Jak ustawić tryb zimowy w oknach? / Przybyszewskiego 64 Kraków

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Przybyszewskiego 64 za którą odpowiada deweloper Atal. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii
Paulina28
Posty: 1
Rejestracja: 20 lis 2022, 10:38

Jak ustawić tryb zimowy w oknach? / Przybyszewskiego 64 Kraków

Postautor: Paulina28 » 20 lis 2022, 10:42

Witam wszystkich? Czy nie macie wrażenia, że w mieszkaniach jest zimno pomimo mocnego grzania? Pewnie ma to związek z tym, że nie wszystkie mieszkania są ogrzewane / zamieszkane, ale słyszałam również o jakimś trybie ziołowym okien.
Może ktoś podzielić się zdjęciem i wskazaniem miejsca, w którym coś się przekręca i informacją jak to zrobić?
Dziękuję!


jacke
Posty: 116
Rejestracja: 19 kwie 2021, 1:00

Re: Jak ustawić tryb zimowy w oknach? / Przybyszewskiego 64 Kraków

Postautor: jacke » 20 lis 2022, 11:13

Hm.. ja w etapie 4 od wczoraj wyłączyłem całkowicie grzanie (za wyjątkiem drabinki w łazience), bo temperatury mi sięgały 23.5 w salonie i aż do 25 w przedpokoju przy lekkim tylko dogrzewaniu podłogi. Obecnie mi się temperatura utrzymuje na poziomie 21 stopni w pokoju z dwoma oknami francuskimi (gdzie jest najzimniejszy punkt).

Paulina28 pisze:słyszałam również o jakimś trybie ziołowym okien

hihi

Jedyne, co można regulować, zgodnie z moją najlepszą wiedzą, to napowietrzniki. Jest na nich taka pokrywa - odsuwając w dół otwierasz, w górę zamykasz.

Klitsch.K.O
Posty: 106
Rejestracja: 14 lip 2020, 17:49

Re: Jak ustawić tryb zimowy w oknach? / Przybyszewskiego 64 Kraków

Postautor: Klitsch.K.O » 20 lis 2022, 13:37

Paulina28 pisze:jak to zrobić?

Instrukcja użytkownika, strona 9, w prawym dolnim rogu jest szkic owalnego elementu, który znajdziesz po otwarciu okna /drzwi balkonowych. Wystarczy przekręcić w prawo, tak aby najszerszą cześć skierować do uszczelki, regulując w ten sposób maksymalny docisk.

//edyta: youtube.com/watch?v=pOz1JRG4-eM


jacke
Posty: 116
Rejestracja: 19 kwie 2021, 1:00

Re: Jak ustawić tryb zimowy w oknach? / Przybyszewskiego 64 Kraków

Postautor: jacke » 20 lis 2022, 14:08

Klitsch.K.O pisze:
Paulina28 pisze:jak to zrobić?

Instrukcja użytkownika, strona 9, w prawym dolnim rogu jest szkic owalnego elementu, który znajdziesz po otwarciu okna /drzwi balkonowych. Wystarczy przekręcić w prawo, tak aby najszerszą cześć skierować do uszczelki, regulując w ten sposób maksymalny docisk.

//edyta: youtube.com/watch?v=pOz1JRG4-eM

O! Nie wiedziałem, że jest taka opcja! Dzięki!

Mar G
Posty: 3149
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Jak ustawić tryb zimowy w oknach? / Przybyszewskiego 64 Kraków

Postautor: Mar G » 20 lis 2022, 20:32

jacke pisze:Hm.. ja w etapie 4 od wczoraj wyłączyłem całkowicie grzanie (za wyjątkiem drabinki w łazience), bo temperatury mi sięgały 23.5 w salonie i aż do 25 w przedpokoju przy lekkim tylko dogrzewaniu podłogi. Obecnie mi się temperatura utrzymuje na poziomie 21 stopni w pokoju z dwoma oknami francuskimi (gdzie jest najzimniejszy punkt).

Paulina28 pisze:słyszałam również o jakimś trybie ziołowym okien

hihi

Jedyne, co można regulować, zgodnie z moją najlepszą wiedzą, to napowietrzniki. Jest na nich taka pokrywa - odsuwając w dół otwierasz, w górę zamykasz.

w 3.et mam podobnie.
tylko łazienka na minimalnym- reszta mieszkania skręcona na min i cieplutko. mimo mrozów.
jestem pozytywnie zaskoczony.

fakir151
Posty: 159
Rejestracja: 02 mar 2019, 8:13

Re: Jak ustawić tryb zimowy w oknach? / Przybyszewskiego 64 Kraków

Postautor: fakir151 » 21 lis 2022, 10:09

Czy ktoś zaobserwował nadmierne skraplanie się wody na oknach od wewnętrznej strony? U mnie dzieje się to w pokoju gdzie nie ma nawiewnika na oknie, czy przestawienie okna w tryb zimowy ewentualnie zostawianie na trybie rozszczelnionym powinno tutaj pomóc?

Mar G
Posty: 3149
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Jak ustawić tryb zimowy w oknach? / Przybyszewskiego 64 Kraków

Postautor: Mar G » 21 lis 2022, 14:30

a propos zimy- sfotografowali nas dzisiaj

gazetakrakowska.pl/smog-dusi-krakow-stolica-malopolski-na-pierwszym-miejscu-w-niechlubnym-rankingu/ga/c9-17062501/zd/62866665

przybysz
Posty: 102
Rejestracja: 12 gru 2021, 18:47

Re: Jak ustawić tryb zimowy w oknach? / Przybyszewskiego 64 Kraków

Postautor: przybysz » 17 maja 2023, 21:53

W nawiewnikach okiennych są jakieś filtry antysmogowe, które warto by po zimie wyczyścić lub wymienić? Bo krakowskie powietrze, to nie jest najczystsze i to jest eufemizm.


przybysz
Posty: 102
Rejestracja: 12 gru 2021, 18:47

Re: Jak ustawić tryb zimowy w oknach? / Przybyszewskiego 64 Kraków

Postautor: przybysz » 12 lis 2023, 15:32

fakir151 pisze:Czy ktoś zaobserwował nadmierne skraplanie się wody na oknach od wewnętrznej strony? U mnie dzieje się to w pokoju gdzie nie ma nawiewnika na oknie, czy przestawienie okna w tryb zimowy ewentualnie zostawianie na trybie rozszczelnionym powinno tutaj pomóc?

Skoro się skrapla, to znaczy, że jest chyba za mały przepływ powietrza w pomieszczeniu. Udało się problem rozwiązać?

fakir151
Posty: 159
Rejestracja: 02 mar 2019, 8:13

Re: Jak ustawić tryb zimowy w oknach? / Przybyszewskiego 64 Kraków

Postautor: fakir151 » 16 lis 2023, 12:57

Zwiększyłem trochę szczelinę między podłogą i drzwiami, przestawiłem okna w tryb letni, dokupiłem osuszacz powietrza i póki co nikt się nie skarży.



Wróć do „Przybyszewskiego 64 Kraków od Atal - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości