Instalacja klimatyzacji w budowanym mieszkaniu na os. Dąbska od Dasta Invest

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Dąbska Street za którą odpowiada deweloper Dasta Invest. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii.
Gosc123
Posty: 199
Rejestracja: 28 sty 2017, 11:57

Instalacja klimatyzacji w budowanym mieszkaniu na os. Dąbska od Dasta Invest

Postautor: Gosc123 » 23 lip 2017, 10:34

Czy ktoś z Was zastanawiał się nad klimatyzacją? Spora część 1szego etapu będzie na wschód lub przyciemniona pozostałymi etapami, ale mimo wszystko część mieszkań, zwłaszcza o wystawie południowo-zachodniej, może być gorąca


rafiozo
Posty: 72
Rejestracja: 02 kwie 2017, 0:25

Re: Instalacja klimatyzacji w budowanym mieszkaniu na os. Dąbska od Dasta Invest

Postautor: rafiozo » 23 lip 2017, 12:43

Ja planuję poprosić dewelopera o wystawienie rurek pod klimatyzację. Mój kolega w Dasta Invest kupił mieszkanie (koło Carrefour Czyżyny) i policzyli mu 1200 albo 1300 zł za robotę i części pod klimatyzacje.
Dlaczego planuje mimo, że nie koniecznie zamontuje klimatyzator? Bo moja siostra niedawno kuła pół mieszkania żeby zrobić klimatyzację, a wyszło im i tak, że muszą pilnować wiadro z wodą na balkonie bo coś tam kapie z tego klimatyzatora (nie udało im się wpiąć w odprowadzenie wody ale nie zagłębiałem się w szczegóły).
To 1200 zł to nie jest wielka inwestycja, a kiedyś może mnie uratować przed dużym remontem.

Jest już ktoś po umowach deweloperskich? Już oficjalnie będziemy sąsiadami? :)
Pozdrawiam!

Gosc123
Posty: 199
Rejestracja: 28 sty 2017, 11:57

Re: Instalacja klimatyzacji w budowanym mieszkaniu na os. Dąbska od Dasta Invest

Postautor: Gosc123 » 23 lip 2017, 13:34

Dzięki za odpowiedź. Tak, my z żoną jesteśmy więc oficjalnie witamy i pozdrawiamy :D


karoloko
Posty: 70
Rejestracja: 13 lip 2017, 13:50

Re: Instalacja klimatyzacji w budowanym mieszkaniu na os. Dąbska od Dasta Invest

Postautor: karoloko » 28 lip 2017, 19:21

Witam, również po podpisaniu umowy jestem :) Dobra sugestia z instalacją pod klimatyzację.

Styrna
Posty: 6
Rejestracja: 10 kwie 2017, 15:48

Re: Instalacja klimatyzacji w budowanym mieszkaniu na os. Dąbska od Dasta Invest

Postautor: Styrna » 13 mar 2018, 10:05

Tez poprosilem o wystawienie rurek. Wlasnie dostalem kosztorys gdzie

1480 zl - Wykonanie linii freonowej z przewodem sterującym między jednostkami oraz wykonanie odprowadzenia skroplin od jednostki wewnętrznej
320zl - Montaż konsoli ściennych L=60cm z zabezpieczeniem ogniowym dla potrzeb jednostki wewnętrznej montowanych przed wykonaniem elewacji na wysokości około 10cm nad posadzką balkonu - w celu ułatwienia montażu jednostki wewnętrznej - nie można wiercić i montować jednostek do podłoża na balkonie ze względu na utratę gwarancji (2,0 szt.)

Czy ktos dostal podobna oferte?

rafiozo
Posty: 72
Rejestracja: 02 kwie 2017, 0:25

Re: Instalacja klimatyzacji w budowanym mieszkaniu na os. Dąbska od Dasta Invest

Postautor: rafiozo » 13 mar 2018, 10:08

identyczna ofertę dostałem. pozdrawiam!

gosc
Posty: 6
Rejestracja: 19 mar 2018, 16:08

Re: Instalacja klimatyzacji w budowanym mieszkaniu na os. Dąbska od Dasta Invest

Postautor: gosc » 19 mar 2018, 16:14

mam pytanie, czy podana cena jest za wystawienie rurek pomiędzy jendą jednostką wewnetrzna oraz wykonanie odprowadzenia skroplin do jednostki zewnętrznej? czy ilość jednostek wewnetrzynch podpietych do jednostki zewnetrznej nie wpływa na zmianę ceny.
będę wdzięczna za odpowiedź

Styrna
Posty: 6
Rejestracja: 10 kwie 2017, 15:48

Re: Instalacja klimatyzacji w budowanym mieszkaniu na os. Dąbska od Dasta Invest

Postautor: Styrna » 23 mar 2018, 18:04

W moim przypadku 1 jednostka wewnetrzna.


OSFP
Posty: 104
Rejestracja: 05 cze 2017, 10:34

Re: Instalacja klimatyzacji w budowanym mieszkaniu na os. Dąbska od Dasta Invest

Postautor: OSFP » 08 sie 2018, 19:34

Równiez dostałem podobną wycenę i zastanawiam się czy jest ona konkurencyjna. Będę jutro kosultował to z innymi firmami

tomekl007
Posty: 182
Rejestracja: 20 wrz 2016, 20:37

Re: Instalacja klimatyzacji w budowanym mieszkaniu na os. Dąbska od Dasta Invest

Postautor: tomekl007 » 08 sie 2018, 19:55

Witam, ja również się zastanawiam nad tym. Mam lekkie obawy ze zamontowanie moze nie być najwyższej jakości z racji tego ze wykonawcy dasta jednak nie specjalizuja sie w tym. Wiem ze te dwie firmy: Dronal i Melbud sa odpowiedzialne za wykonanie tego podłączenia.
Czy ktoś z budynku C widział już jakość tego podłączenia? Czy może potwierdzić że jakość tych podłączeń jest dobra?
Też mam obawy trochę o to podłączenie od odprowadzania skroplin do kanalizacji.
Dodatkowo jeszcze trzeba zrobić podłączenie zewnętrzne elektryczne dla jednostki zewnętrznej - wiek ktoś jak to ma wyglądać?



Wróć do „Dąbska Street Kraków od Dasta Invest - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości