Brak ogrodzenia wokół osiedla / czy osiedle będzie ogrodzone - Dąbska Street Kraków

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Dąbska Street za którą odpowiada deweloper Dasta Invest. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii.
mieszkankaDabskiej
Posty: 10
Rejestracja: 04 lut 2019, 10:02

Re: Brak ogrodzenia wokół osiedla / czy osiedle będzie ogrodzone - Dąbska Street Kraków

Postautor: mieszkankaDabskiej » 20 kwie 2019, 10:56

palbertk pisze:Droga Pani (mieszkankadabskiej) ja nie mialem na mysli Pani lub ni kogo personalnie piszac ten komentarz i nie wiem gdzie sie tam Pani dopatrzyla oskarzenia o bojkot osiedla w ogole nie wiem czemu to Pani personalnie do siebie wziela i wyzywa sie na mnie o to ze deweloper nie przewidzial bramek w ogrodzeniu .
Ja tylko stwierdzilem fakt i daleki jestem od komentowania Pani wypowiedzi.
Tak jak Pani jestem zdania ze da sie jakis kompromis osiagnac .
Pozdrawiam

Gdzie to ja się na panu wyżywam? :)

Sprawa od początku jest jasna, że to my odpowiadamy za dodatkowe bramki i deweloperowi nic do tego. Dlatego nam jako mieszkańcom powinno, żależeć, żeby zrobić to w najbardziej optymalny sposób:) Wszystkim się nie dogodzi, ale warto próbować:)


czyzy
Posty: 225
Rejestracja: 02 sty 2019, 0:16

Re: Brak ogrodzenia wokół osiedla / czy osiedle będzie ogrodzone - Dąbska Street Kraków

Postautor: czyzy » 20 kwie 2019, 14:13

Odnośnie planowania furtek, to skąd pewność, że wspólnota mieszkaniowa znajdująca się obok naszego osiedla, która się nie ogrodziła, życzyłaby sobie zrobienia jednokierunkowego przejścia przez swój teren dla nas? Ogólnie uważam, że tworzenie grodzonej przestrzeni w miasta, to nonsens, niestety on działa w obie strony. Widziałem tu argument o tym, że przecież wszyscy będą jeździli samochodami, chciałbym tylko zobaczyć, jak wybieracie się samochodem na spacer po Parku Lotników Polskich i gdzie go przy nim zaparkujecie :)

OSFP
Posty: 104
Rejestracja: 05 cze 2017, 10:34

Re: Brak ogrodzenia wokół osiedla / czy osiedle będzie ogrodzone - Dąbska Street Kraków

Postautor: OSFP » 20 kwie 2019, 23:10

ava pisze:
OSFP pisze: Do dziś dzień na stronie Dasty istnieje informacja, że Dąbska street to osiedle zamknięte.

Gdzie na stronie inwestycji etapu I znajduje się informacja o osiedlu zamkniętym ? dastainvest.pl/inwestycja/dabska

Kliknij w III etap


Gosc123
Posty: 199
Rejestracja: 28 sty 2017, 11:57

Re: Brak ogrodzenia wokół osiedla / czy osiedle będzie ogrodzone - Dąbska Street Kraków

Postautor: Gosc123 » 21 kwie 2019, 13:57

Moim zdaniem druga bramka byłaby potrzebna. Komentarze typu "nie chce się przejść 300 metrów" do mnie nie docierają. W tym momencie najistotniejszą kwestią wydaje się być to, czy i w jaki sposób należy uzyskać zgodę od mieszkańców inwestycji GL Development. Pierwsze zebranie wspólnoty będzie ciekawe z tego co widzę :evil: :evil: :evil: ;)

palbertk
Posty: 27
Rejestracja: 12 sie 2018, 22:03

Re: Brak ogrodzenia wokół osiedla / czy osiedle będzie ogrodzone - Dąbska Street Kraków

Postautor: palbertk » 21 kwie 2019, 21:10

To jest oczywiste ze bramka byla by potrzebna i pytanie rowniez zasadne jak sklonic sasiednia wspolnote do zgody na to .
A co jesli sie nie zgodza ?
Bedziemy ogrodzenie rozbierac ?
Moje 300 m na piechote chyba trafi fizycznie wowczas do kazdego.
Pierwsze spotkanie wspolnoty musi byc ciekawe a najlepiej aby bylo konstruktywne w koncu wszyscy bedziemy tam mieszkac trzeba 400 mieszkan zapytac , przyjac ich opinie i zaloze sie ze wielu bedzie niezadowolonych ale taki urok demokracji .
Mam szczera nadzieje ze bramka wypali ale trzeba sie zastsnowic jak ugryzc temat zeby sobie zeba nie zlamac .

liwiaaa95
Posty: 4
Rejestracja: 23 kwie 2019, 17:53

Re: Brak ogrodzenia wokół osiedla / czy osiedle będzie ogrodzone - Dąbska Street Kraków

Postautor: liwiaaa95 » 23 kwie 2019, 18:20

Dla mnie to jest głupota, to ogrodzenie to tylko POZORNE bezpieczeństwo. Co ono wam da skoro poki co jest szlaban i KAŻDY może wejść na nasze osiedle? Obserwując to forum od samego początku nasi szanowani sąsiedzi macie problem prakycznie ze wszystkim.. Wzajemnie się nakrecacie np. w kwestii skrzynek na listy. Wprowadziliśmy się tu jako jedni z pierwszych i chcislsm podkreślić że żadnego listu nam nie wywialo, nie zalalo ani nie ukradziono. Ludzie kupują mieszkania na starszych osiedlach i mniej narzekają na standard od was. Dodatkowo nie zauważyłam żeby ktoś się tu błąkal podczas imprez w tauron arenie. Czuję że będą tu niezle akcje z dogadaniem patrząc na wasze żale, które na tym forum są regularnie wylewane... Pewnie deweloper ma już was serdecznie dość :P

Katarzyna1204
Posty: 6
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:28

Re: Brak ogrodzenia wokół osiedla / czy osiedle będzie ogrodzone - Dąbska Street Kraków

Postautor: Katarzyna1204 » 24 kwie 2019, 10:04

liwiaaa95 pisze:Dla mnie to jest głupota, to ogrodzenie to tylko POZORNE bezpieczeństwo. Co ono wam da skoro poki co jest szlaban i KAŻDY może wejść na nasze osiedle? Obserwując to forum od samego początku nasi szanowani sąsiedzi macie problem prakycznie ze wszystkim.. Wzajemnie się nakrecacie np. w kwestii skrzynek na listy. Wprowadziliśmy się tu jako jedni z pierwszych i chcislsm podkreślić że żadnego listu nam nie wywialo, nie zalalo ani nie ukradziono. Ludzie kupują mieszkania na starszych osiedlach i mniej narzekają na standard od was. Dodatkowo nie zauważyłam żeby ktoś się tu błąkal podczas imprez w tauron arenie. Czuję że będą tu niezle akcje z dogadaniem patrząc na wasze żale, które na tym forum są regularnie wylewane... Pewnie deweloper ma już was serdecznie dość :P

Brawo dla Pani! Jestem tego samego zdania. Ludzie z wszystkiego potrafią zrobić problem.

Crazy-Ivan
Posty: 14
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:29

Re: Brak ogrodzenia wokół osiedla / czy osiedle będzie ogrodzone - Dąbska Street Kraków

Postautor: Crazy-Ivan » 24 kwie 2019, 13:52

Drodzy Państwo,

Kluczem do dobrej komunikacji wspólnoty jest ogólne zrozumienie każdej ze stron. Dla części mieszkańców ogrodzenie jest ważne, dla inny nie.
Jestem wstanie zrozumieć obawy osób posiadających mieszkania na parterze, jak również potrzebę posiadania łatwego przejścia do ulicy Lema.

Faktem jest, że osiedle od początku miało być ogrodzone i pewnie dla wielu osób był to jeden z czynników, który wpłynął na decyzje zakupu. Z tego względu ja osobiście jestem daleki od podważania idei ogrodzenia. Kupując mieszkanie byłem świadomy jak wygląda projekt i jak wyglądać będzie komunikacja osiedla z resztą świata.

Myślę jednak, że większość osób była by zadowolona, gdyby udało się wypracować rozwiązanie na łatwiejsze dostanie się do ulicy Lema.
Pamiętajmy, że ogrodzenie niekoniecznie musi oznaczać pogorszenia komunikacji osiedla.
Problem jest jednak złożony i jak już zostało to zauważone, pojawia się wiele pytań w jaki sposób może to funkcjonować.
Obawiam się, że nie uda się nam znaleźć rozwiązania teraz, jednak jestem pełen nadziei, że uda się znaleźć dobre rozwiązanie podczas spotkań wspólnoty.

Kończąc chciałbym prosić o ostudzenie emocji. Pasywno-agresywny ton wypowiedzi nie pomaga w rozwiązaniu konfliktu. Tworzy niepotrzebne negatywne napięcie, może prowadzić do pogorszenia relacji sąsiedzkich, a na pewno nie przybliża nas do sprawnego radzenia sobie z . kwestiami w przyszłości.


OSFP
Posty: 104
Rejestracja: 05 cze 2017, 10:34

Re: Brak ogrodzenia wokół osiedla / czy osiedle będzie ogrodzone - Dąbska Street Kraków

Postautor: OSFP » 25 kwie 2019, 10:30

ava pisze:
OSFP pisze:
ava pisze:Gdzie na stronie inwestycji etapu I znajduje się informacja o osiedlu zamkniętym ? dastainvest.pl/inwestycja/dabska

Kliknij w III etap

Ale mnie nie interesuje III etap, proszę pokazać mi gdzie na stronie etapu I jest informacja o ogrodzonym osiedlu.


Mhm, bo informacja w 3 etapie dotyczy tylko budynków A i B, czyli ogrodzone będzie pół osiedla. Nie mam zamiaru kopać się z koniem,

discosucks
Posty: 26
Rejestracja: 31 maja 2017, 16:35

Re: Brak ogrodzenia wokół osiedla / czy osiedle będzie ogrodzone - Dąbska Street Kraków

Postautor: discosucks » 25 kwie 2019, 13:00

liwiaaa95 pisze:Dla mnie to jest głupota, to ogrodzenie to tylko POZORNE bezpieczeństwo. Co ono wam da skoro poki co jest szlaban i KAŻDY może wejść na nasze osiedle? Obserwując to forum od samego początku nasi szanowani sąsiedzi macie problem prakycznie ze wszystkim.. Wzajemnie się nakrecacie np. w kwestii skrzynek na listy. Wprowadziliśmy się tu jako jedni z pierwszych i chcislsm podkreślić że żadnego listu nam nie wywialo, nie zalalo ani nie ukradziono. Ludzie kupują mieszkania na starszych osiedlach i mniej narzekają na standard od was. Dodatkowo nie zauważyłam żeby ktoś się tu błąkal podczas imprez w tauron arenie. Czuję że będą tu niezle akcje z dogadaniem patrząc na wasze żale, które na tym forum są regularnie wylewane... Pewnie deweloper ma już was serdecznie dość :P


Wreszcie ktoś ze zdroworozsądkowym podejsciem! :) Cieszę się, że wiecej ludzi jest zdania, że to ogrodzenie to pozorne bezpieczeństwo. Sam deweloper wypowiedział się nt. ogrodzenia, że jak ktoś będzie chciał wejść na teren osiedla to i tak wejdzie przez szlaban bo nie planują bramy. Teraz będziemy żyli jak w klatce, tylko dlatego, że akurat 40 tyś osób wychodzących z Tauron areny będzie przechodzić przez działkę przy Dąbskiej 26, no ludzie....



Wróć do „Dąbska Street Kraków od Dasta Invest - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości