Dojazd i komunikacja w okolicy osiedla Siesta Kraków - deweloper Lokum

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Lokum Siesta za którą odpowiada deweloper Lokum. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii
voyager
Posty: 116
Rejestracja: 11 mar 2016, 11:13

Dojazd i komunikacja w okolicy osiedla Siesta Kraków - deweloper Lokum

Postautor: voyager » 13 lis 2016, 22:53

Jeśli o mnie chodzi, to zastanawiam się jak tam kiedyś będzie z wyjazdem, bo osieli sporo buduje się dookoła, a kiedyś drogi do nich prowadzące od głównych pewnie się zakorkują. Myślicie, że to będzie mankament tej lokalizacji :?: Liczył ktoś, jaka będzie tam odległość od najbliższego przystanku tramwajowego i ile zajmie potencjalnie dojście do niego :?: Myślę, że w przyszłości coraz bardziej będzie się liczył dostęp do komunikacji zbiorowej, a coraz mniej będzie się opłacało mieć samochód w mieście, ale to tylko takie przypuszczenia. I jeszcze jedno, kojarzycie, żeby po sąsiedzku były jakieś uciążliwe inwestycje, zakłady itp., co mogłoby później przeszkadzać w użytkowaniu mieszkania :?:


pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Dojazd i komunikacja w okolicy osiedla Siesta Kraków - deweloper Lokum

Postautor: pozdro » 14 lis 2016, 9:25

Będziesz miał ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż wilgi, w 5 min dojdziesz do przystanku przy Tesco, lub przy Konopnickiej, lub przy Zakopiance. Dziwni są ludzie co kupuja mieszkanie i sie martwią jakimiś wyjazdami samochodowymi. Autem jak będziesz jeździł to najlepiej wynajmij sobie parking gdzieś przy autostradzie sobie podejdziesz, podjedziesz tramwajem. Ja przykładowo, planuje mieszkając na łobzowie wynająć parking za 250zł/mc na Balicach. w 10 min się dostanę SKA na parking i sobie śmignę odrazu do Wrocka stamtąd. :)

partir07
Posty: 32
Rejestracja: 02 lis 2016, 15:21

Re: Dojazd i komunikacja w okolicy osiedla Siesta Kraków - deweloper Lokum

Postautor: partir07 » 15 lis 2016, 13:07

Jeśli chodzi o komunikację miejską to jest bardzo dobrze: w przeciągu 5 minut dojdziesz do przystanku autobusowo/tramwajowego "Borsucza". W przeciągu 10 minut dojdziesz do przystanku głównie tramwajowego "Kobierzyńska" lub przystanku tramwajowego "Rzemieślnicza". W sumie z tych 3 przystanków jedzie w sumie pewnie koło 15 linii (nie liczyłem) także łatwo dojechać w każde miejsce w Krakowie. Podane czasy przejścia są zaniżone, jak Ci się będzie śpieszyło na przystanek to dojdziesz dużo szybciej :)
Duużo gorzej jest z komunikacją samochodem. Na rzemieślniczej/rydlówce czasem są takie korki, że stoi się 30 minut. W planie jest budowa drogi łączącej Rydlówkę z Kamińskiego co powinno troszeczkę udrożnić tę okolicę


pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Dojazd i komunikacja w okolicy osiedla Siesta Kraków - deweloper Lokum

Postautor: pozdro » 15 lis 2016, 16:07

smiem twierdzic ze auto nie jest stodkiem komunikacji. Srodek komunikacji to samolot, pociag, metro, tramwaj, autobus. Samochod to pojazd, moze w wersji taksowki albo traficara staje sie dopiero srodkiem komunikacji. w zasadzie jest on zaprzeczeniem komunikacji i sluzy realizacji wlasnych celow transportowych. Moznaby go nazwac srodkiem transportu bo o ile cokolwiek transportuje to napewno juz nie komunikuje. Stanie ci takich pare samochodow na ulicy i blokuje komunikacje tramwjaowa, piesza rowerowa, itd. Zastawi chodnik i utrudnia komunikacje piesza. Czyli jest to taki zawalidroga, a nie zadna komunikacja. Ogolnie im wiecej samochodow w miesxie tym gorsza komunikacja. Przykladowo jakby nie samochody to z Lobzowa do Ruczaju bym dojechal komunikacja w 15-20 min. Tak to przez samochody trzrba jechac conajmniej 2 razy dluzej bo uniemozliwiaja one komunikacje.

m.arek
Posty: 27
Rejestracja: 02 lis 2017, 13:36

Re: Dojazd i komunikacja w okolicy osiedla Siesta Kraków - deweloper Lokum

Postautor: m.arek » 02 lis 2017, 14:28

Można nie lubić samochodów, ale samochody są wszędzie i w tej lokalizacji będzie ich coraz więcej. Pracowałem kiedyś obok działki Siesty (7-2 lata temu) i wyjeżdżałem Kobierzyńską. O godzinie 16-17.30 wyjazd jest koszmarem, korek potrafi sięgać dalej niż obecny wjazd na budowę Siesty i wtedy wyjazd trwa 40minut do godziny.
Podobnie jest z wyjazdem w drugą stronę, na Wadowicką. Teraz będzie nowe połączenie z wiecznie zakorkowaną ul. Konopnickiej, ale wątpię czy to w czymś pomoże, biorąc pod uwagę ilość budowanych mieszkań w tej okolicy.

m.arek
Posty: 27
Rejestracja: 02 lis 2017, 13:36

Re: Dojazd i komunikacja w okolicy osiedla Siesta Kraków - deweloper Lokum

Postautor: m.arek » 20 lis 2017, 19:57

Tu krótkie wideo jak wygląda wyjazd z Kobierzyńskiej
https://youtu.be/uFsBy4BX3-E

pewka
Posty: 16
Rejestracja: 10 lip 2017, 17:28

Re: Dojazd i komunikacja w okolicy osiedla Siesta Kraków - deweloper Lokum

Postautor: pewka » 22 lis 2017, 8:08

Wyjazd z Kobierzyńskiej nie będzie nas dotyczył najprawdopodobniej do czasu ukończenia ostatniego etapu Siesty - wtedy dopiero ma powstać dojazd do osiedla z tej strony*. W praktyce wydaje mi się, że to się stanie za co najmniej 2-3 lata. Jest więc chyba szansa, że do tej pory sytuacja się trochę zmieni, biorąc pod uwagę tworzone połączenie Rydlówki i Konopnickiej.

*Tak przynajmniej wynikało z mojej ostatniej rozmowy z deweloperem na ten temat, kilka miesięcy temu. Jeśli macie jakieś świeższe info - dajcie znać :)

m.arek
Posty: 27
Rejestracja: 02 lis 2017, 13:36

Re: Dojazd i komunikacja w okolicy osiedla Siesta Kraków - deweloper Lokum

Postautor: m.arek » 28 lis 2017, 21:43

Zależy tylko od tego kto w którą stronę będzie wyjeżdżał. Ja głównie na Kapelankę. Tak czy inaczej w drugą stronę też są straszne korki w okolicach godz 16-17. Zobaczymy czy podłączenie do Konopnickiej coś pomoże.
A deweloper, wiadomo, powie, że jest pięknie, a będzie jeszcze lepiej.



Wróć do „Siesta Kraków od Lokum - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość