Wygłuszenie mieszkań / jakość wygłuszenia mieszkań - Dąbska Street Kraków

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Dąbska Street za którą odpowiada deweloper Dasta Invest. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii.
Mar G
Posty: 3149
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Wygłuszenie mieszkań / jakość wygłuszenia mieszkań - Dąbska Street Kraków

Postautor: Mar G » 09 gru 2020, 22:49

Zacznijcie może od pytania o konstrukcję budynku - to jawna informacja załączana do umowy.

Wg informacji na stronie inwestycji grubość ścian zewnętrznych tych budynków to zaledwie 18 cm - czyli tyle ile zwykle jest wewnątrz pomiędzy mieszkaniami. Standard zewnętrznych to 24-30 cm plus ocieplenie 15.
Jeżeli również cienkie zrobili stropy mielibyście punkt zaczepienia i wyjaśnienie akustyki.
Dodatkowo zapytajcie czy pomiędzy kondygnacjami jest styropian akustyczny - to drugi element odpowiadający za dobrą lub złą akustykę.

To są typowe oszczędności niektórych developerów, które zostają ukryte pod tynkami i niewidoczne.


Kasia79
Posty: 5
Rejestracja: 11 gru 2019, 7:09

Re: Wygłuszenie mieszkań / jakość wygłuszenia mieszkań - Dąbska Street Kraków

Postautor: Kasia79 » 10 gru 2020, 16:32

Obawiam się że deweloper poszedł po kosztach czego efekty są niestety bardzo słyszalne.
Zastanawiam sie czy ktoś z mieszkańców powziął dalsze kroki celem rozeznania się w danych dot. Konstrukcji ścian i stropów i czy można w takiej sytuacji domagać się jakiejś formy rozwiązania tego problemu ze strony wykonawcy.
Będę wdzięczna za info zwrotne

tomekl007
Posty: 182
Rejestracja: 20 wrz 2016, 20:37

Re: Wygłuszenie mieszkań / jakość wygłuszenia mieszkań - Dąbska Street Kraków

Postautor: tomekl007 » 19 gru 2020, 17:38

Otrzymałem taką informację:
"ściany działowe między pokojami ceramiczne 8 cm, ściany działowe łazienka ceramiczne 12 cm, ściany między lokalowe konstrukcyjne żelbetowe 18 cm."


tomekl007
Posty: 182
Rejestracja: 20 wrz 2016, 20:37

Re: Wygłuszenie mieszkań / jakość wygłuszenia mieszkań - Dąbska Street Kraków

Postautor: tomekl007 » 19 gru 2020, 17:38

Kasia79 pisze:Obawiam się że deweloper poszedł po kosztach czego efekty są niestety bardzo słyszalne.
Zastanawiam sie czy ktoś z mieszkańców powziął dalsze kroki celem rozeznania się w danych dot. Konstrukcji ścian i stropów i czy można w takiej sytuacji domagać się jakiejś formy rozwiązania tego problemu ze strony wykonawcy.
Będę wdzięczna za info zwrotne

Myślę żeby najlepiej każdy pisał do developera i wywierał presje że to co zostało dostarczone jest niedostatecznej jakości. Prawie każdy narzeka na jakość wyciszenia.

iti
Posty: 1178
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Wygłuszenie mieszkań / jakość wygłuszenia mieszkań - Dąbska Street Kraków

Postautor: iti » 20 gru 2020, 22:36

tomekl007 pisze:
Kasia79 pisze:Obawiam się że deweloper poszedł po kosztach czego efekty są niestety bardzo słyszalne.
Zastanawiam sie czy ktoś z mieszkańców powziął dalsze kroki celem rozeznania się w danych dot. Konstrukcji ścian i stropów i czy można w takiej sytuacji domagać się jakiejś formy rozwiązania tego problemu ze strony wykonawcy.
Będę wdzięczna za info zwrotne

Myślę żeby najlepiej każdy pisał do developera i wywierał presje że to co zostało dostarczone jest niedostatecznej jakości. Prawie każdy narzeka na jakość wyciszenia.

No i co teraz może zrobić deweloper? Przecież nie będzie pruł mieszkań, w których mieszkają ludzie. Poza tym pytanie czy np. panele w mieszkaniach zostały prawidłowo ułożone, tj. zastosowano odpowiednie podkłady itp. No chyba, że ktoś zna jakiś przypadek, kiedy deweloper poprawił coś takiego.

Kasia79
Posty: 5
Rejestracja: 11 gru 2019, 7:09

Re: Wygłuszenie mieszkań / jakość wygłuszenia mieszkań - Dąbska Street Kraków

Postautor: Kasia79 » 23 gru 2020, 21:03

Witam,
Chyba nie pozostaje nic innego jak pogodzić się z niedogodnościami i uciszać późnymi godzinami głośne towarzystwo sąsiadów.
Nowa inwestycja Dasty na ul. Kościuszki podaje jako Standard - izolacje akustyczne stropów i pionów.
Szkoda że się nie załapaliśmy....
Dziękuje za odpowiedzi :)

Mar G
Posty: 3149
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Wygłuszenie mieszkań / jakość wygłuszenia mieszkań - Dąbska Street Kraków

Postautor: Mar G » 23 gru 2020, 21:51

Znalazłem odpowiedź inżyniera z Atalu gdy pytałem o akustykę przed zakupem Przybyszewskiego. To żadne premium inwestycja nie jest.

Możecie zagadnąć swojego czy taki standard zastosowali - nie wiem czy to skuteczne bo nie mieszkamy jeszcze :
Nie będzie Pan odczuwał żadnych niedogodności związanych z lokalami , które znajdują się powyżej. Warstwa wykończenia nad płytą stropową ma wysokość 17cm. Z czego część tej warstwy wykonana jest ze styropianu akustycznego.

Michal Sternak
Posty: 1
Rejestracja: 28 gru 2020, 13:39

Re: Wygłuszenie mieszkań / jakość wygłuszenia mieszkań - Dąbska Street Kraków

Postautor: Michal Sternak » 28 gru 2020, 13:49

Witam, jestem mieszkańcem lokalu Dąbska 26/66 (1 piętro), również spore niedogodności w związku z kiepskim wygłuszeniem:
1. szyb wentylacyjny (standard, hałasy jak u każdego)
2. kroki z mieszkania u góry - tutaj nie jest to zbyt uciążliwe. W zasadzie poza tym nie dochodzą żadne hałasy (głośne rozmowy, muzyka, TV).
3. największy problem jest z mieszkaniem na parterze. Tutaj słuchać nawet normalne rozmowy, dźwięk rozchodzi się przez ściany działowe. Głośna muzyka (a zdarza się często), szczekanie psa, głośne rozmowy - to już masakra. Bez zatyczek do uszu nie da się spać.
Mam zamiar głosić ten temat do Administracji indywidualnie. Jeżeli podejmowane są jakiekolwiek kroki w tej kwestii grupowo, uprzejmie proszę o informację: sternakm@gmail.com.

@iti: "No i co teraz może zrobić deweloper?"
Możemy indywidualnie dokonać wygłuszenie ścian w mieszkaniach i żądać zwrotu kosztów. Zakładając, że aktualne wygłuszenie odbiega od normy i naprawa jest możliwa.


Kasia79
Posty: 5
Rejestracja: 11 gru 2019, 7:09

Re: Wygłuszenie mieszkań / jakość wygłuszenia mieszkań - Dąbska Street Kraków

Postautor: Kasia79 » 28 gru 2020, 20:04

Witam,
Popytałam znajomych i większość mieszkających w blokach ma ten sam kłopot. Ponoć kwestia "kto mieszka nad i pod nami" (nasi wcześniejsi sąsiedzi na starym osiedlu chodzili spać przed 22:00 ;-) stąd moje przyzwyczajenie do ciszy i spokoju.
No cóż drodzy sąsiedzi ja dalej będę edukować towarzystwo mieszkające nad nami że godzina 1 czy 2 w nocy to nie czas na bieganie, śpiewanie i halasy.
Zastanawiam się również nad wyciszeniem ścian ale koszty oraz zmniejszenie pomieszczeń (stelaże, kilkucentymetrowe izolacje) nie wchodzi w rachubę.
Co do dewelopera to zapewne bloki wykonane są "bez zarzutu".

czyzy
Posty: 220
Rejestracja: 02 sty 2019, 0:16

Re: Wygłuszenie mieszkań / jakość wygłuszenia mieszkań - Dąbska Street Kraków

Postautor: czyzy » 29 gru 2020, 23:25

Szczerze, to ja nie wierzę w to, że cokolwiek z tym da się zrobić, a wątpię, żeby postawione było to w jakiś sposób, który urągałby sztuce budowlanej, bo jednak wydaje się, że deweloper Dasta, to całkiem poważana firma. A problem dźwiękoszczelnością mieszkań jest dosyć częsty, pytanie czy to kwestia wygórowanych oczekiwań? A może to kwesta sposobu wykończenia sąsiednich mieszkań, odpowiedniego wygłuszenia pod panelami itp.? Raczej ciężkie byłoby tu cokolwiek do udowodnienia.



Wróć do „Dąbska Street Kraków od Dasta Invest - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość