[I eatp] Oglądanie mieszkań w trakcie budowy - os. Siesta Kraków od Lokum

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Lokum Siesta za którą odpowiada deweloper Lokum. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii
Geod
Posty: 1
Rejestracja: 21 lut 2018, 22:33

[I eatp] Oglądanie mieszkań w trakcie budowy - os. Siesta Kraków od Lokum

Postautor: Geod » 21 lut 2018, 22:36

Witam, czy posiada ktoś jakieś konkretne informacje odnośnie wejścia na budowę i obejrzenia swojego przyszłego mieszkania? Na początku usłyszałem, że stan surowy zamknięty miał być 22.12. Minęły 2 miesiące, a na budowę wciąż wstępu nie ma...


pewka
Posty: 16
Rejestracja: 10 lip 2017, 17:28

Re: [I eatp] Oglądanie mieszkań w trakcie budowy - os. Siesta Kraków od Lokum

Postautor: pewka » 22 lut 2018, 18:23

Stan surowy zamknięty już jest, idą zgodnie z harmonogramem, ale żeby wpuścić nas na teren budowy muszą go uporządkować i dostać zgodę kierownika budowy (bodajże). Z tego co mówili powinno to być możliwe z końcem marca. Przy czym pierwszy termin, który mi podawali, to połowa stycznia, więc nie przywiązywałabym się za bardzo ;)

pewka
Posty: 16
Rejestracja: 10 lip 2017, 17:28

Re: [I eatp] Oglądanie mieszkań w trakcie budowy - os. Siesta Kraków od Lokum

Postautor: pewka » 26 lut 2018, 15:11

o, super! a wiesz może na jakim są etapie z wykończeniem wnętrz? postawili już ścianki działowe? wg harmonogramu miały być do 15.02 :)


partir07
Posty: 32
Rejestracja: 02 lis 2016, 15:21

Re: [I eatp] Oglądanie mieszkań w trakcie budowy - os. Siesta Kraków od Lokum

Postautor: partir07 » 26 lut 2018, 16:05

U mnie stały, najlepiej się umówić i samemu zobaczyć :)

pewka
Posty: 16
Rejestracja: 10 lip 2017, 17:28

Re: [I eatp] Oglądanie mieszkań w trakcie budowy - os. Siesta Kraków od Lokum

Postautor: pewka » 02 mar 2018, 21:33

Próbowałam się umówić, ale wstrzymali wpuszczanie na budowę - podobno ze względu na pogodę i napięty harmonogram prac.

pewka
Posty: 16
Rejestracja: 10 lip 2017, 17:28

Re: [I eatp] Oglądanie mieszkań w trakcie budowy - os. Siesta Kraków od Lokum

Postautor: pewka » 29 mar 2018, 16:31

Udało się, wreszcie :)
Pytanie do sąsiadów - czy w waszych mieszkaniach też są takie wysokie progi przy wyjściu na balkon? U mnie drzwi balkonowe (a właściwie to wygląda bardziej jak okno..) zaczynają się na wysokości ok 20-25 cm. Wygląda to co najmniej dziwnie, nie mówiąc o walorach użytkowych.

m.arek
Posty: 27
Rejestracja: 02 lis 2017, 13:36

Re: [I eatp] Oglądanie mieszkań w trakcie budowy - os. Siesta Kraków od Lokum

Postautor: m.arek » 31 mar 2018, 10:39

A czy już zrobili wylewkę? Jak oglądałem u siebie ,to wylewki jeszcze nie było, a wszystkie warstwy zajmą około 12cm.
Chyba, że masz taras, który jest na tyle wyżej niż poziom mieszkania, że tak już musi być.
u mnie wygląda tak:
Obrazek

pewka
Posty: 16
Rejestracja: 10 lip 2017, 17:28

Re: [I eatp] Oglądanie mieszkań w trakcie budowy - os. Siesta Kraków od Lokum

Postautor: pewka » 09 kwie 2018, 18:27

@m.arek dzięki. tak, wylewka już jest, wygląda na to, że sąsiedzi z naszego piętra mają podobny problem - na ostatnim piętrze w budynku A balkony są wyżej niż mieszkania, więc mamy "schodek" :shock:
BTW dzisiaj dowiedziałam się, że w standardzie deweloperskim jest malowanie ścian na biało, wiedzieliście? :) Wydaje mi się, że nie było takiej info w umowie.


partir07
Posty: 32
Rejestracja: 02 lis 2016, 15:21

Re: [I eatp] Oglądanie mieszkań w trakcie budowy - os. Siesta Kraków od Lokum

Postautor: partir07 » 09 kwie 2018, 19:07

Tak, mi od początku mówili, kiedy pytałem co to dla nich znaczy "podwyższony standard", którym się reklamują. BTW podwyższony standard to również wideo domofony.

m.arek
Posty: 27
Rejestracja: 02 lis 2017, 13:36

Re: [I eatp] Oglądanie mieszkań w trakcie budowy - os. Siesta Kraków od Lokum

Postautor: m.arek » 05 cze 2018, 12:24

partir07 pisze:Tak, mi od początku mówili, kiedy pytałem co to dla nich znaczy "podwyższony standard", którym się reklamują. BTW podwyższony standard to również wideo domofony.

Czy w "podwyższonym standardzie" jest też tynkowanie ścian? Tych z silikatów i żelbetowych? Bo nie ma żadnego problemu ze ściankami działowymi z gipsu, one i tak będą dość równe, po zatarciu nie tynkuje się. Więc czego dotyczy to malowanie? Tylko gipsowych czy wszystkich, ale łącznie z tynkowaniem?

Wideodomofon to obecnie standard, chrzanienie marketingowe z tym podwyższonym standardem.



Wróć do „Siesta Kraków od Lokum - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości