[I eatp] Wstawianie okien / ocieplanie i elewacja budynków - osiedle Siesta Kraków

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Lokum Siesta za którą odpowiada deweloper Lokum. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii
m.arek
Posty: 27
Rejestracja: 02 lis 2017, 13:36

[I eatp] Wstawianie okien / ocieplanie i elewacja budynków - osiedle Siesta Kraków

Postautor: m.arek » 28 lis 2017, 22:10

Pospacerowałem trochę wkoło budowy, szczególnie interesowała mnie ścieżka rowerowa wzdłuż Wilgi, bo nigdy na niej nie byłem. Wszedłem od strony Doliny Hefalumpów ;) tj od Strony Brożka. Widać ślady użytkowania ścieżki zdrowia :lol:
Wrzucam więc trochę zdjęć:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

TAGI
SIESTA, LOKUM, WILGA, PARK RZECZNY, RZEMIEŚLNICZA, KOBIERZYŃSKA,


ralfi
Posty: 11
Rejestracja: 16 lip 2017, 22:14

Re: [I eatp] Wstawianie okien / ocieplanie i elewacja budynków - osiedle Siesta Kraków

Postautor: ralfi » 29 lis 2017, 16:44

No i na taką relacje i zdjęcia czekałem :) Nie było mnie chwilę w okolicy, a tu wszystko się bardzo zmieniło, co mnie bardzo cieszy. Są już okna, zaczęto robić ocieplenia w pierwszym budynku - same dobre wieści przynosisz @m.arek. Pobają mi się te duże okna, połączone z drzwiami balkonowymi, chyba powinno być dzięki nim dosyć jasno w mieszkaniach, no i widok na rzekę, co prawda nie jest to Wisła, ale zawsze coś, przynajmniej sporo zieleni w sąsiedztwie ;)

pewka
Posty: 16
Rejestracja: 10 lip 2017, 17:28

Re: [I eatp] Wstawianie okien / ocieplanie i elewacja budynków - osiedle Siesta Kraków

Postautor: pewka » 12 gru 2017, 10:34

Byłam w okolicy w niedzielę, znad budynku A zniknął już żuraw. Odsłonięto też część ściany, na której elewacja jest gotowa (zdjęcie poniżej) - co prawda to tylko mały kawałek, ale wydaje się, że prace idą szybciej niż w harmonogramie.

Rozmawiałam też ostatnio z deweloperem, prawdopodobnie w styczniu będzie można wejść na teren budowy.

Przy okazji - wiecie coś może o powstającej w okolicy inwestycji Galinvest? Przy skrzyżowaniu Brożka z Kapelanką stoi billboard reklamujący inwestycję nad Wilgą, przy "Kobierzyńskiej/Rydlówce", ale na stronie firmy nie ma na ten temat ani słowa.

Obrazek


partir07
Posty: 32
Rejestracja: 02 lis 2016, 15:21

Re: [I eatp] Wstawianie okien / ocieplanie i elewacja budynków - osiedle Siesta Kraków

Postautor: partir07 » 25 lut 2018, 20:26

pewka pisze:Stan surowy zamknięty już jest, idą zgodnie z harmonogramem, ale żeby wpuścić nas na teren budowy muszą go uporządkować i dostać zgodę kierownika budowy (bodajże). Z tego co mówili powinno to być możliwe z końcem marca. Przy czym pierwszy termin, który mi podawali, to połowa stycznia, więc nie przywiązywałabym się za bardzo ;)

Można już wchodzić na budowę.

piro
Posty: 22
Rejestracja: 23 lis 2016, 22:05

Re: [I eatp] Wstawianie okien / ocieplanie i elewacja budynków - osiedle Siesta Kraków

Postautor: piro » 08 maja 2018, 0:44

A ja wybrałem się ostatnio obejrzeć postępy na budowie i jest całkiem nieźle :)

Obrazek

Część ścian zewnętrznych budynków ma już gotowe elewacje, moim zdaniem nieźle to wygląda, a jak się Wam podoba :?:

Obrazek

Tu jeszcze rusztowania i ocieplanie elewacji, ale chyba też prace idą całkiem sprawnie.

Obrazek

A tu gotowa część elewacji na drugim budynku. Może nie jest to jakaś wybitna architektura, ale wygląda całkiem przyzwoicie :)

m.arek
Posty: 27
Rejestracja: 02 lis 2017, 13:36

Re: [I eatp] Wstawianie okien / ocieplanie i elewacja budynków - osiedle Siesta Kraków

Postautor: m.arek » 08 maja 2018, 21:11

Wygląda bardzo przyzwoicie. Szczególnie biorąc pod uwagę obecnie panującą modę na ciemnoszare ponure budynki. Oczywiście nie uchroni się przed "deweloperskim beżem" :lol: :lol: :lol: (drugi popularny nurt), ale fajnie rozbili kolor.
Patrząc z daleka wydaje mi się, że oszczędzili na tym tynku, bo miały być elementy z tynku szlachetnego, a chyba nie ma :(

piro
Posty: 22
Rejestracja: 23 lis 2016, 22:05

Re: [I eatp] Wstawianie okien / ocieplanie i elewacja budynków - osiedle Siesta Kraków

Postautor: piro » 09 maja 2018, 11:39

Jeżeli chodzi o tynk szlachetny na elewacji bloku, to chyba jednak tam jest. Czarne elementy, np. ostatnie piętro są z błyszczącymi elementami, jakby z brokatem - pewnie to o to chodziło :) Czyli wychodzi na to, że trzymają się tu pierwotnych deklaracji :)

m.arek
Posty: 27
Rejestracja: 02 lis 2017, 13:36

Re: [I eatp] Wstawianie okien / ocieplanie i elewacja budynków - osiedle Siesta Kraków

Postautor: m.arek » 09 maja 2018, 12:56

A jeśli tak, to rzeczywiście. Nie dopatrzyłem się.


piro
Posty: 22
Rejestracja: 23 lis 2016, 22:05

Re: [I eatp] Wstawianie okien / ocieplanie i elewacja budynków - osiedle Siesta Kraków

Postautor: piro » 10 maja 2018, 1:13

Na zdjęciach nie widać, ale w słońcu ładnie się mienił :)

Xaron
Posty: 58
Rejestracja: 09 sty 2018, 20:12

Re: [I eatp] Wstawianie okien / ocieplanie i elewacja budynków - osiedle Siesta Kraków

Postautor: Xaron » 10 maja 2018, 8:45

Mi też się w miarę podoba ten blok.
Jednak drażnią mnie te małe cieniutkie paski pomiędzy dwoma jasno żółtymi prostokątami. Jak jest kombinacja ciemny-ciemny jest ok. Jak jest ciemny- jasny też spoko, ale jak jest jasny-jasny to się taki mały paseczek pojawia i z bliska jakoś mnie to kuje w oko. (Ale chyba tak miało być :D)



Wróć do „Siesta Kraków od Lokum - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości