Wygłuszenie mieszkań / jakość wygłuszenia mieszkań - Dąbska Street Kraków

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Dąbska Street za którą odpowiada deweloper Dasta Invest. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii.
Mar G
Posty: 3146
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Wygłuszenie mieszkań / jakość wygłuszenia mieszkań - Dąbska Street Kraków

Postautor: Mar G » 31 gru 2020, 11:44

W rozchodzeniu się hałasów być może odgrywa sama konstrukcja - nie znam się na tyle - ale widzę tu różnice na budynkach.

W Atal P64 na moim etapie ściany pomiędzy mieszkaniami to gruby silikat. a dzisiaj develop wrzucił zdjęcia budowy ostatniego małego etapu - i nawet ściany pomiędzy mieszkaniami to zbrojony żelbet. Pytanie, czy taka spójna konstrukcja - połączone zbrojeniami ściany i stropy - nie przenoszą właśnie więcej odgłosów niż jednak budowane z różnych niezależnych materiałów - strop żelbet a ściany inny materiał.
Zobaczcie na fotkach, jeśli macie, jak to u Was robili. Może to po części wyjaśni.

Tak to wygląda jak jest ta sama technologia na każdy element budynku :
Załączniki
qq.jpg
qq.jpg (112.18 KiB) Przejrzano 6363 razy


dąbska
Posty: 2
Rejestracja: 08 sty 2021, 15:59

Re: Wygłuszenie mieszkań / jakość wygłuszenia mieszkań - Dąbska Street Kraków

Postautor: dąbska » 08 sty 2021, 16:05

Dzień dobry,

Zamierzam w przyszłym tygodniu podpisać umowę o kupno mieszkania w inwestycji Dąbska Street, budynek A, natomiast czytając posty o tym jak głośno jest w mieszkaniach jestem przerażona. Dlatego też kieruję swoją prośbę do osób, u których problem z wygłuszeniem mieszkań jest bardzo duży- czy byłaby możliwość wejścia na kilka minut do któregoś z wykończonych mieszkań, w celu zorientowania się o jakiej skali głośności mówimy (oczywiście z zachowaniem wszelkich reguł bezpieczeństwa).
Bardzo proszę o pomoc w tej kwestii. Zależy mi na zobaczeniu i usłyszeniu jak wielki to problem.
Z góry dziękuję :)

Gosc123
Posty: 199
Rejestracja: 28 sty 2017, 11:57

Re: Wygłuszenie mieszkań / jakość wygłuszenia mieszkań - Dąbska Street Kraków

Postautor: Gosc123 » 10 sty 2021, 14:45

Ja osobiście nie mam takich problemów... Wydaje mi się, że wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak ważny jest dobry panel i podkład oraz jego grubość przy wykańczaniu...

Z tego co wiem ostatnie 2 bloki są robione "taniej" więc pewnie może być gorzej.


czyzy
Posty: 219
Rejestracja: 02 sty 2019, 0:16

Re: Wygłuszenie mieszkań / jakość wygłuszenia mieszkań - Dąbska Street Kraków

Postautor: czyzy » 10 sty 2021, 21:44

Gosc123 pisze:Z tego co wiem ostatnie 2 bloki są robione "taniej" więc pewnie może być gorzej.

Co masz na myśli? Niby jakie mają być różnice? Nic mi na ten temat nie wiadomo. Podaj proszę jakiś konkret.

Gosc123
Posty: 199
Rejestracja: 28 sty 2017, 11:57

Re: Wygłuszenie mieszkań / jakość wygłuszenia mieszkań - Dąbska Street Kraków

Postautor: Gosc123 » 12 sty 2021, 13:06

Nie znam szczegółów, ale na forum kilkukrotnie był poruszany temat innej technologii/grubości ścian etc. używanych przy dwóch najnowszych blokach. I pamiętam, że było to na niekorzyść tych nowych bloków. Nie znam niestety szczegółów bo się tym nie interesowałem. Myślę, że możesz zapytać dewelopera, żeby przekazał Ci specyfikację poszczególnych etapów.

dąbska
Posty: 2
Rejestracja: 08 sty 2021, 15:59

Re: Wygłuszenie mieszkań / jakość wygłuszenia mieszkań - Dąbska Street Kraków

Postautor: dąbska » 12 sty 2021, 16:02

Pierwszy etap budowano z 25 cm bloczków silikatowych, natomiast budynek A i B jest wykonany z 18 cm warstwy żelbetu. To wiele tłumaczy..

kwk
Posty: 382
Rejestracja: 31 sty 2018, 22:04

Re: Wygłuszenie mieszkań / jakość wygłuszenia mieszkań - Dąbska Street Kraków

Postautor: kwk » 26 sty 2021, 10:04

dąbska pisze:Pierwszy etap budowano z 25 cm bloczków silikatowych, natomiast budynek A i B jest wykonany z 18 cm warstwy żelbetu. To wiele tłumaczy..

z ciekawości rozwiniesz?

Hakelbery
Posty: 65
Rejestracja: 12 sty 2021, 21:15

Re: Wygłuszenie mieszkań / jakość wygłuszenia mieszkań - Dąbska Street Kraków

Postautor: Hakelbery » 28 sty 2021, 18:06

Wystarczy sprawdzić ceny materiałów Szybkość budowy i koszty.A że jakość cierpi to co z tego I tak ludzie.kupili o parę tysięcy drożej na metrze


Alex_krk
Posty: 1
Rejestracja: 29 sty 2021, 9:44

Re: Wygłuszenie mieszkań / jakość wygłuszenia mieszkań - Dąbska Street Kraków

Postautor: Alex_krk » 29 sty 2021, 9:52

Dzień dobry, niedługo odbieram mieszkanie w budynku A, czy polecacie Państwo dodatkowe wygłuszenie sufitu, podłogi? Martwi mnie to co czytam bo te mieszkania były strasznie drogie.

dlugi
Posty: 18
Rejestracja: 12 sty 2018, 14:47

Re: Wygłuszenie mieszkań / jakość wygłuszenia mieszkań - Dąbska Street Kraków

Postautor: dlugi » 01 lut 2021, 22:43

Witam,
Wszystko zależy od sąsiada nad Tobą, jeżeli dzieci biegają i krzesełami od 6 rano szurają po podłodze to polecam wygłuszenie.



Wróć do „Dąbska Street Kraków od Dasta Invest - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 3 gości