Brak ogrodzenia wokół osiedla / czy osiedle będzie ogrodzone - Dąbska Street Kraków

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Dąbska Street za którą odpowiada deweloper Dasta Invest. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii.
OSFP
Posty: 104
Rejestracja: 05 cze 2017, 10:34

Re: Brak ogrodzenia wokół osiedla - Dąbska Street Kraków

Postautor: OSFP » 17 sty 2019, 10:17

Chyba trzeba bedzie uscislic czy jakiekolwiek ogrodzenie bedze, a jesli tak to jakie i gdzie.

Plusy i minusy grodzenia do jedno, wiarygonosc informacji jakie deweloper pzekazywal wczesniej to drugie.


mi_ki2014
Posty: 36
Rejestracja: 18 kwie 2018, 22:25

Re: Brak ogrodzenia wokół osiedla - Dąbska Street Kraków

Postautor: mi_ki2014 » 17 sty 2019, 12:05

alek91 pisze:My przy kupowaniu mieszkania byliśmy informowani, że będzie szlaban i ,,być może" osiedle zostanie ogrodzone. Spodziewaliśmy się, że na szlabanie się skończy i nie czujemy się oszukani. W sąsiedztwie jest kilka inwestycji i żadna z nich nie jest ogrodzona. Kupując mieszkanie, które jeszcze nie istnieje myślę, że trzeba się liczyć z tym, że może ono wyglądać trochę inaczej w stosunku do tego co mówi deweloper i jak ono wygląda na wizualizacji (chociaż porównując ostateczny wygląd samego budynku z wizualizacją to efekt jest bardzo dobry).



A mnie powiedzieli, że osiedle będzie zamknięte i ogrodzenie będzie wykonane..... Wiarygodność tego co mówi deweloper pozostawia wiele do życzenia. Przecież to wpływa też na cenę. Tak samo jak estetyka wykonania (stacja trafo na środku, skrzynki na listy, zagospodarowanie terenu wewnątrz) i jakość materiałów użytych do wykonania (np. okna, windy itp.). Ciekawe czy zrobią podgrzewane zjazdy do garaży czy też się z tego wycofają. Podobno miała to być inwestycja o podwyższonym standardzie...

kwk
Posty: 382
Rejestracja: 31 sty 2018, 22:04

Re: Brak ogrodzenia wokół osiedla - Dąbska Street Kraków

Postautor: kwk » 17 sty 2019, 12:32

Sugeruje sprawdzić czy macie w/w informacje ujęte w prospekcie informacyjnym dotyczącym inwestycji.


kasiajns
Posty: 21
Rejestracja: 15 sty 2019, 19:47

Re: Brak ogrodzenia wokół osiedla - Dąbska Street Kraków

Postautor: kasiajns » 17 sty 2019, 14:30

Niestety nie znalazłam zapisu w prospekcie, ale informowanie wszystkich zainteresowanych kupnem, że osiedle będzie zamknięte oraz informacje na stronie internetowej są wystarczające do podjęcia dalszych kroków w tej sprawie.

OSFP
Posty: 104
Rejestracja: 05 cze 2017, 10:34

Re: Brak ogrodzenia wokół osiedla - Dąbska Street Kraków

Postautor: OSFP » 17 sty 2019, 17:27

W prospekcie nie ma tazke informaci o tym aby na osiedlu mial byc plac zabaw, nie ma nic o bramie wjazdowej, wjazd do garaz ma OPCJE podgrzewania, nie jest napisane ze bedzie podgrzewany, nie ma tez wzmianki o tym ze zewnetrzne miejsca postojowe sa ogolnodostepne, czy wsyzstkie te punkty sa zagrozone? to znaczy czy deweloper moze np wpasc na pomysl sprzedazy zew. miejsc postojowych?
Ostatnio zmieniony 18 sty 2019, 8:19 przez OSFP, łącznie zmieniany 1 raz.

Kris123
Posty: 20
Rejestracja: 15 sty 2019, 22:02

Re: Brak ogrodzenia wokół osiedla - Dąbska Street Kraków

Postautor: Kris123 » 17 sty 2019, 23:30

Więc nie tylko ja usłyszałem zapewnienie ,że osiedle ma być zamknięte czyli ogrodzone - szlaban przy wjeździe to zbyt mało i właściwie jaki miałby być sens stróża skoro i tak każdy mógłby wejść na osiedle - nie zapominajcie drodzy mieszkańcy ,że będziemy mieszkać koło Turon areny do której przybywają tłumy z całego Krakowa , Polski a nawet świata - zastanówcie się nad tym zwłaszcza Ci którzy nie chcą ogrodzenia , po drugie cały poziom zero to mieszkania a nie lokale usługowe !!! Czy tak wyglada inwestycja o podwyższonym standardzie ....przecież my za to zapłaciliśmy i to słono ....szukają cięcia kosztów ....nie tylko dlatego ,że materiały drożeją ale dla własnych zysków ...ludzie przecież inni deweloperzy budują nawet za 4,500 lub 5,000 tys za metr ? to co im się nie opłaca ? to tylko pokazuję skalę zarobków dla dewelopera ... przy tym standardzie który nam zaproponowano ( brak ogrodzenia , okna Drutex - kiepskie , komórki lokatorskie bardzo kiepskie tu też poszły mega cięcia kosztów ) cena metra jest kosmiczna - więc może warto byłoby wyegzekwować to co nam obiecano ?

OSFP
Posty: 104
Rejestracja: 05 cze 2017, 10:34

Re: Brak ogrodzenia wokół osiedla - Dąbska Street Kraków

Postautor: OSFP » 18 sty 2019, 11:57

Swoja droga praca stroza, za ktorego bedziemy musieli placic, na osiedlu totalnie otwartym bedzie chyba jeszcze bardziej bezsensowna niz praca ratownika na basenie olimpijskim :) jakas totalna komedia

kasiajns
Posty: 21
Rejestracja: 15 sty 2019, 19:47

Re: Brak ogrodzenia wokół osiedla - Dąbska Street Kraków

Postautor: kasiajns » 18 sty 2019, 12:39

Proszę o kontakt w wiadomości prywatnej właścicieli mieszkań na parterze.


mi_ki2014
Posty: 36
Rejestracja: 18 kwie 2018, 22:25

Re: Brak ogrodzenia wokół osiedla - Dąbska Street Kraków

Postautor: mi_ki2014 » 18 sty 2019, 12:55

OSFP pisze:Swoja droga praca stroza, za ktorego bedziemy musieli placic, na osiedlu totalnie otwartym bedzie chyba jeszcze bardziej bezsensowna niz praca ratownika na basenie olimpijskim :) jakas totalna komedia

No komedia albo dramat... Też nie wyobrażam sobie pracy stróża na osiedlu zupełnie otwartym. A teraz deweloper mydli ludziom oczy, że będzie stróż więc po co ogrodzenie. Też nie wiadomo gdzie te kamery z monitoringu będą umieszczone. Zresztą zwróćcie Państwo uwagę że na parterze są mieszkania a lokale użytkowe są tylko przy ulicy w części gdzie nie miało być ogrodzenia. Gdyby deweloper od samego początku planował brak ogrodzenia pewnie zrobiłby więcej użytków zwłaszcza, że tuż obok jest arena. W innych inwestycjach jak są mieszkania na niskich parterach to są ogradzane.

OSFP
Posty: 104
Rejestracja: 05 cze 2017, 10:34

Re: Brak ogrodzenia wokół osiedla - Dąbska Street Kraków

Postautor: OSFP » 18 sty 2019, 17:00

Ciekawe czy informacja o tym, ze osiedle bedzie zamkniete jaka widnieje dalej przy opisie 3go etapu, ma cos wspolnego z tym ze mieszkania parterowe w tym etapie sa wciaz w sprzedazy.

Chyba ze osiedle zamkniete to dla niektorych szlaban przy wjezdzie...



Wróć do „Dąbska Street Kraków od Dasta Invest - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości