Okolice Tauron Arena - opinie / czy Tauron Arena jest uciążliwym sąsiedztwem?

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Dąbska Street za którą odpowiada deweloper Dasta Invest. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii.
Scream2
Posty: 70
Rejestracja: 30 wrz 2021, 11:21

Okolice Tauron Arena - opinie / czy Tauron Arena jest uciążliwym sąsiedztwem?

Postautor: Scream2 » 10 paź 2021, 18:11

Cześć :)

planuje zakup mieszkania przy ul. Lema 28. Chciałem się zapytać jak wygląda kwestia uciążliwości sąsiedztwa z Tauron Arena. Czy faktycznie oświetlenie jest tak uciążliwe? Czy w trakcie eventów tłumy kierują się w stronę osiedla? Czy dużo mieszkań w tej okolicy jest przeznaczonych pod wynajem dla imprezowiczów z Tauron Areny? Czy hałas podczas eventów wpływa negatywnie na mieszkanie w tej okolicy?

Ogólnie będzie wdzięczny za wszystkie opinie. Dziękuję! :)


czyzy
Posty: 219
Rejestracja: 02 sty 2019, 0:16

Re: Okolice Tauron Arena - opinie / czy Tauron Arena jest uciążliwym sąsiedztwem?

Postautor: czyzy » 10 paź 2021, 22:10

Jak jest większa impreza w Arenie, to sporo samochodów w okolicy próbuje zaparkować na okolicznych ulicach. No i na pewno rośnie ruch w okolicy wtedy. Były też tam takie imprezy, jak Verva Orlen Racing coś tam, nie mieszkałem w okolicy wtedy, ale mogłoby to być uciążliwe, dla mieszkających bliżej.

ralf
Posty: 202
Rejestracja: 29 maja 2020, 23:33

Re: Okolice Tauron Arena - opinie / czy Tauron Arena jest uciążliwym sąsiedztwem?

Postautor: ralf » 12 paź 2021, 12:07

Mieszkałem kiedyś w okolicy stadionu. Jest tak, że w typowych godzinach pracy akurat nic się nie dzieje, ale jak wieczorem albo w weekend kiedy człowiek chce gdzieś wyjść to akurat jest impreza i cała okolica zapchana jest ludźmi i samochodami. Ja bym unikał.


mike543
Posty: 42
Rejestracja: 08 sty 2019, 22:37

Re: Okolice Tauron Arena - opinie / czy Tauron Arena jest uciążliwym sąsiedztwem?

Postautor: mike543 » 19 paź 2021, 11:57

Dwa powyższe posty z kategorii - nie znam się, nie mieszkałem tam nigdy, ale się wypowiem.

Ja tu mieszkam i zgodzę się do końca z przedmówcami. W czasie imprezy ruch rzeczywiście jest troche większy, ale gdzie w okolicach centrum nie ma dużego ruchu? Natomiast Lema 28 jest przy samej głównej drodze, więc jeśli chodzi o hałas, to ona będzie problemem a nie Tauron Arena która raczej jest dobrze wyizolowana. Co do imprez i ilości ludzi, to ja tego na Dąbskiej praktycznie nie odczuwam, ale może to dlatego że jest to jednak trochę boczna uliczka względem Areny, Lema 28 jest przy głównej drodze. Co do świateł to nie wiem, bo nie mam okien na Arenę.

ralf
Posty: 202
Rejestracja: 29 maja 2020, 23:33

Re: Okolice Tauron Arena - opinie / czy Tauron Arena jest uciążliwym sąsiedztwem?

Postautor: ralf » 21 paź 2021, 13:15

Powyższy post z kategorii czytam ale nie rozumiem.
Ja mieszkałem obok stadionu w normalnych czasach a nie kiedy największa imprezą jest druga czy trzecia fala i szczepienia. I nie wiadomo czy odnosisz się do ostatniego 1,5 roku czy wcześniej. W każdym razie chodziło mi o inną niż typowe pory (do i z pracy) korkowania się okolicy o których trzeba pamiętać.

czang
Posty: 211
Rejestracja: 04 maja 2017, 17:35

Re: Okolice Tauron Arena - opinie / czy Tauron Arena jest uciążliwym sąsiedztwem?

Postautor: czang » 23 mar 2022, 10:19

A czy nie przeszkadzają te światła na reklamie wyświetlanej na kopule Tauron Areny?

kowal123
Posty: 153
Rejestracja: 12 kwie 2016, 21:23

Re: Okolice Tauron Arena - opinie / czy Tauron Arena jest uciążliwym sąsiedztwem?

Postautor: kowal123 » 01 kwie 2022, 23:43

Raczej nie przeszkadzaja. Nigdzie indziej inwestycja w fotowoltaikę nie jest tak opłacalna - ładowanie 24/7.

iti
Posty: 1169
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Okolice Tauron Arena - opinie / czy Tauron Arena jest uciążliwym sąsiedztwem?

Postautor: iti » 29 sie 2022, 14:20

Ostatnio był 3-dniowy festiwal rockowy Rokowizna na terenie pod Areną i to raczej nie było ciche wydarzenie, a trwało przez 3 dni. Niosło się wieczorami dosyć daleko w miasto, więc przypuszczam, że w blokach zlokalizowanych od tamtej strony Tauron Areny, nieźle było słychać koncerty. Nie wiem jak po drogiej stronie ulicy Lema, słyszeliście coś w mieszkaniach? Zamknięcie okien pomogło czy nie?


megi
Posty: 730
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Re: Okolice Tauron Arena - opinie / czy Tauron Arena jest uciążliwym sąsiedztwem?

Postautor: megi » 22 lut 2023, 11:23

Bo to wszystko zależy od tego, czy akurat w Arenie coś się dzieje, czy akurat jest pusta. Jeżeli jest tam jakieś popularne wydarzenie, to nagle w okolicy robi się dosyć tłoczno.

czang
Posty: 211
Rejestracja: 04 maja 2017, 17:35

Re: Okolice Tauron Arena - opinie / czy Tauron Arena jest uciążliwym sąsiedztwem?

Postautor: czang » 21 sie 2023, 12:58

Chyba jeszcze, kiedy są organizowane jakieś biegi / maratony, to ulica Lema jest zamknięta, przynajmniej częściowo, bo odcina nawet część tamtejszych osiedli od dróg.



Wróć do „Dąbska Street Kraków od Dasta Invest - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości