Izolacja akustyczna w mieszkaniach - osiedle Siesta Kraków

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Lokum Siesta za którą odpowiada deweloper Lokum. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii
partir07
Posty: 32
Rejestracja: 02 lis 2016, 15:21

Izolacja akustyczna w mieszkaniach - osiedle Siesta Kraków

Postautor: partir07 » 13 maja 2019, 19:43

Witam,
chciałbym przestrzec wszystkich zainteresowanych kupnem mieszkania z oferty tego dewelopera. Mieszkania są tragiczne pod względem izolacji akustycznej.
Słychać absolutnie wszystko - chodzenie, bieganie, zamykanie/otwieranie drzwi, przesuwanie krzeseł, płacz, krzyk, gaszenie/zapalanie światła!
Absolutny dramat, którego nic nie usprawiedliwia.

Zakupiłem mieszkanie w tej inwestycji, gdyż doszedłem do wniosku, że zostanie ona zrealizowana z zachowaniem najwyższych standardów, gdyż deweloper będzie chciał ją potraktować jako pokazową - w końcu jest to ich pierwsza inwestycja w Krakowie.
Niewykluczone, że właśnie tak było. Jeśli to prawda, to nie jestem sobie w stanie wyobrazić jaki dramat będzie w kolejnych etapach.


matkow
Posty: 45
Rejestracja: 15 maja 2019, 19:54

Re: Izolacja akustyczna w mieszkaniach - osiedle Siesta Kraków

Postautor: matkow » 15 maja 2019, 20:15

Szczerze współczuję. Człowiek wydaje horendalne pieniądze licząc, że w końcu zazna relatywnego spokoju we własnych 4 kątach, a tutaj taki klops.

Teraz nabiera sensu skąd tak dobre wyniki: money.pl/gielda/lokum-deweloper-mial-17-93-mln-zl-zysku-netto-w-i-kw-2019-r-6381178568104065a.html

Dla pocieszenia napiszę tylko, że jest to raczej polski standard. Ludzi co najwyżej interesuje, czy deweloper nie pozostawił innych z dziurą w ziemii. Z punktu widzenia dewelopera nie ma sensu się starać, skoro ta fuszerką, co jest, schodzi na pniu. Siesta jeszcze miała racjonalne ceny (7.5k/m2 przy metrażu ~45). Myślę, że przy dzisiejszej bańce możesz pogonić za grubo ponad 10k wykończone :D

Osobiście jadłem chleb z niejednego pieca (wynajem) i akustyka jest u mnie zdecydowanie priorytetem #1.
Byłem zainteresowany siestą, tak więc odrobiłem lekcję z tego dewelopera: wroclaw-lokum-di-trevi.mojeosiedle.pl/viewtopic.php?t=102967
Ostatecznie zrezygnowałem z innego powodu, ale co do akustyki - podobnie jak Ty - myślałem, że skoro wchodzą na krakowski rynek, nie będą aż tak bezczelni :D

PS. Jeżeli nie sprzedaż, to pozostaje jakiś profesjonalny pomiar hałasu i sądzenie się z deweloperem albo wygłuszenie mieszkania na własną rękę.

StormSunny
Posty: 246
Rejestracja: 21 sie 2019, 17:32

Re: Izolacja akustyczna w mieszkaniach - osiedle Siesta Kraków

Postautor: StormSunny » 07 cze 2020, 20:07

matkow pisze:Myślę, że przy dzisiejszej bańce możesz pogonić za grubo ponad 10k wykończone :D.

Chyba, że nabywca przeczyta ten wątek. Wtedy 5k za metr przy dobrych wiatrach.



Wróć do „Siesta Kraków od Lokum - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości