Odgłosy z mieszkania piętro wyżej / dlaczego słychać sąsiadów - Przybyszewskiego 64

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Przybyszewskiego 64 za którą odpowiada deweloper Atal. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii
kama08
Posty: 23
Rejestracja: 16 paź 2022, 23:25

Odgłosy z mieszkania piętro wyżej / dlaczego słychać sąsiadów - Przybyszewskiego 64

Postautor: kama08 » 16 paź 2022, 23:35

Witam,
Chciałabym zapytać czy ktoś z sąsiadów ma takie samo spostrzeżenie czy to tylko u mnie a mianowicie odgłosy sąsiadów z góry? Słyszę każde przesunięcie krzesła, wypinanie wtyczek z gniazdek i kroki ….
Czy to kwestia jakiegoś nieprawidłowego wyciszenia podłogi przez sąsiada czy to „normalnego zjawisko w tych blokach?


snerol
Posty: 29
Rejestracja: 06 kwie 2022, 14:41

Re: Odgłosy z mieszkania piętro wyżej / dlaczego słychać sąsiadów - Przybyszewskiego 64

Postautor: snerol » 17 paź 2022, 8:45

Może wypinania wtyczek nie słychać, ale kroki jak najbardziej. Dodatkowo część dźwięków niesie się szybami wentylacyjnymi.

przybysz
Posty: 102
Rejestracja: 12 gru 2021, 18:47

Re: Odgłosy z mieszkania piętro wyżej / dlaczego słychać sąsiadów - Przybyszewskiego 64

Postautor: przybysz » 17 paź 2022, 9:46

Sporo zależy od tego właśnie, jak sąsiad z góry wyciszył podłogę, czy dał odpowiedni podkład. Co do dźwięków z wentylacji, to nie wiem czy to się da jakoś rozwiązać. Ja mam takie doświadczenia, że w jednym z mieszkań wcześniejszych, było dosyć wyraźnie słychać z wentylacji w łazience... a może to się jakimiś innymi rurami niosło, w każdym razie tam był największy problem. Choć i lepiej tam, niż np. w sypialni, gdzie cisza jest ważniejsza.


kama08
Posty: 23
Rejestracja: 16 paź 2022, 23:25

Re: Odgłosy z mieszkania piętro wyżej / dlaczego słychać sąsiadów - Przybyszewskiego 64

Postautor: kama08 » 17 paź 2022, 9:54

Wentylacja mi nie przeszkadza najgorzej jest w sypialni i szuranie krzeseł, które potrafi mnie obudzić.
Zostaje tylko rozmowa z sąsiadami - może pomoże

avagen
Posty: 35
Rejestracja: 07 lip 2021, 14:40

Re: Odgłosy z mieszkania piętro wyżej / dlaczego słychać sąsiadów - Przybyszewskiego 64

Postautor: avagen » 17 paź 2022, 10:26

U mnie sytuacja wygląda następująco:
- sąsiedzi po bokach - nic nie słychać
- sąsiedzi z góry - słychać głośniejsze dźwięki jak szczekanie psa albo podniesione głosy sąsiadów, ale nic poza tym (nie słychać rozmów ani codziennego użytkowania)
- sąsiedzi z dołu - nic nie słychać
- wentylacja - słychać głośniejsze dźwięki jak podniesione głosy, ale bardzo rzadko

JamaicaSun
Posty: 21
Rejestracja: 27 cze 2020, 21:33

Re: Odgłosy z mieszkania piętro wyżej / dlaczego słychać sąsiadów - Przybyszewskiego 64

Postautor: JamaicaSun » 18 paź 2022, 15:16

Nie wiem w jaki sposób Atal oszczędza budując ale niestety chyba ich norma, nie tylko podłogi ale też ściany jeśli np. obok gra głośniej telewizor. Identycznie miałem w innym mieście na inwestycji Atal (niemal to samo architektonicznie i konstrukcyjnie jak Przybyszewskiego), słyszałem z góry kroki, przesuwanie stołu, krzeseł itp.
Oczywiście jest istotne jak ktoś na górze wykończył podłogę, ale wcześniej przez +/- 15 lat mieszkałem w kilku miastach, w 8 miejscach, zawsze u góry byli sąsiedzi, nigdy nic nie słyszałem...
(chyba że była impreza to wtedy)

kama08
Posty: 23
Rejestracja: 16 paź 2022, 23:25

Re: Odgłosy z mieszkania piętro wyżej / dlaczego słychać sąsiadów - Przybyszewskiego 64

Postautor: kama08 » 18 paź 2022, 19:06

O kurczę a to ciekawe bo ja mieszkałam w Krakowie w inwestycji Atala i absolutnie nic nie było słychać a sąsiedzi mieli niemowlaka za ściana.
Tutaj z dołu nic nie słyszę, z jednego boku tylko jak są otwarte okna z drugiego jeszcze nie wiem bo jest puste mieszkanie, ale od góry to niestety jakaś masakra.

Doragon
Posty: 5
Rejestracja: 01 mar 2021, 15:32

Re: Odgłosy z mieszkania piętro wyżej / dlaczego słychać sąsiadów - Przybyszewskiego 64

Postautor: Doragon » 18 paź 2022, 21:41

kama08 pisze:Witam,
Chciałabym zapytać czy ktoś z sąsiadów ma takie samo spostrzeżenie czy to tylko u mnie a mianowicie odgłosy sąsiadów z góry? Słyszę każde przesunięcie krzesła, wypinanie wtyczek z gniazdek i kroki ….
Czy to kwestia jakiegoś nieprawidłowego wyciszenia podłogi przez sąsiada czy to „normalnego zjawisko w tych blokach?


Mam dokładnie takie samo spostrzeżenie jednak moim przypadku muszą to być odgłosy od sąsiadów z dołu, ponieważ jestem z ostatniego piętra. Najgorsze dźwięki prawdopodobnie pochodzą od chodzenia boso sąsiada z dołu - wtedy wyczuwalne są nawet drgania :roll: (tak też mnie to zaskakuje, ale po dachu chyba nikt na co dzień nie chodzi)
Mam dodatkową izolację akustyczną (działającą dwustronnie) w podłodze, a mimo to dźwięki w jakiś sposób się przedostają i to nie tylko wentylacją.


kama08
Posty: 23
Rejestracja: 16 paź 2022, 23:25

Re: Odgłosy z mieszkania piętro wyżej / dlaczego słychać sąsiadów - Przybyszewskiego 64

Postautor: kama08 » 20 paź 2022, 18:36

Nie znam się na tym niestety, ale wydawało mi się ze problem nie dotyczy najwyższych pięter. A może to od mechanizmu windy np.? :)
Ja niestety dopiero teraz to zauważyłam - nie wiem czy sąsiedzi z góry coś zmienili czy dopiero się wprowadzili (do tej pory tylko wiercili) ale od grudnia było Ok, a teraz niestety uczestniczę w ich życiu rodzinnym a nie chciałabym.

JamaicaSun
Posty: 21
Rejestracja: 27 cze 2020, 21:33

Re: Odgłosy z mieszkania piętro wyżej / dlaczego słychać sąsiadów - Przybyszewskiego 64

Postautor: JamaicaSun » 21 paź 2022, 22:33

kama08 pisze:O kurczę a to ciekawe bo ja mieszkałam w Krakowie w inwestycji Atala i absolutnie nic nie było słychać a sąsiedzi mieli niemowlaka za ściana.
Tutaj z dołu nic nie słyszę, z jednego boku tylko jak są otwarte okna z drugiego jeszcze nie wiem bo jest puste mieszkanie, ale od góry to niestety jakaś masakra.



Porównałem do tego samego standardu konstrukcji Atala co tutaj Przybyszewskiego. Oni też budują w standardzie wyższym oczywiście jeśli chodzi o stropy, ściany np Zabłocie czy Masarska.
Przybyszewskiego, czy nam się to podoba czy nie (bo mimo wszystko tanio nie było) to są po prostu bloki i tylko bloki.



Wróć do „Przybyszewskiego 64 Kraków od Atal - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości