Lokum Siesta Kraków - budowa I etapu osiedla - zdjęcia / opinie / relacje

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Lokum Siesta za którą odpowiada deweloper Lokum. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii
piro
Posty: 22
Rejestracja: 23 lis 2016, 22:05

Lokum Siesta Kraków - budowa I etapu osiedla - zdjęcia / opinie / relacje

Postautor: piro » 23 lis 2016, 22:19

A ja byłem się ostatnio wybrać w okolice, w których chyba powstanie osiedle Siesta Kraków, od dewelopera Locum (podobno ma w niedalekiej przyszłości wejść na giełdę papierów wartościowych - choć nie wiem po co, to tam ostatnio padaka). Obstawiam, że to ten teren ze zdjęć poniżej, bo w żadnym innym miejscu chyba nie da się tam zbudować tak dużego osiedla ;) A teren wygląda też już, jak przygotowany pod budowę, uprzątnięty i wyrównany.

Obrazek

Otoczenie jest niezłe, przynajmniej z dwóch stron, z jednej jest to rzeka Wilga i zarośla wokół niej, z drugiej natomiast drzewa i krzaki od strony Borsuczej. Jest całkiem nieźle, choć jak na razie od tamtej strony komunikacja nie jest najlepsza, ale myślę, że po wybudowaniu osiedla zmieni się to na plus jeszcze :) No chyba, że zostanie faktycznie tylko wjazd od strony Kobierzyńskiej.

Obrazek

Na tym odcinku od Kobierzyńskiej powstała alejka, chodnik i ścieżka rowerowa, są ławeczki, są latarnie i nawet plac zabaw, czyżby to były pierwsze elementy projektu, który od kilku lat pojawia się od czasu do czasu, jako Park Rzeczny Wilgi, który jakoś nie może powstać :) W każdym razie jest to na pewno plusem tej okolicy.

Obrazek

Tutaj z kolei za terenem, na którym ma powstać Osiedle Siesta dewelopera Locum widać zbudowane już i opisywane na forum Osiedle Fi, czyli sąsiedztwo nie jest złe, choć trzeba przyznać, że okolica mocno się zagęszcza w ostatnim czasie. Pomiędzy są tam jeszcze jakieś budynki przemysłowe, orientuje się ktoś, co to za zakłady i czy będą one uciążliwe dla przyszłych mieszkańców :?:

Obrazek

Co myślicie o tej lokalizacji, bo rozważam tam zakup nowego mieszkania od dewelopera, od tej strony z ostatniego zdjęcia nie ma przejścia do głównej ulicy, w stronę Tesco żeby dojść, to też trzeba dojść do mostu na Kobierzyńskiej... Nie jest jakoś bardzo kolorowo z tym akurat, choć faktycznie do centrum nie jest stąd daleko :)


ralfi
Posty: 11
Rejestracja: 16 lip 2017, 22:14

Budowa osiedla Lokum Siesta w Krakowie (zdjęcia i opinie) - Deweloper Lokum

Postautor: ralfi » 16 lip 2017, 22:25

pewka pisze:Budowa ruszyła w maju, stropy nad garażami już są.

A co do budowy, to masz może jakieś zdjęcia i podzielisz się nimi na forum, skoro budowa idzie dobrze :?: Jak tam chodziłem sporo razy, to był plac budowy przygotowany dosyć dawno, ale niewiele się na nim działo, cieszy wiadomość, że wreszcie ruszyło :) Rozumiem, że klasycznie, zbrojenia i leją beton. Ciekawe czy to wszystko będzie szczelne, bo to jednak jest całkiem blisko rzeki, mam nadzieję, że zostało to wzięte pod uwagę.

mlm
Posty: 2
Rejestracja: 01 sie 2017, 10:34

Re: Lokum Siesta Kraków - budowa I etapu osiedla - zdjęcia / opinie / komentarze

Postautor: mlm » 01 sie 2017, 11:21

Witam. Ja również mam rezerwację mieszkania w tej inwestycji.
Dla zainteresowanych kilka zdjęć z soboty, 27.07.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


blahalb
Posty: 9
Rejestracja: 04 paź 2017, 12:48

Re: Lokum Siesta Kraków - budowa I etapu osiedla - zdjęcia / opinie / relacje

Postautor: blahalb » 04 paź 2017, 12:51

Budowa idzie dalej. Ostatnio sprawdzałem jak wygląda to miejsce po tym tygodniowym deszczu i jest w porządku. Niestety zdjęć brak.

m.arek
Posty: 27
Rejestracja: 02 lis 2017, 13:36

Re: Lokum Siesta Kraków - budowa I etapu osiedla - zdjęcia / opinie / relacje

Postautor: m.arek » 03 lis 2017, 20:25

piro pisze:sąsiedztwo nie jest złe, choć trzeba przyznać, że okolica mocno się zagęszcza w ostatnim czasie. Pomiędzy są tam jeszcze jakieś budynki przemysłowe, orientuje się ktoś, co to za zakłady i czy będą one uciążliwe dla przyszłych mieszkańców :?:

Ten budynek po lewej to fabryka kosmetyków Barwa. W ciągu dnia wyczuwalny jest w powietrzu lekki zapach mydła. Nic szczególnie uciążliwego, ale aromacik jest. :mrgreen:



Wróć do „Siesta Kraków od Lokum - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości