Wliczanie powierzchni pod ścianami działowymi do powierzchni mieszkania - Przybyszewskiego 64

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Przybyszewskiego 64 za którą odpowiada deweloper Atal. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii
Mar G
Posty: 3130
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Wliczanie powierzchni pod ścianami działowymi do powierzchni mieszkania - Przybyszewskiego 64

Postautor: Mar G » 27 sty 2019, 20:26

Rozliczenie powierzchni.
Czy Klienci Atala potwierdzą , że rozliczane mieli powierzchnie mieszkania razem z powierzchnią pod ściankami działowymi ?
To dodatkowy 1-1,5 m2 ! Sprawdziłem Echo, LC - tam mierzą powierzchnię netto pomieszczeń. Przecież to ukryta wyzsza cena ....


Nowy
Posty: 1626
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Wliczanie powierzchni pod ścianami działowymi do powierzchni mieszkania - Przybyszewskiego 64

Postautor: Nowy » 27 sty 2019, 21:10

Mar G pisze:Czy Klienci Atala potwierdzą , że rozliczane mieli powierzchnie mieszkania razem z powierzchnią pod ściankami działowymi ?
To dodatkowy 1-1,5 m2 ! Sprawdziłem Echo, LC - tam mierzą powierzchnię netto pomieszczeń. Przecież to ukryta wyzsza cena ....

Jeżeli faktycznie tak jest, to raczej kiepskie postępowanie dewelopera, większość firm deweloperskich jednak tak nie postępuje. I czy to w ogóle jest zgodne z dobrymi praktykami na rynku deweloperskim? Choć nie wiem czy któraś z norm odnoszących się do pomiaru powierzchni mieszkania, nie dopuszczała czegoś takiego.

NOWY 2018
Posty: 87
Rejestracja: 15 mar 2018, 0:44

Re: Wliczanie powierzchni pod ścianami działowymi do powierzchni mieszkania - Przybyszewskiego 64

Postautor: NOWY 2018 » 29 sty 2019, 0:02

Nowy pisze:
Mar G pisze:Czy Klienci Atala potwierdzą , że rozliczane mieli powierzchnie mieszkania razem z powierzchnią pod ściankami działowymi ?
To dodatkowy 1-1,5 m2 ! Sprawdziłem Echo, LC - tam mierzą powierzchnię netto pomieszczeń. Przecież to ukryta wyzsza cena ....

Jeżeli faktycznie tak jest, to raczej kiepskie postępowanie dewelopera, większość firm deweloperskich jednak tak nie postępuje. I czy to w ogóle jest zgodne z dobrymi praktykami na rynku deweloperskim? Choć nie wiem czy któraś z norm odnoszących się do pomiaru powierzchni mieszkania, nie dopuszczała czegoś takiego.

To nie zgodne z prawem nie maja prawa rozliczać tak powierzchni,zobaczcie jak macie napisane w umowie według jakiej normy jest rozliczana powierzchnia , powinno być PN-ISO 9836 nie wolno wliczać wnęk poniżej 1m2


kwk
Posty: 382
Rejestracja: 31 sty 2018, 22:04

Re: Wliczanie powierzchni pod ścianami działowymi do powierzchni mieszkania - Przybyszewskiego 64

Postautor: kwk » 29 sty 2019, 10:50

NOWY 2018 pisze:To nie zgodne z prawem nie maja prawa rozliczać tak powierzchni,zobaczcie jak macie napisane w umowie według jakiej normy jest rozliczana powierzchnia , powinno być PN-ISO 9836 nie wolno wliczać wnęk poniżej 1m2

Ja za to czytałem na tym forum, że to częsta praktyka w Warszawie i właśnie zależy od normy, która określa czy dana powierzchnia może być liczona czy nie. Podobnie było a mieszkaj w mieście, przy czym ostatecznie tam jakoś to wyrównali.

Dionizos
Posty: 11
Rejestracja: 19 mar 2019, 9:43

Re: Wliczanie powierzchni pod ścianami działowymi do powierzchni mieszkania - Przybyszewskiego 64

Postautor: Dionizos » 19 mar 2019, 9:52

w normie jest powierzchnia po podłodze od ściany do ściany, lecz została tam luka o możliwości doliczenia do powierzchni mieszkania powierzchni pod ściankami przesuwnymi oraz powierzchni pod ściankami z możliwością demontażu. Tu oczywiście deweloper z tego wytrycha korzysta, lecz teraz jest pytanie czy ścianka działowa z jakiegoś pustaka? nadaje się demontażu do którego trzeba raczej użyć młota/kilofa, a powtórny "montaż" tej samej ścianki z tych samych materiałów wydaje się wątpliwy. Czy były już o to procesy? Jak dla mnie praktyka tego dewelopera wykracza poza normy etyczne, podobnie jak liczenie sobie ok. 5 tys. zł za wykończenie balkonu o powierzchni ok. 10m^2.



Wróć do „Przybyszewskiego 64 Kraków od Atal - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości