Instalacja klimatyzacji na etapie budowie bloku / wycena / miejsce na jednostkę - Dąbska Street

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Dąbska Street za którą odpowiada deweloper Dasta Invest. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii.
kowal123
Posty: 153
Rejestracja: 12 kwie 2016, 21:23

Re: Instalacja klimatyzacji na etapie budowie bloku / wycena / miejsce na jednostkę - Dąbska Street

Postautor: kowal123 » 04 maja 2019, 9:43

Witam,
Dostałem numer telefonu do podwykonawcy (firma Nalbud) i z nimi ustalałem konkretnie jakie urządzenia będą montowane. Sam deweloper nie prowadzi takich spraw. Mnie instalacja kosztowała 1,5k zł netto, ale za prosty system bez multisplita 3.5kW. Jak masz 2 urządzenia to 3.5k zł wychodzi chyba podobnie. Wydaje mi się, że ten koszt będziesz musiał ponieść - raczej nie ma możliwości zlecenia tego innej firmie bo wtedy stracisz gwarancję na mieszkanie.

Należy powiadomić jakie urządzenia chcesz instalować jeszcze przed wykonaniem linii freonowej. Chodzi tutaj jedynie o moc. Nie wiem jak jest w przypadku multisplit (a może chcesz 2 jedn. wewn. + 2 jedn. zewn.) ale na zwykłym przewodzie, który jest montowany standardowo można zasilić klimatyzację 3.5kW max. Jeśli chcesz podłączać urządzenia, które łącznie potrzebują większej mocy to należy zastosować inną linię freonową (grubsza rura :)). Instalator musi o tym wiedzieć. Jak nie masz multisplita to nie masz się o co martwić bo zakładam, że nie potrzebujesz więcej niz 3.5kW do pojedyńczego pomieszczenia.

Sama instalacja urządzeń to już temat po odbiorze mieszkania. Warto mieć tynki, sufity podwieszane etc...


tomekl007
Posty: 182
Rejestracja: 20 wrz 2016, 20:37

Re: Instalacja klimatyzacji na etapie budowie bloku / wycena / miejsce na jednostkę - Dąbska Street

Postautor: tomekl007 » 04 maja 2019, 11:25

Ja planuje split: jedna jednostka zewnetrzna i dwie wewnetrzne.
"ale na zwykłym przewodzie, który jest montowany standardowo można zasilić klimatyzację 3.5kW max"
nikt od developera ani od firmy robiącej podłączenia nie przekazał mi takiej informacji, to jest pewne?
Mieszkanie mamy 55m2, nie wiem czy 3.5kW wystarczy - wydaje mi sie ze to powinni doradzić ludzie z Nalbud

kowal123
Posty: 153
Rejestracja: 12 kwie 2016, 21:23

Re: Instalacja klimatyzacji na etapie budowie bloku / wycena / miejsce na jednostkę - Dąbska Street

Postautor: kowal123 » 04 maja 2019, 14:38

Mi powiedziano, że do tej linii co mam wykonaną nie powinienem podłączać nic mocniejszego niż 3.5kW. Dlaczego to już nie wiem. Pewnie jakieś niuanse techniczne. Najlepiej zadzwonić i zapytać co tam zostało zrobione. Na 55m2 3.5kW to trochę za mało. Przyjmuje się 100W / m2.


OSFP
Posty: 104
Rejestracja: 05 cze 2017, 10:34

Re: Instalacja klimatyzacji na etapie budowie bloku / wycena / miejsce na jednostkę - Dąbska Street

Postautor: OSFP » 07 maja 2019, 11:00

kowal123 pisze:. Mnie instalacja kosztowała 1,5k zł netto, ale za prosty system bez multisplita 3.5kW

Mowimy tutaj o poprowadzeniu lini freonowej i odprowadzeniu skroplin? Czy tez moze lini freonowej + skropliny, a takze . na balkonie oraz doprowadzenie pradu?

U mnie te pozycje byly wycenione osobno i dosc drogo

Linia + skropliny 1600
. 350
Prad 300

Wszystko netto,

kowal123
Posty: 153
Rejestracja: 12 kwie 2016, 21:23

Re: Instalacja klimatyzacji na etapie budowie bloku / wycena / miejsce na jednostkę - Dąbska Street

Postautor: kowal123 » 07 maja 2019, 16:42

Klimatyzacja (linia freonowa, przewód sterujący, skropliny) - 1540

Bolek
Posty: 12
Rejestracja: 15 sty 2019, 22:50

Re: Instalacja klimatyzacji na etapie budowie bloku / wycena / miejsce na jednostkę - Dąbska Street

Postautor: Bolek » 29 sie 2019, 13:17

Czy ma ktoś może porównanie kosztów wykonania instalacji klimatyzacji na etapie budowy (przez Nalbud) i na etapie wykańczania mieszkania?
Pytanie co się lepiej opłaca i jakie ewentualnie niespodzianki mogą się trafić jeżeli będziemy chcieli wykonać instalację już po odbiorze.

kowal123
Posty: 153
Rejestracja: 12 kwie 2016, 21:23

Re: Instalacja klimatyzacji na etapie budowie bloku / wycena / miejsce na jednostkę - Dąbska Street

Postautor: kowal123 » 29 sie 2019, 22:52

Instalacja po odbiorze = prawdopodobna utrata gwarancji na ściany i elewację. Za kilkaset zł wg mnie nie warto (jeśli Nalbud faktycznie jest droższy). Lwią część kosztu stanowią i tak urządzenia. Lepiej spać spokojnie ;)



Wróć do „Dąbska Street Kraków od Dasta Invest - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości