Transformatorowa stacja kontenerowa na osiedlu - długofalowy wpływ na zdrowie, hałas, brzydota - Dąbska Street

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Dąbska Street za którą odpowiada deweloper Dasta Invest. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii.
elli
Posty: 6
Rejestracja: 23 lut 2018, 12:03

Re: Transformatorowa stacja kontenerowa na osiedlu - długofalowy wpływ na zdrowie, hałas, brzydota - Dąbska Street

Postautor: elli » 07 sty 2019, 12:03

Może warto też zapytać kiedy zostanie założona brama wjazdowa do garażu, ponieważ jak na razie wygląda na to, że każdy może tam wejść.


ad hoc
Posty: 8
Rejestracja: 07 sty 2019, 20:38

Re: Transformatorowa stacja kontenerowa na osiedlu - długofalowy wpływ na zdrowie, hałas, brzydota - Dąbska Street

Postautor: ad hoc » 07 sty 2019, 20:58

Bardzo dobre podsumowanie pytań, dziękujemy za ogarnięcie tematu :)

Odnośnie tego jak "piękne" będzie wejście na osiedle - przed podpisywaniem umowy zapytaliśmy o lokalizację altany śmietnikowej i dostaliśmy informację, że będzie ona w miejscu zaznaczonym na pomarańczowo (tak, na wizualizacjach jest w tym miejscu ładna, estetyczna budka strażnika):

Obrazek

Oczywiście mimo to warto tą informację zweryfikować, bo przy obecnym ustawieniu trafo nie ma dojazdu do śmietnika. Oczywiście podpisujemy się pod listą pytań i jak najbardziej wspieramy inicjatywę żeby to paskudztwo przenieść. Być może (o ile ważny byłby tu dostęp od Dąbskiej) zachodni narożnik działki wchodziłby w grę (lewy górny róg obrazka)

dabska111
Posty: 3
Rejestracja: 01 sty 2019, 15:48

Re: Transformatorowa stacja kontenerowa na osiedlu - długofalowy wpływ na zdrowie, hałas, brzydota - Dąbska Street

Postautor: dabska111 » 07 sty 2019, 22:09

Dzień dobry,

Tak ogromnej stacji trafo (bunkra) w ogóle nie powinno być przy wejściu na osiedle.
Stacja trafo jest większa niż myśleliśmy i ma wymiary około 3m x 3m x 8m. Nie ma się co oszukiwać, że da się to ozdobić i będzie ładnie wyglądało.
Polecam pojechać na osiedle i zobaczyć na własne oczy, jak to wygląda.

Poniżej dodałem do planu osiedla przepompownię (jak widać przy wejściu jest już bardzo nieprzyjemnie).

Dodatkowe pytania:
1.Jakie są dokładne parametry stacji trafo (nie pytam tutaj o wymiary ale o moc, zasilanie i inne parametry techniczne)?
2.Jaka to będzie przepompownia i najważniejsze czego?
3.Czy przepompownia będzie ogrodzona?
4.Ile będzie śmietników i gdzie dokładnie będą położone?
5.Gdzie będzie wejście do śmietników, tzn. z której strony?
6.Czy na śmietnikach albo na stacji trafo będą montowane jeszcze jakieś urządzenia?
7.Gdzie w takim razie zostanie postawiona budka dla stróża?
9. Dobrze też będzie znać rozmieszczenie takich urządzeń w kolejnym trzecim etapie

Jeśli teraz nie skłonimy dewelopera, aby przesunął stację trafo z wejścia w inne miejsce, to później będzie to trudniejsze lub niemożliwe, szczególnie kiedy wpłacimy całą kwotę za mieszkania.
Załączniki
przepompownia.jpg
przepompownia.jpg (227.33 KiB) Przejrzano 6317 razy


Gosc123
Posty: 199
Rejestracja: 28 sty 2017, 11:57

Re: Transformatorowa stacja kontenerowa na osiedlu - długofalowy wpływ na zdrowie, hałas, brzydota - Dąbska Street

Postautor: Gosc123 » 07 sty 2019, 22:19

Również dołączam się do podziękowań. Poziom zaangażowania sąsiadów napawa optymizmem.

Do Dąbskiej nie mam daleko, a teren jest otwarty więc pozwoliłem sobie na kolejny "spacer". To brzmi jak brutalny żart, ale pod samymi oknami wyrosły kolejne metalowe "cuda". Z drugiej strony (niewidoczne na zdjęciach) znajdują się symbole wysokiego napięcia... czy to tymczasowe, czy nie, pozostawiam do oceny kogoś, kto się zna, ale robi się nieciekawie

Obrazek

Obrazek

Na deser dodam, że zamontowano skrzynki na listy... na zewnątrz :shock: :shock: :shock: jeszcze czegoś takiego nie widziałem.
Wygląda na to, że naprawdę ponadprzeciętna architektura budynków zostanie zniszczona zagospodarowaniem przestrzeni osiedla na poziomie San Escobar...

Obrazek

alek91
Posty: 21
Rejestracja: 08 sty 2019, 10:07

Re: Transformatorowa stacja kontenerowa na osiedlu - długofalowy wpływ na zdrowie, hałas, brzydota - Dąbska Street

Postautor: alek91 » 08 sty 2019, 10:14

Na wizualizacji moża dostrzec, że skrzynki na listy są na zewnątrz ;) oby ich nie zostawili w takiej formie jak są teraz tylko jakoś obudowali tak jak na wizualizacji. A te metalowe skrzynki- mam wielką nadzieję że to coś tymaczasowego na potrzeby budowy bo nie przychodzi mi do głowy co by to mogło być innego. Czy pytania do dewelopera zostały już wysłane? Warto też zapytać o tą ,,niespodziankę".
Załączniki
skrzynka.JPG
skrzynka.JPG (16.56 KiB) Przejrzano 6210 razy

kowal123
Posty: 153
Rejestracja: 12 kwie 2016, 21:23

Re: Transformatorowa stacja kontenerowa na osiedlu - długofalowy wpływ na zdrowie, hałas, brzydota - Dąbska Street

Postautor: kowal123 » 08 sty 2019, 21:23

Dzisiaj wysyłam pytanie. Zgodnie z przewidywaniami pytania ciągle dochodzą.

EDIT: Pytania zostały wysłane. Jak tylko dostanę odpowiedzi, wkleję je tutaj.

lindemannowa
Posty: 68
Rejestracja: 28 gru 2018, 20:52

Re: Transformatorowa stacja kontenerowa na osiedlu - długofalowy wpływ na zdrowie, hałas, brzydota - Dąbska Street

Postautor: lindemannowa » 09 sty 2019, 10:14

...tak się zastanawiam, dlaczego ten deweloper w jednej inwestycji buduje altane śmietnikową oddzielnie, a w innej wkomponowuje śmietnik w blok ( tutaj mam na myśli inwestycję przy ul. Hynka), Czym to jest podyktowane?
Spotkałam się z opiniami, że śmietnik w bloku jest hm... "estetyczniejszym" rozwiązaniem niż samotna wiata, gdzieś na terenie osiedla.

Aczkolwiek wydawalo mi się, że inwestycja na Dąbskiej jest powiedzmy w "wyższym" standarcie niż na Hynka - chociaż wyższe ceny mogą być jedynie z powodu lokalizacji.


skrzynki na listy nie w klatce schodowej? Serio?

Gosc123
Posty: 199
Rejestracja: 28 sty 2017, 11:57

Re: Transformatorowa stacja kontenerowa na osiedlu - długofalowy wpływ na zdrowie, hałas, brzydota - Dąbska Street

Postautor: Gosc123 » 09 sty 2019, 12:59

Obawiam się, że, jak wszystko, podyktowane to jest $$$$. Marża w takiej lokalizacji jest większa więc chcą wycisnąć jak najwięcej. Już samo upakowanie 400 mieszkań na stosunkowo niewielkiej działce nadaje się na deweloperskiego Nobla ;) Dla nas niestety oznacza to, że największe możliwe upakowanie mieszkań będzie skutkowało niedogodnościami. Skrzynka to fajny przykład: korytarze są wąskie, żeby weszło jak najwięcej mieszkań, korytarze są wąskie do tego stopnia, że nie ma miejsca na skrzynkę więc skrzynka na zewnątrz ;(

Czekamy cierpliwie na odpowiedzi. Dzieki Kowal123.


kowal123
Posty: 153
Rejestracja: 12 kwie 2016, 21:23

Re: Transformatorowa stacja kontenerowa na osiedlu - długofalowy wpływ na zdrowie, hałas, brzydota - Dąbska Street

Postautor: kowal123 » 09 sty 2019, 16:53

Ja uważam, że to brak przemyślenia ze strony studia architektonicznego. Kwestia skrzynki na listy to kwestia wygospodarowania łącznie 1m2? wewnątrz budynku na którejś ze ścian. Już wolałbym aby nie było w holu ptaka origami, tylko zatopiona skrzynka na listy w ścianie i jakaś bardziej subtelna forma dekoracji. Można by także zamurować ją w jakiejś ściance obok wejścia. Chodzi mi to, że wszystko da się zrobić estetycznie nie poświęcając nie wiadomo jak dużych środków.

Dostałem informację, że odpowiedzi mają być w piątek.

lindemannowa
Posty: 68
Rejestracja: 28 gru 2018, 20:52

Re: Transformatorowa stacja kontenerowa na osiedlu - długofalowy wpływ na zdrowie, hałas, brzydota - Dąbska Street

Postautor: lindemannowa » 10 sty 2019, 8:57

kowal123 pisze:Ja uważam, że to brak przemyślenia ze strony studia architektonicznego. Kwestia skrzynki na listy to kwestia wygospodarowania łącznie 1m2? wewnątrz budynku na którejś ze ścian. Już wolałbym aby nie było w holu ptaka origami, tylko zatopiona skrzynka na listy w ścianie i jakaś bardziej subtelna forma dekoracji. Można by także zamurować ją w jakiejś ściance obok wejścia. Chodzi mi to, że wszystko da się zrobić estetycznie nie poświęcając nie wiadomo jak dużych środków.

Dostałem informację, że odpowiedzi mają być w piątek.

chociaż wiecie co... z drugiej strony, skrzynka na listy na zewnatrz budynku tez ma swoje plusy - np brak koniecznosci otwierania drzwi domofonem listonoszowi. A za listonosza moze podac się ktokolwiek. Choć można by problem tej skrynki rozwiązać mimo wszystko inaczej a nie stawiać taka budę na nóżkach.... ciekawe jak szybko połakomi się na nią jakiś żuł złomiarz :D



Wróć do „Dąbska Street Kraków od Dasta Invest - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości