 64

Postautor: Master » 17 wrz 2022, 17:39

Muszę kiedyś wpaść tam i zobaczyć, jak montuje się fotowoltaikę w bloku na balkonie, bo jeszcze nie miałem okazji na żywo czegoś takiego zobaczyć i głównie z memów znam.

Choć to wydaje się niegłupie, żeby montować takie elementy na dachach bloków, albo żeby panele fotowoltaiczne były np. elementem elewacji.


Mar G
Posty: 3149
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Fotowoltaika na balkonie w bloku / czy można założyć - Przybyszewskiego 64

Postautor: Mar G » 17 wrz 2022, 18:29

Master pisze:Muszę kiedyś wpaść tam i zobaczyć, jak montuje się fotowoltaikę w bloku na balkonie, bo jeszcze nie miałem okazji na żywo czegoś takiego zobaczyć i głównie z memów znam.

Choć to wydaje się niegłupie, żeby montować takie elementy na dachach bloków, albo żeby panele fotowoltaiczne były np. elementem elewacji.


nie wpadaj bo nie zobaczysz instalacji fotovolt. ja rzuciłem okiem i setnie się uśmiałem z nagonki autora donosu.
ktoś postawił/oparł 2 - słownie dwa - panele o barierkę. może je podłączy do lampki na balkonie.
a może dowiezie z 8-10 szt. i wtedy coś z tego byłoby.

jeśli chcesz zobaczyć na elewacji - na Monte Cassino masz budynek.

a na dachu dobra rzecz byłaby - ale dotychczas było to ( i chyba jest nadal) niemożliwe prawnie - aby porozdzielać na lokale mieszkalne z 1 instalacji.

Adam01
Posty: 168
Rejestracja: 04 sty 2021, 21:52

Re: Fotowoltaika na balkonie w bloku / czy można założyć - Przybyszewskiego 64

Postautor: Adam01 » 18 wrz 2022, 8:20

Mar G pisze:ktoś postawił/oparł 2 - słownie dwa - panele o barierkę. może je podłączy do lampki na balkonie.
a może dowiezie z 8-10 szt. i wtedy coś z tego byłoby.

A co to za różnica czy 2 czy 20 :?: :?:
Zresztą to chyba blisko ciebie, wiec ku przestrodze poczytaj se, jak sknerusom robiącym po kosztach się to fajczylo.
Uszanowanie.

Mar G
Posty: 3149
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Fotowoltaika na balkonie w bloku / czy można założyć - Przybyszewskiego 64

Postautor: Mar G » 18 wrz 2022, 10:16

Adam01 pisze:
Mar G pisze:ktoś postawił/oparł 2 - słownie dwa - panele o barierkę. może je podłączy do lampki na balkonie.
a może dowiezie z 8-10 szt. i wtedy coś z tego byłoby.

A co to za różnica czy 2 czy 20 :?: :?:
Zresztą to chyba blisko ciebie, wiec ku przestrodze poczytaj se, jak sknerusom robiącym po kosztach się to fajczylo.
Uszanowanie.


warto zabierając głos na jakikolwiek temat posiadać min wiedzy.
a jako posiadacz instalacji fotov na domu wiem co nie nieco w tym temacie.

dla postronnych - zagrożenie pożarowe wynika z instalacji spodu panela zbyt blisko powierzchni dachu. zalecane to 8-10 cm (ja zadbałem o 12 cm) - oczywiście każdy cm to dodatkowe koszta na profile aluminiowe.
fakt - dużo osób robi na odległości 5 cm z tego powodu - i tacy mogą spać niespokojnie podczas upalnego lata.ich wybór.

łatwo więc zauważyć, że w przypadku postawienia panela na balkonie odległość spodu panela do - w tym przypadku ściany - to ok. 150 cm na dobre wentylowanie. cóż komentować. estetyka bardziej cierpi. jedni stawiają donice, inni maty , ten panela.

jeśli powiesi te panele przed barierką szklaną - to wtedy takie zagrożenie powstanie - choć większe dla posiadaczy ogródków na parterze - że panel spadnie im na głowę ...

Adam01
Posty: 168
Rejestracja: 04 sty 2021, 21:52

Re: Fotowoltaika na balkonie w bloku / czy można założyć - Przybyszewskiego 64

Postautor: Adam01 » 18 wrz 2022, 12:43

Myślę, że wszystkim nam ulżyło. Kamień z serca, jak to mówią.
Ps. Ja mam zamiar trzymać na balkonie kosze na śmieci.

Master
Posty: 742
Rejestracja: 26 maja 2016, 21:26

Re: Fotowoltaika na balkonie w bloku / czy można założyć - Przybyszewskiego 64

Postautor: Master » 18 wrz 2022, 15:31

Mar G pisze:a na dachu dobra rzecz byłaby - ale dotychczas było to ( i chyba jest nadal) niemożliwe prawnie - aby porozdzielać na lokale mieszkalne z 1 instalacji.

Nie trzeba rozdzielać na poszczególnych mieszkańców, samo ogarnięcie tym prądu do obsługi urządzeń i oświetlenia części wspólnych, to sporo, czyli przede wszystkim windy i do tego wszystkie silniki od wentylacji mechanicznej. To powinno się przełożyć na rachunki, to spore kwoty są każdego miesiąca, a pewnie będą wyższe.


jacke
Posty: 116
Rejestracja: 19 kwie 2021, 1:00

Re: Fotowoltaika na balkonie w bloku / czy można założyć - Przybyszewskiego 64

Postautor: jacke » 18 wrz 2022, 15:36

U mnie we wspolnocie na innym osiedlu taka instalacja jest w wlasnie trakcie glosowania. Zasili, to co wspomniane wyzej czyli windy i wentylacje ale przede wszystkim oswietlenie. Pozwoli to obnizyc czynsz nieduzym kosztem

Mar G
Posty: 3149
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Fotowoltaika na balkonie w bloku / czy można założyć - Przybyszewskiego 64

Postautor: Mar G » 18 wrz 2022, 23:09

w temacie piewcy moralności mają rozwiązania już

gramwzielone.pl/energia-sloneczna/108718/niemcy-wprowadza-dotacje-do-fotowoltaiki-na-balkonach



Wróć do „Przybyszewskiego 64 Kraków od Atal - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości