Opłaty za użytkowanie wieczyste i ich wysokość - Przybyszewskiego 64

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Przybyszewskiego 64 za którą odpowiada deweloper Atal. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii
MarLec
Posty: 11
Rejestracja: 14 maja 2018, 0:13

Opłaty za użytkowanie wieczyste i ich wysokość - Przybyszewskiego 64

Postautor: MarLec » 14 maja 2018, 0:17

Drodzy mieszkańcy , planuję zakup mieszkania "z drugiej ręki" w tej inwestycji. Czy możecie się podzielić informacją otrzymaną od ATAL jak wyglądają u Was opłaty za użytkowanie wieczyste? Z góry wielkie dzięki!


Mar G
Posty: 3130
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Opłaty za użytkowanie wieczyste i ich wysokość - Przybyszewskiego 64

Postautor: Mar G » 27 sty 2019, 14:41

Czy ktoś zna prawdziwą kwotę opłat za użytkowanie wieczyste Przybyszewskiego 64 ? Podobno 1. Etap płaci horrendalną stosunkowo kwotę 20 pln/ m2. To daje za M 50 m ok. 20 tys pln dodatkowego kosztu do mieszkania - bo zgodnie z ustawą tereny w trakcie zabudowy nie zostały uwłaszczone 1.01.2019. - tylko zostaną po zakończeniu inwestycji po sprzedaży ostatniego lokalu - zatem nawet rabat do uwłaszczenia przepadnie. Inne inwestycje Atala płacą 2-3 pln/ m2...

pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Opłaty za użytkowanie wieczyste i ich wysokość - Przybyszewskiego 64

Postautor: pozdro » 27 sty 2019, 16:05

Myślę, że najpewniejsze źródło to by było jakbyś zadzwonił na
bip.krakow.pl/?sub_dok_id=14916

I zapytał może o opłate z m2 użytkowania w sąsiednich budynkach Przybyszewskiego 64, oraz jak wygląda wycena gruntu dla tego co teraz zabudowują i jak to się ma do tej wcześniejszej działki. Tylko pytanie czy udzielą takiej informacji nie właścicielowi mieszkania w tym budynku.

Ja wiem czy 20 zł to jest aż taka horrendalna kwota? Oznaczałoby, że jest to zaktualizowana stawka. Bo tak 10-20 zł to w Krakowie chyba dość normalne stawki (chyba, że się nie miało od dawien dawna aktualizowanej). To daje faktycznie 20*50 =1000zł/rok. Przy bonifikacie 60% (raczej na większą w Krakowie nie mamy szans) to daje 8*1000zł => 8000zł jednorazowej płatności.

Ja miałem u siebie ostatnio bardzo niską stawkę, i raczej mi nie aktualizowali do 1 stycznia 2019 roku. Około 2zł/m2.


Mar G
Posty: 3130
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Opłaty za użytkowanie wieczyste i ich wysokość - Przybyszewskiego 64

Postautor: Mar G » 15 cze 2022, 15:12

Dzisiaj podano kwotę opłat.
mniej niż oczekiwano :))

przy płatności w ratach - 5.50 pln/m2 /y
przy płatności 1razowej zgodnie z ustawą z rabatem ustawowym 60% - 44 pln /m2 lokalu
przy płatności 1razowej zgodnie z ustawą z rabatem ustawowym Karta DR 99% - ca 1 pln /m2 lokalu

Ibum1
Posty: 133
Rejestracja: 09 wrz 2020, 7:25

Re: Opłaty za użytkowanie wieczyste i ich wysokość - Przybyszewskiego 64

Postautor: Ibum1 » 15 cze 2022, 20:29

Mar G pisze:Dzisiaj podano kwotę opłat.
mniej niż oczekiwano :))

przy płatności w ratach - 5.50 pln/m2 /y
przy płatności 1razowej zgodnie z ustawą z rabatem ustawowym 60% - 44 pln /m2 lokalu
przy płatności 1razowej zgodnie z ustawą z rabatem ustawowym Karta DR 99% - ca 1 pln /m2 lokalu

Czyli przy mieszkaniach ok 60m2 wychodzi poniżej 3k pln, to całkiem ok. Szykowałam się na kwotę powyżej 10 k, jak była mowa o 20 pln/m2 w ratach.

Mar G
Posty: 3130
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Opłaty za użytkowanie wieczyste i ich wysokość - Przybyszewskiego 64

Postautor: Mar G » 15 cze 2022, 22:46

Ibum1 pisze:
Mar G pisze:Dzisiaj podano kwotę opłat.
mniej niż oczekiwano :))

przy płatności w ratach - 5.50 pln/m2 /y
przy płatności 1razowej zgodnie z ustawą z rabatem ustawowym 60% - 44 pln /m2 lokalu
przy płatności 1razowej zgodnie z ustawą z rabatem ustawowym Karta DR 99% - ca 1 pln /m2 lokalu

Czyli przy mieszkaniach ok 60m2 wychodzi poniżej 3k pln, to całkiem ok. Szykowałam się na kwotę powyżej 10 k, jak była mowa o 20 pln/m2 w ratach.


Dokładnie tak. Z dużą ulgą kwoty prezentowała Pani pełnomocnik u ńotariusza. Spodziewali się sami wyższych kwot zanim otrzymali decyzje z Wydziału Skarbu.

Mar G
Posty: 3130
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Opłaty za użytkowanie wieczyste i ich wysokość - Przybyszewskiego 64

Postautor: Mar G » 27 wrz 2022, 10:31

nie wiem czy kwota podawana w 2022 jest niezmienna na kolejny rok.

SM Prokocim, która tereny ma w użytkowaniu wieczystym od Miasta - otrzymała wypowiedzenie aktualnych stawek - i wprowadzenie nowych - uwaga - wyższych o 350 % (podwyżka rozłożona na 3 lata).
tam też nie wszyscy jeszcze "uwłaszczyli" się i teraz ruszają z wnioskami.

miasto szuka kasy gdzie możliwe.

jeśli ktoś nie złożył jeszcze wniosku - warto rozważyć zamknąć sprawę w tym roku.

snerol
Posty: 29
Rejestracja: 06 kwie 2022, 14:41

Re: Opłaty za użytkowanie wieczyste i ich wysokość - Przybyszewskiego 64

Postautor: snerol » 27 wrz 2022, 10:53

Mar G pisze:nie wiem czy kwota podawana w 2022 jest niezmienna na kolejny rok.

SM Prokocim, która tereny ma w użytkowaniu wieczystym od Miasta - otrzymała wypowiedzenie aktualnych stawek - i wprowadzenie nowych - uwaga - wyższych o 350 % (podwyżka rozłożona na 3 lata).
tam też nie wszyscy jeszcze "uwłaszczyli" się i teraz ruszają z wnioskami.

miasto szuka kasy gdzie możliwe.

jeśli ktoś nie złożył jeszcze wniosku - warto rozważyć zamknąć sprawę w tym roku.


Czy komuś z naszego osiedla udało się już przekształcić użytkowanie wieczyste w prawo własności? Wysłałem informacje do Urzędu Miasta jeszcze w czerwcu i od tej pory cisza.


avagen
Posty: 35
Rejestracja: 07 lip 2021, 14:40

Re: Opłaty za użytkowanie wieczyste i ich wysokość - Przybyszewskiego 64

Postautor: avagen » 27 wrz 2022, 11:13

snerol pisze:
Mar G pisze:nie wiem czy kwota podawana w 2022 jest niezmienna na kolejny rok.

SM Prokocim, która tereny ma w użytkowaniu wieczystym od Miasta - otrzymała wypowiedzenie aktualnych stawek - i wprowadzenie nowych - uwaga - wyższych o 350 % (podwyżka rozłożona na 3 lata).
tam też nie wszyscy jeszcze "uwłaszczyli" się i teraz ruszają z wnioskami.

miasto szuka kasy gdzie możliwe.

jeśli ktoś nie złożył jeszcze wniosku - warto rozważyć zamknąć sprawę w tym roku.


Czy komuś z naszego osiedla udało się już przekształcić użytkowanie wieczyste w prawo własności? Wysłałem informacje do Urzędu Miasta jeszcze w czerwcu i od tej pory cisza.


Też czekam od czerwca i cisza.

Mar G
Posty: 3130
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Opłaty za użytkowanie wieczyste i ich wysokość - Przybyszewskiego 64

Postautor: Mar G » 27 wrz 2022, 11:18

Na Prokocimiu czekałem 3 miesiące - choć papiery były czyste od ręki.

Tutaj - gdy składałem osobiście w czerwcu - informowano że czekają na komplet dokumentów z 4.etapu - bo jedna działka zahacza o 4 etap i nie mogą uwłaszczyć nas wcześniej niż zakończy developer 4.etap.
więc optymistycznie do końca roku nam prorokowano. bardzo optymistycznie.



Wróć do „Przybyszewskiego 64 Kraków od Atal - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości