[Bud. C] Do mieszkańców budynku c / opinie i spostrzeżenia - Dąbska Street

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Dąbska Street za którą odpowiada deweloper Dasta Invest. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii.
kowal123
Posty: 153
Rejestracja: 12 kwie 2016, 21:23

Re: [Bud. C] Do mieszkańców budynku c / opinie i spostrzeżenia - Dąbska Street

Postautor: kowal123 » 19 sty 2019, 0:16

To w jaki sposób zostały zrealizowane skrzynki na listy jest kompletnie nie do zaakceptowania. Jak dla mnie to możemy śmiało startować w kategorii bubel roku. Chociaż z drugiej strony akurat w tym przypadku główną winę ponosi studio architektoniczne Arch-Icon jeśli mam być dokładny. Deweloper wykonał te skrzynki we wskazanym miejscu aczkolwiek po najmniejszej linii oporu - zwykła metalowa kupa złomu stojąca po środku niczego.

Ostatecznie jeśli nic nie będzie się dało zrobić trzeba będzie, już jako wspólnota przenieść te skrzynki do wewnątrz lokalu. Myślę, że tutaj jakiś większych protestów nie będzie w tym przypadku. Przy takiej liczbie mieszkańców koszt będzie minimalny. Może i nie trzeba będzie nawet przerabiać ptaszka, jeśli by skrzynki po prostu zawiesić na ścianie.

Jako ciekawostka dodam, że w 2016 DI został developerem doku w Krakowie. Nagrodę tę przyznano za realizację jego poprzedniej inwestycji - Park Lotników, która jak na tamte czasy wyglądała świetnie i nawet wygląda. Chciałem tam kupić mieszkanie w 2015, ale próg 8000 zł za m2 był wtedy nie do przeskoczenia. W 2017 już w biurze sprzedaży mówiono mi, że Dąbska ma mieć wyższy standard niż Park Lotników (w co nie do końca wierzyłem porównując ceny m2). Może i taki był zamiar, ale wszystko pokrzyżowały wzrosty cen materiałów i robocizny.


Gosc123
Posty: 199
Rejestracja: 28 sty 2017, 11:57

Re: [Bud. C] Do mieszkańców budynku c / opinie i spostrzeżenia - Dąbska Street

Postautor: Gosc123 » 20 sty 2019, 13:04

Co do gigantycznego wzrostu cen przez ostatnie lata, to dla ludzi kupujących, zwłaszcza w budynku "C" ma on (nie)stety podwójny wpływ. Z jednej strony, jak ktoś kupił za mniej więcej 7 tys/m2, to jak się pewnie orientujecie, na dzień dobry zyskuje na wartości ponad 2 tys/m2 w ciągu 2 lat, nieźle...

Z drugiej, deweloper najwyraźniej widzi, że mieszkania zostały sprzedane po cenach sprzed 2 lat i ich i wobec cen z czasu budowy ich zarobek znacznie spadł. Być może stąd próby oszczędzania...


Mnie jeszcze zastanawiała kwestia drogi osiedlowej, wg strony miało być: "dojazd oraz zewnętrzne miejsca postojowe – kostka betonowa wg projektu drogowego", natomiast wylany jest zwykły, czarny asfalt.

Być może tymczasowe bo będą pewnie po nim jeździć sprzęty budowlane przez 2 lata. Nie chcę, żeby wyszło, że się czepiam takich rzeczy, zwłaszcza, że uważam, że blok wizualnie wyszedł naprawdę świetnie.

Kris123
Posty: 20
Rejestracja: 15 sty 2019, 22:02

Re: [Bud. C] Do mieszkańców budynku c / opinie i spostrzeżenia - Dąbska Street

Postautor: Kris123 » 20 sty 2019, 16:02

Gość 123 - tyle tylko ,ze deweloper sprzedał budynek C - dawno temu .... materiały zostały zakupione po niższych niż na chwilę obecną cenach ? więc to nie jest tak ,ze na nim nie zarobił ... ba zarobił i to bardzo dobrze ... grunt może faktycznie w tej okolicy był droższy ...ale to nie zmienia faktu ,że deweloper szuka teraz cięć kosztów kosztem nabywców .... 4 tys max kosztuje wybudowanie takiego standardu ... a reszta to zysk ( oczywiście po odliczeniu kosztów działki ) więc sam przelicz ile na twoim wymarzonym m - zarobili :lol:


Gosc123
Posty: 199
Rejestracja: 28 sty 2017, 11:57

Re: [Bud. C] Do mieszkańców budynku c / opinie i spostrzeżenia - Dąbska Street

Postautor: Gosc123 » 20 sty 2019, 19:10

słuszna uwaga, materiały rzeczywiście pewnie też zostały kupione przed podwyżkami (chociaż nie mam pojęcia jak wyglądają umowy pomiędzy deweloperami i wykonawcami, może i zawierają jakieś punkty dotyczące drastycznych skoków cen. Ja na przykład negocjowałem cenę mieszkania jeszcze zanim był wybrany wykonawca).

Oczywiście że czeszą kasę równo i nie piszę, że nie zarabiają, ale że chcą utrzymać odpowiednio wysokie marże/zyski. Ciekawostka: Dasta do niedawna była wymieniana jako potencjalny współwłaściciel Wisły Krakow:

dziennikpolski24.pl/jeden-z-najbogatszych-polakow-chce-uratowac-wisle-krakow/ar/13731874

Kris123
Posty: 20
Rejestracja: 15 sty 2019, 22:02

Re: [Bud. C] Do mieszkańców budynku c / opinie i spostrzeżenia - Dąbska Street

Postautor: Kris123 » 20 sty 2019, 21:45

Chciałem zauważyć ,ze miało być to osiedle o wyższym standardzie ....natomiast tylko ceny za metr są wyższe i to na tyle :lol:
Hynka ma bardzo podobny standard jak nie ten sam.... :lol:
Może w końcu rząd wprowadzi zmiany do ustawy i deweloperzy bedą mogli sprzedawać tylko gotowe lokale - wtedy skończyło by się raz na zawsze oszustwo i nabijanie nabywców w butelkę ....

discosucks
Posty: 26
Rejestracja: 31 maja 2017, 16:35

Re: [Bud. C] Do mieszkańców budynku c / opinie i spostrzeżenia - Dąbska Street

Postautor: discosucks » 22 sty 2019, 10:59

Gosc123 pisze:
Garaż: Deweloper nie wpuścił mnie do hali garażowej ani na przeglądzie, ani na odbiorze więc mam nadzieję, że coś tam się dzieje. Nie powinniśmy dać sobie wcisnąć kitu, że ten beton to "brutalistyczna architektura"

Jak to możliwe? My oglądaliśmy wszystko co chcieliśmy na przeglądzie, garaż, komórki, rowerownie...

Osobiście uważam, że skrzynki na listy to świetny pomysł i wygląda to super, no ale to kwestia gustu, pozdrawiam! ;)

alek91
Posty: 21
Rejestracja: 08 sty 2019, 10:07

Re: [Bud. C] Do mieszkańców budynku c / opinie i spostrzeżenia - Dąbska Street

Postautor: alek91 » 22 sty 2019, 12:14

Po obejrzeniu zdjęć na stronie investmap skrtzynki na listy nie zrobiły na mnie dobrego wrażenia ale podjechaliśmy na osiedle w weekend i po zobaczeniu ich na żywo stwierdziłam, że wyglądają ok. Na parterze faktycznie nie ma za bardzo miejsca oprócz ściany z ptakiem aby dać je wszystkie w jednym miejscu; zresztą zaraz po wejściu do budynku są wejścia do mieszkań na parterze. Rozmawialiśmy ze znajomym architektem i powiedział nam, że te skrzynki są na zewnątrz pewnie ze wzgledu na wymagania ppoż, drogi ewakuacji itd.

czyzy
Posty: 225
Rejestracja: 02 sty 2019, 0:16

Re: [Bud. C] Do mieszkańców budynku c / opinie i spostrzeżenia - Dąbska Street

Postautor: czyzy » 05 lut 2019, 22:08

Sam budynek wygląda całkiem nieźle, podobają mi się te brązowe wstawki na elewacji, duże okna i przeszklone balkony.

Obrazek

Ale jest kilka szczegółów, co do których można by się przyczepić, jak np. te nieszczęsne skrzynki na listy przed wejściem do klatki. Podobnie nie wiem o co chodzi z tymi skrzynkami, chyba energetycznymi na chodniku przed blokiem.

Obrazek

Ciekawe, jak to będzie, kiedy już dookoła się zazieleni, jak będą liście na drzewach. A co do ogrodzenia, to mi niespecjalnie na nim zależy, bo wychowałem się w bloku, który nie był ogrodzony płotem i jakoś wszystko funkcjonowało.


lindemannowa
Posty: 68
Rejestracja: 28 gru 2018, 20:52

Re: [Bud. C] Do mieszkańców budynku c / opinie i spostrzeżenia - Dąbska Street

Postautor: lindemannowa » 25 lut 2019, 15:22

z ciekawości - czy dasta zainstalwała kolce odstraszające gołębie?

Gosc123
Posty: 199
Rejestracja: 28 sty 2017, 11:57

Re: [Bud. C] Do mieszkańców budynku c / opinie i spostrzeżenia - Dąbska Street

Postautor: Gosc123 » 23 cze 2019, 9:07

Wczoraj przez przypadek zauważyłem jedną rzecz. Wygląda na to, że nasza winda będzie koloru... czerwonego :shock: :shock: :shock:

Odpadła część styropianu przy panelu oraz poręczy pod drugiej stronie i tam jest czerwień :D Oczywiście nie chcę siać żadnego zamentu i piszę pół żartem, ale niech ktoś powie, że widna nie będzie cała czerwona :evil: :evil: :evil:



Wróć do „Dąbska Street Kraków od Dasta Invest - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości