Sklep Biedronka w okolicach ul. Lema w Krakowie? W budynku Lema 28 Kraków?

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Dąbska Street za którą odpowiada deweloper Dasta Invest. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii.
czang
Posty: 214
Rejestracja: 04 maja 2017, 17:35

Sklep Biedronka w okolicach ul. Lema w Krakowie? W budynku Lema 28 Kraków?

Postautor: czang » 17 lip 2023, 14:09

realista pisze:deweloper nawiązał do poprzednich etapów, więc dobrze, że nie jest pstrokato, a co to znaczy kiepsko? deweloper wawel service raczej znany jest z dobrej jakości budynków
a skąd informacja o biedronce?

No do pierwszego etapu, to kolorystycznie tak sobie nawiązuje, ale forma jakoś tam zbliżona. A info. o Biedronce od kumpla, który mieszka po sąsiedzku, krąży info. po tych osiedlach, że ma być biedra w okolicy. Nie wiem czy na pewno w tym budynku, ale nie kojarzę większych lokali usługowych tam, a pod tym blokiem są chyba spore). Teren po Plazie też chyba nie wchodzi w grę, bo tam nie do końca chyba jeszcze wiedzą, co powstanie. Ale to tylko moje przypuszczenia, nie wiem czy faktycznie tak będzie.


teqnix
Posty: 195
Rejestracja: 25 maja 2023, 13:46

Re: Sklep Biedronka w okolicach ul. Lema w Krakowie? W budynku Lema 28 Kraków?

Postautor: teqnix » 22 lip 2023, 11:18

czang pisze:
realista pisze:deweloper nawiązał do poprzednich etapów, więc dobrze, że nie jest pstrokato, a co to znaczy kiepsko? deweloper wawel service raczej znany jest z dobrej jakości budynków
a skąd informacja o biedronce?

No do pierwszego etapu, to kolorystycznie tak sobie nawiązuje, ale forma jakoś tam zbliżona. A info. o Biedronce od kumpla, który mieszka po sąsiedzku, krąży info. po tych osiedlach, że ma być biedra w okolicy. Nie wiem czy na pewno w tym budynku, ale nie kojarzę większych lokali usługowych tam, a pod tym blokiem są chyba spore). Teren po Plazie też chyba nie wchodzi w grę, bo tam nie do końca chyba jeszcze wiedzą, co powstanie. Ale to tylko moje przypuszczenia, nie wiem czy faktycznie tak będzie.

Wątpię, żeby Biedronka zaryzykowała utrzymanie się z samych mieszkańców osiedla i to jeszcze targających siaty pieszo a ja tam nie kojarzę możliwości zrobienia parkingu. Większy sklep to raczej tylko w tym co po Plazie powstanie. Ale może się jednak zdziwię.

realista
Posty: 214
Rejestracja: 24 sty 2022, 19:18

Re: Sklep Biedronka w okolicach ul. Lema w Krakowie? W budynku Lema 28 Kraków?

Postautor: realista » 22 lip 2023, 16:37

teqnix pisze:
czang pisze:
realista pisze:deweloper nawiązał do poprzednich etapów, więc dobrze, że nie jest pstrokato, a co to znaczy kiepsko? deweloper wawel service raczej znany jest z dobrej jakości budynków
a skąd informacja o biedronce?

No do pierwszego etapu, to kolorystycznie tak sobie nawiązuje, ale forma jakoś tam zbliżona. A info. o Biedronce od kumpla, który mieszka po sąsiedzku, krąży info. po tych osiedlach, że ma być biedra w okolicy. Nie wiem czy na pewno w tym budynku, ale nie kojarzę większych lokali usługowych tam, a pod tym blokiem są chyba spore). Teren po Plazie też chyba nie wchodzi w grę, bo tam nie do końca chyba jeszcze wiedzą, co powstanie. Ale to tylko moje przypuszczenia, nie wiem czy faktycznie tak będzie.

Wątpię, żeby Biedronka zaryzykowała utrzymanie się z samych mieszkańców osiedla i to jeszcze targających siaty pieszo a ja tam nie kojarzę możliwości zrobienia parkingu. Większy sklep to raczej tylko w tym co po Plazie powstanie. Ale może się jednak zdziwię.

Policz ile jest mieszkań w promieniu 300m od tej inwestycji, pomnóż to razy 2.5 , a potem zrewiduje bzdury jakie wypisujesz. Podpowiem, mieszkańców na tym kwadracie jest więcej niż w niejednej wsi gdzie są dwa-trzy markety, 'ryzykujace' utrzymanie się.


teqnix
Posty: 195
Rejestracja: 25 maja 2023, 13:46

Re: Sklep Biedronka w okolicach ul. Lema w Krakowie? W budynku Lema 28 Kraków?

Postautor: teqnix » 22 lip 2023, 17:02

realista pisze:
teqnix pisze:
czang pisze:No do pierwszego etapu, to kolorystycznie tak sobie nawiązuje, ale forma jakoś tam zbliżona. A info. o Biedronce od kumpla, który mieszka po sąsiedzku, krąży info. po tych osiedlach, że ma być biedra w okolicy. Nie wiem czy na pewno w tym budynku, ale nie kojarzę większych lokali usługowych tam, a pod tym blokiem są chyba spore). Teren po Plazie też chyba nie wchodzi w grę, bo tam nie do końca chyba jeszcze wiedzą, co powstanie. Ale to tylko moje przypuszczenia, nie wiem czy faktycznie tak będzie.

Wątpię, żeby Biedronka zaryzykowała utrzymanie się z samych mieszkańców osiedla i to jeszcze targających siaty pieszo a ja tam nie kojarzę możliwości zrobienia parkingu. Większy sklep to raczej tylko w tym co po Plazie powstanie. Ale może się jednak zdziwię.

Policz ile jest mieszkań w promieniu 300m od tej inwestycji, pomnóż to razy 2.5 , a potem zrewiduje bzdury jakie wypisujesz. Podpowiem, mieszkańców na tym kwadracie jest więcej niż w niejednej wsi gdzie są dwa-trzy markety, 'ryzykujace' utrzymanie się.

Podaj przykład biedronki czy Lidla bez parkingu bo realistą to ty jesteś chyba tylko z nicka.

michok
Posty: 129
Rejestracja: 21 lip 2022, 14:15

Re: Sklep Biedronka w okolicach ul. Lema w Krakowie? W budynku Lema 28 Kraków?

Postautor: michok » 22 lip 2023, 17:49

teqnix pisze:
realista pisze:
teqnix pisze:Wątpię, żeby Biedronka zaryzykowała utrzymanie się z samych mieszkańców osiedla i to jeszcze targających siaty pieszo a ja tam nie kojarzę możliwości zrobienia parkingu. Większy sklep to raczej tylko w tym co po Plazie powstanie. Ale może się jednak zdziwię.

Policz ile jest mieszkań w promieniu 300m od tej inwestycji, pomnóż to razy 2.5 , a potem zrewiduje bzdury jakie wypisujesz. Podpowiem, mieszkańców na tym kwadracie jest więcej niż w niejednej wsi gdzie są dwa-trzy markety, 'ryzykujace' utrzymanie się.

Podaj przykład biedronki czy Lidla bez parkingu bo realistą to ty jesteś chyba tylko z nicka.

Łepkowskiego. Biedronka żyje i ma się dobrze.
Mirosław Ch. Urodzony w Małopolsce, na co dzień mieszkający w Krakowie.

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Sklep Biedronka w okolicach ul. Lema w Krakowie? W budynku Lema 28 Kraków?

Postautor: pozdro » 23 lip 2023, 7:21

Pełno biedronek bez parkingow 2 na wrocławskiej kolejna na Wybickiego, na rynku glownym. W sumie Lokietka. Generalnie biedronki czesto nie maja parkingow i bardzo dobrze. Sklepy spozywcze w miescie nie powinny miec parkingow. We Wroclawiu tez takie są. Na dworcu glownym kolejna bez parkingu. Mozna tak wymieniac. Na kurnikach.

czyzy
Posty: 220
Rejestracja: 02 sty 2019, 0:16

Re: Sklep Biedronka w okolicach ul. Lema w Krakowie? W budynku Lema 28 Kraków?

Postautor: czyzy » 23 lip 2023, 7:29

michok pisze:
teqnix pisze:
realista pisze:Policz ile jest mieszkań w promieniu 300m od tej inwestycji, pomnóż to razy 2.5 , a potem zrewiduje bzdury jakie wypisujesz. Podpowiem, mieszkańców na tym kwadracie jest więcej niż w niejednej wsi gdzie są dwa-trzy markety, 'ryzykujace' utrzymanie się.

Podaj przykład biedronki czy Lidla bez parkingu bo realistą to ty jesteś chyba tylko z nicka.

Łepkowskiego. Biedronka żyje i ma się dobrze.

I wiele innych, pierwsze z brzegu i niedaleko, to w osiedlu 2 Pułku Lotniczego, tam nie ma żadnego parkingu, jest kilka miejsc miejskich, ale na pewno nikt tam nie przyjeżdża na zakupy samochodem z odległych miejsc. Zresztą kawałek dalej, przy Medweckiego z parkingiem. I to już tak funkcjonuje od wielu lat. Biedronka przy Bohomolca w nowym bloku, być może jest tam kilka miejsc postojowych, ale chyba niewiele, jeśli nawet. Dalej Biedronka przy Rogozińskiego na Grzegórzkach. A takich przykładów spokojnie można by znaleźć więcej. Patrząc na liczbę mieszkańców, to spokojnie tej wielkości sklep w tej okolicy mógłby się utrzymać, nawet dziwię się, że jeszcze nikt to tam nie urządził, bo potencjał duży.

michok
Posty: 129
Rejestracja: 21 lip 2022, 14:15

Re: Sklep Biedronka w okolicach ul. Lema w Krakowie? W budynku Lema 28 Kraków?

Postautor: michok » 25 lip 2023, 23:09

Biedronka na 2 pułku to chyba kiepski przykład jest.
Swoją drogą nie tak daleko z drugiego pułku na okolice taurona, a mam wrażenie, że d303 jest fajniejsze do mieszkania niż okolice tauron.
Oczywiscie lokalizacja d303 jak każda swoje wady ma, jednak obecny hajp na tauron jest masakryczny.
Mirosław Ch. Urodzony w Małopolsce, na co dzień mieszkający w Krakowie.


hellhax
Posty: 27
Rejestracja: 19 cze 2023, 21:09

Re: Sklep Biedronka w okolicach ul. Lema w Krakowie? W budynku Lema 28 Kraków?

Postautor: hellhax » 26 lip 2023, 10:36

michok pisze:Biedronka na 2 pułku to chyba kiepski przykład jest.


Dokładnie - tam jest parking na jakieś 20-30 aut.

czyzy
Posty: 220
Rejestracja: 02 sty 2019, 0:16

Re: Sklep Biedronka w okolicach ul. Lema w Krakowie? W budynku Lema 28 Kraków?

Postautor: czyzy » 26 lip 2023, 11:38

hellhax pisze:
michok pisze:Biedronka na 2 pułku to chyba kiepski przykład jest.

Dokładnie - tam jest parking na jakieś 20-30 aut.

To nie są miejsca postojowe Biedronki, a miejskie, ogólnodostępne i nie wiem czy jest ich aż tyle. Faktycznie ta Biedronka nie ma żadnego swojego miejsca postojowego. Inna sprawa, że nawet jeśli ktoś podjeżdża do niej samochodem, to zwykle to lokalni mieszkańcy. Nie ma sensu wjeżdżać w osiedle, jeśli kawałek dalej jest druga Biedronka, Algi, Carrefour z dużymi parkingami i przy głównych drogach.



Wróć do „Dąbska Street Kraków od Dasta Invest - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości