Zmiany w mieszkaniach wykonywane przez dewelopera - os. Siesta Kraków

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Lokum Siesta za którą odpowiada deweloper Lokum. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii
blahalb
Posty: 9
Rejestracja: 04 paź 2017, 12:48

Zmiany w mieszkaniach wykonywane przez dewelopera - os. Siesta Kraków

Postautor: blahalb » 11 paź 2017, 10:15

Powitać,

zastanawiam się czy ktoś też kontaktował się z deweloperem odnośnie zmian w mieszkaniach w stylu umieszczenia gniazdek, odpływów etc? Ja po dość długo czekałem na informację i szczerze trochę dziwię się przyznanych cen za poszczególne zmiany.

Czy temat z osobnym forum w końcu umarł? Jeżeli są jacyś chętni, to mogę ogarnąć takie forum dla mieszkańców tak na przyszłość ;)


partir07
Posty: 32
Rejestracja: 02 lis 2016, 15:21

Re: Zmiany w mieszkaniach wykonywane przez dewelopera - os. Siesta Kraków

Postautor: partir07 » 11 paź 2017, 16:19

Cześć,
temat z osobnym forum umarł, na razie używamy tego, chociaż fakt, że jest ono publiczne stanowi pewien problem w mojej ocenie (pewnie są tematy, do których wolelibyśmy, żeby przedstawiciele dewelopera nie miał wglądu).
W kwestii zmian wszystko się zgadza: kontakt jest utrudniony, a osoby które się tym zajmują są moim zdaniem niekompetentne. Ceny są wzięte z kosmosu, to się zgadza. O szczegółach możemy porozmawiać w prywatnych wiadomościach, jeśli chcesz.

piro
Posty: 22
Rejestracja: 23 lis 2016, 22:05

Re: Zmiany w mieszkaniach wykonywane przez dewelopera - os. Siesta Kraków

Postautor: piro » 11 paź 2017, 21:36

Jeśli chodzi o forum, to sporo mi ono pomogło w kwestii wyboru mieszkania, prawdę mówiąc, jeśli ja skorzystałem, to niech skorzystają i inni, nie ma co ukrywać spraw związanych kupowaniem i budową osiedla Siesta, niech i inni dowiedzą się nieco więcej. Poza tym dlaczego deweloper Lokum miałby nie wiedzieć jakie sprawy budzą np. kontrowersje, albo co jest ważne dla przyszłych mieszkańców - patrzmy mu publicznie na ręce, nikt na tym nie powinien wyjść źle :) Jak na razie bym tego nie zmieniał.

Jeżeli chodzi o zmiany lokatorskie w mieszkaniach, to mnie mniej więcej odpowiada układ, który mi zaproponowano. Zastanawiałem się nad jedną sprawą, chciałem zrobić w łazience podejście pod odpływ liniowy, teoretycznie pewnie łatwiej byłoby to ogarnąć na etapie budowy bloku, ale można też później skuć wylewkę i to zrobić. Ale może ktoś się orientował, jak to wygląda w praktycznie po stronie dewelopera.


blahalb
Posty: 9
Rejestracja: 04 paź 2017, 12:48

Re: Zmiany w mieszkaniach wykonywane przez dewelopera - os. Siesta Kraków

Postautor: blahalb » 23 paź 2017, 14:56

@partir07
Mi też się wydaje że z czasem prywatne forum się przyda, chociażby na takie ogólne zawiązanie się wspólnoty mieszkańców, ale to może uda się ogarnąć jakimiś lokalnymi ogłoszeniami (z adresem forum etc.) na tablicach jak już będzie można się wprowadzać.
Dzięki za propozycję, ja już zamknąłem kwestie zmian, większość będzie wymieniana przy wykończaniu mieszkania przez inną firmę. Z tego co developer mi przekazał to zmiany części które nie są jeszcze zrobione, mogą być wykonane nieodpłatnie (pomijając cenę za zmianę projektu i ewentualnej kaucji), dlatego zalecam się przypominać i naciskać żeby odpowiadali na wysłane zmiany, gdyż w przypadku w którym już coś wykonali w mieszkaniu to będzie opłata za zmianę. A ceny za modyfikacje to kosmos, dla przykładu przeniesienie gniazdka 250zł...


Przedstawiciele wydają się być pomocni w sytuacji jeśli bezpośrednio się z nimi zobaczyć, albo przychodzi do omawiania kwestii płatności. Spodziewałbym się trochę większego wsparcia w stronę klienta. O wszystko trzeba się samemu przypominać i pilnować po swojej stronie. Wychodzi trochę wrażenie w stylu "mamy taki popyt, że jak nie ty, to ktoś inny weźmie to mieszkanie".

@piro
Zgadza się, jednak z czasem pojawią się tematy które raczej publicznie będą zbędne do poruszania. Dodatkowo na prywatnym forum ludzie są pewnie bardziej otwarci do dzielenia się opiniami i spostrzeżeniami.

m.arek
Posty: 27
Rejestracja: 02 lis 2017, 13:36

Re: Zmiany w mieszkaniach wykonywane przez dewelopera - os. Siesta Kraków

Postautor: m.arek » 02 lis 2017, 13:42

Czy jesteście już po wprowadzeniu zmian lokatorskich? Jak wygląda cennik? Ktoś pisał, że ceny zmian są wysokie, co to oznacza, jak wysokie ?

blahalb
Posty: 9
Rejestracja: 04 paź 2017, 12:48

Re: Zmiany w mieszkaniach wykonywane przez dewelopera - os. Siesta Kraków

Postautor: blahalb » 20 gru 2017, 11:11

m.arek pisze:Czy jesteście już po wprowadzeniu zmian lokatorskich? Jak wygląda cennik? Ktoś pisał, że ceny zmian są wysokie, co to oznacza, jak wysokie ?

250zł za każdą zmianę to minimalna kwota z tego co mi się wydaje, jak zgłaszałem zmiany. Do tego trzeba doliczyć jednorazową opłatę 900zł za zmiany w planach (karta mieszkania czy coś takiego).



Wróć do „Siesta Kraków od Lokum - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości