Budowa osiedla Siesta Kraków przez dewelopera Locum - zdjęcia / opinie / forum

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Lokum Siesta za którą odpowiada deweloper Lokum. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii
ralfi
Posty: 11
Rejestracja: 16 lip 2017, 22:14

Budowa osiedla Siesta Kraków przez dewelopera Locum - zdjęcia / opinie / forum

Postautor: ralfi » 19 lis 2017, 18:34

Ostatnio sporo jestem w rozjazdach i nie bardzo miałem jak wybrać się w okolicę budowy :) Może ktoś da znać, jak idzie budowa osiedla Siesta w Krakowie. czy deweloper Lokum dobrze sobie tam radzi. W sumie to firma, która dopiero debiutuje w Krakowie, więc zastanawiam się czy sobie dobrze poradzą w nowym miejscu działania. Podzieli się ktoś jakimiś zdjęciami, opiniami o tym, jak idzie budowa :)


alexwise
Posty: 1
Rejestracja: 23 sie 2017, 14:55

Re: Budowa osiedla Siesta Kraków przez dewelopera Locum - zdjęcia / opinie / forum

Postautor: alexwise » 20 lis 2017, 9:22

Na stronie internetowej w galerii (lokum-deweloper.pl/mieszkania/lokum-siesta/#galeria) periodycznie pojawiają się zdjęcia (ostatnie od 16.11) na zakładce Dziennik budowy.

piro
Posty: 22
Rejestracja: 23 lis 2016, 22:05

Re: Budowa osiedla Siesta Kraków przez dewelopera Locum - zdjęcia / opinie / forum

Postautor: piro » 09 maja 2019, 11:04

A tu kilka zdjęć osiedla Siesta w Krakowie od dewelopera Lokum.

Obrazek

Całkiem ładnie to wygląda, tym bardziej, że dookoła znajduje się sporo zieleni.

Obrazek

Ciekawe, jak będzie się miała sprawa z kolejnymi etapami, bo coś im to nie idzie za szybko, a szkoda, bo lepiej byłoby się pozbyć placów budowy z okolicy.

Obrazek

Ogólnie to dosyć ciekawe, jak to miejsce będzie się z czasem zmieniało, bo w okolicy jeszcze sporo różnych hal i zakładów, a to jednak jest środek miasta.


Xaron
Posty: 58
Rejestracja: 09 sty 2018, 20:12

Re: Budowa osiedla Siesta Kraków przez dewelopera Locum - zdjęcia / opinie / forum

Postautor: Xaron » 09 maja 2019, 12:46

Jakoś na początku tego miesiąca Lokum złożyło kolejny wniosek o pozwolenie na budowę kolejnego etapu 120 mieszkań. Co ciekawe poprzednie pozwolenie na budowę zostało odrzucone głównie z powodu braku wystarczającej ilości miejsc postojowych. W aktualnym wskaźnik wynosi 0.54 wiec też mogą mieć ciężko by to przeszło w urzędzie.

Osiedle ładniej by wyglądało jako całość, bo aktualnie ten teren pod przyszłą budowę nie prezentuje się jakoś pięknie. Byle szybko zaczęli i szybko skończyli kolejny etap, tak by zaczęło to wyglądać.

tomit
Posty: 2
Rejestracja: 19 lip 2017, 7:08

Re: Budowa osiedla Siesta Kraków przez dewelopera Locum - zdjęcia / opinie / forum

Postautor: tomit » 10 maja 2019, 15:31

Jak krew z nosa idzie ta inwestycja. Rok temu pisałem do nich w sprawie 2 etapu, nic nie wiedzieli, jedynie zaproponowali żebym im wysłał ogólny opis czym jestem zainteresowany i że zostanę wpisany na magiczną listę, bo 'mają bardzo duże zainteresowanie'.

muka
Posty: 29
Rejestracja: 23 sie 2018, 15:52

Re: Budowa osiedla Siesta Kraków przez dewelopera Locum - zdjęcia / opinie / forum

Postautor: muka » 04 cze 2019, 10:20

Xaron pisze:Jakoś na początku tego miesiąca Lokum złożyło kolejny wniosek o pozwolenie na budowę kolejnego etapu 120 mieszkań. Co ciekawe poprzednie pozwolenie na budowę zostało odrzucone głównie z powodu braku wystarczającej ilości miejsc postojowych. W aktualnym wskaźnik wynosi 0.54 wiec też mogą mieć ciężko by to przeszło w urzędzie.

Widziałam, że dostali pozwolenie - czyli musieli je dostać na te 0.54 miejsca? :shock:

Xaron
Posty: 58
Rejestracja: 09 sty 2018, 20:12

Re: Budowa osiedla Siesta Kraków przez dewelopera Locum - zdjęcia / opinie / forum

Postautor: Xaron » 05 cze 2019, 21:08

Zgadza się, dostali pozwolenie. Teraz jest jeszcze jakiś czas na składanie zażaleń itp, ale pewnie się utrzyma.
Urzędnicy nie wzięli pod uwagę naszych sprzeciwów że współczynnik według uchwały prezydenta miasta Krakowa powinien wynosić 1.2MP. WZ zostały wydane w 2016r. (przed tą uchwałą) i dlatego niby to przeszło.

My z powodu takiego współczynnika jako wspólnota (Składająca się z tych dwóch już stojących tam bloków) przegłosowaliśmy plan wprowadzenia strefy zamieszkania na całym terenie wspólnoty. My jakoś byśmy sobie poradzili bez tej strefy, ale jak by na naszym terenie miałby parkować jeszcze cały ten nowy blok to by wyglądało to kiepsko.

pinokio
Posty: 4
Rejestracja: 29 mar 2019, 22:25

Re: Budowa osiedla Siesta Kraków przez dewelopera Locum - zdjęcia / opinie / forum

Postautor: pinokio » 05 sie 2019, 20:42

No i co sie dalej dzieje z ta Siesta? Minely kolejne 2 miesiace i dalej nic nie slychac i nic nie widac. Ma ktos jakies nowe info odnosnie startu kolejnego etapu?


Xaron
Posty: 58
Rejestracja: 09 sty 2018, 20:12

Re: Budowa osiedla Siesta Kraków przez dewelopera Locum - zdjęcia / opinie / forum

Postautor: Xaron » 06 sie 2019, 10:47

Z tego co ja usłyszałem:

Jako że na inwestycji miało nie być praktycznie miejsc parkingowych (współczynnik 0.5) kilku mieszkańców etapu pierwszego złożyło odwołanie od decyzji zezwalającej na budowę etapu drugiego.
Sprawa aktualnie jest procedowana u Wojewody jako organu II instancji.

Lokum potraktowało kupujących lokale z pierwszego etapu jak śmieci i teraz im to się odbija czkawką poprzez opóźnienia w budowie. Wspólnota odwołała już uchwały które deweloper sam sobie podjął by ułatwić sobie budowę drugiego etapu, tak więc inwestycja ta może się moim zdaniem trochę przeciągać.

Mi natomiast zależało by drugi etap powstał jak najszybciej, by zamiast tego pola przyszłej budowy pojawiło się trochę uporządkowanej zieleni.

Kinqa
Posty: 3
Rejestracja: 13 kwie 2019, 13:35

Re: Budowa osiedla Siesta Kraków przez dewelopera Locum - zdjęcia / opinie / forum

Postautor: Kinqa » 26 sie 2019, 7:34

Witam,
Czy są jakieś nowe wieści apropo budowy II etapu? Ktoś coś wie czy to wogole wypali?....



Wróć do „Siesta Kraków od Lokum - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość