Analiza umów deweloperskich na zakup mieszkania - Siesta deweloper Lokum

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Lokum Siesta za którą odpowiada deweloper Lokum. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii
Xaron
Posty: 58
Rejestracja: 09 sty 2018, 20:12

Re: Analiza umów deweloperskich na zakup mieszkania - Siesta deweloper Lokum

Postautor: Xaron » 19 sty 2018, 17:45

Jak jak czytałem tą umowę to wyglądała całkiem ok, jedynie co mnie zaniepokoiło to § 10.2. Umowy deweloperskiej a co za tym idzie § 8.5 z pierwszego załącznika. Jest tam informacja że deweloper zastrzega możliwość podziału nieruchomości i wyłączenie kawałka nieruchomości do innej księgi wieczystej. Pani z Lokum tłumaczyła to zabezpieczeniem na wypadek gdyby nie udało się wybudować trzeciego lub kolejnych budynków lub gdyby nie udało by im się stworzyć jednej wspólnoty na wszystkie 5 budynków.Wtedy podzielili by to na kilka wspólnot lub działek. Dla mnie całkowicie zrozumiałe, ale trochę niebezpieczne, ale na szczęście są przepisy prawa które to już dokładniej regulują.


nitz84
Posty: 5
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:07

Re: Analiza umów deweloperskich na zakup mieszkania - Siesta deweloper Lokum

Postautor: nitz84 » 21 sty 2018, 19:54

partir07 pisze:Czyli w sumie rok obsuwy, bo pierwszym podawanym terminem był listpad 2017. Żenada.


Dziwne. W sumie z zewnątrz już niewiele brakuje, a przynajmniej tak to wygląda.

blahalb
Posty: 9
Rejestracja: 04 paź 2017, 12:48

Re: Analiza umów deweloperskich na zakup mieszkania - Siesta deweloper Lokum

Postautor: blahalb » 30 sty 2018, 9:49

roxton pisze:Konsultowaliśmy umowę z prawnikiem i jest ok. Niestety dzień przed podpisaniem dostaliśmy informację, że terminy zakończenia budowy i odbiorów zostały przesunięte na 31.08 i 31.10.


Przesunięte? W sensie że jak? Ja podpisując umowę w zeszłym roku w okolicach października już miałem termin 31.08. Ostatnio tez pisałem z ich biurem i podali że:
- planowany termin wpuszczenia na budowę w celu zobaczenia mieszkania to marzec/kwiecień
- przekazanie kluczy 31.08.2018


partir07
Posty: 32
Rejestracja: 02 lis 2016, 15:21

Re: Analiza umów deweloperskich na zakup mieszkania - Siesta deweloper Lokum

Postautor: partir07 » 30 sty 2018, 10:13

blahalb pisze:
roxton pisze:Konsultowaliśmy umowę z prawnikiem i jest ok. Niestety dzień przed podpisaniem dostaliśmy informację, że terminy zakończenia budowy i odbiorów zostały przesunięte na 31.08 i 31.10.


Przesunięte? W sensie że jak? Ja podpisując umowę w zeszłym roku w okolicach października już miałem termin 31.08. Ostatnio tez pisałem z ich biurem i podali że:
- planowany termin wpuszczenia na budowę w celu zobaczenia mieszkania to marzec/kwiecień
- przekazanie kluczy 31.08.2018


Ja mam w umowie zakończenie budowy: do 30 czerwca, odbiór mieszkania do 31 sierpnia. Także przesunięcie jest.

roxton
Posty: 7
Rejestracja: 16 sty 2018, 20:09

Re: Analiza umów deweloperskich na zakup mieszkania - Siesta deweloper Lokum

Postautor: roxton » 30 sty 2018, 10:34

Ja mam w umowie taki zapis:

Przewidywany termin zakończenia prac
budowlanych Zadania Inwestycyjnego określa się na dzień 31 sierpnia 2018 roku.
Przedmiot Umowy będzie gotowy do odbioru, zgodnie ze standardem wykończenia
określonym w Załączniku nr 2 nie później niż do dnia 31 października 2018 roku
przy czym budynek w którym znajduje się Lokal będzie posiadał decyzję udzielającą
pozwolenia na użytkowanie, a Lokal będzie gotowy do wykonania prac
wykończeniowych.

pewka
Posty: 16
Rejestracja: 10 lip 2017, 17:28

Re: Analiza umów deweloperskich na zakup mieszkania - Siesta deweloper Lokum

Postautor: pewka » 30 sty 2018, 12:36

Rozmawiałam z deweloperem, mają informacje od wykonawcy, że jest ryzyko opóźnienia, dlatego podpisują nowe umowy z późniejszą datą. Na razie są jednak zgodnie z harmonogramem, dlatego nie informują jeszcze klientów, którzy podpisali wcześniej umowy i mają w nich sierpniową datę odbioru. Z tego co mówią, "po zimie" powinni mieć jasność czy zdążą we wcześniej zakładanym terminie czy nie, wtedy też będą ewentualnie podpisywać aneksy do umów.

roxton
Posty: 7
Rejestracja: 16 sty 2018, 20:09

Re: Analiza umów deweloperskich na zakup mieszkania - Siesta deweloper Lokum

Postautor: roxton » 16 kwie 2018, 12:30

Wiadomo już czy będzie opóźnienie w odbiorach?



Wróć do „Siesta Kraków od Lokum - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości