Brak ogrodzenia wokół osiedla / czy osiedle będzie ogrodzone - Dąbska Street Kraków

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Dąbska Street za którą odpowiada deweloper Dasta Invest. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii.
Kris123
Posty: 20
Rejestracja: 15 sty 2019, 22:02

Brak ogrodzenia wokół osiedla / czy osiedle będzie ogrodzone - Dąbska Street Kraków

Postautor: Kris123 » 15 sty 2019, 22:15

Kupując mieszkania powiedziano nam ,ze osiedle będzie ogrodzone ...czyli jak to będzie teraz funkcjonować ...? przecież przez tą dziurę w budynku każdy będzie mógł wejść na osiedle - od strony ulicy dąbskiej gdzie obecnie jest jeszcze pusty plac - a tam niespodzianka nasze skrzynki na korespondencję ....Przepraszam ,za wyrażenie ale jakim trzeba być debilem aby coś takiego zaprojektować ... to ważniejszy jest ptaszek z płytek na ścianie ? tam powinna się skrzynka znajdować ... wygląda to jak jakiś żart ....totalna kpina ze strony dewelopera


Bolek
Posty: 12
Rejestracja: 15 sty 2019, 22:50

Re: Brak ogrodzenia wokół osiedla

Postautor: Bolek » 15 sty 2019, 22:59

Na stronie dewelopera jest informacja, że osiedle będzie zamknięte. Tutaj cytat ze strony dastainvest.pl/inwestycja/dabska3etap
Dąbska Street to osiedle zamknięte, z zewnętrznym monitoringiem oraz stróżem 24H.

O tym, że będzie ogrodzone informował mnie przedstawiciel dewelopera przy podpisywaniu umowy. Czegoś tu nie rozumiem. Jeśli to prawda to jest to ewidentny sposób na obniżanie kosztów inwestycji. Ogrodzenie tak dużego osiedla to zapewne znaczący wydatek dla dewelopera. Koszty materiałów i robocizny poszły w górę. Pierwsze dwa etapy były sprzedawane dużo dużo taniej niż ostatni.

Brak ogrodzenia znacząco obniża to bezpieczeństwo całego osiedla. Wszyscy mamy miejsca postojowe, niektórzy mają komórki lokatorskie. Czy firma ochroniarska będzie chciała świadczyć swoje usługi na otwartym terenie ? Sam monitoring nie wystarcza, żeby odstraszyć złodzieja przed kradzieżą np. rowerów.

tomekl007
Posty: 182
Rejestracja: 20 wrz 2016, 20:37

Re: Brak ogrodzenia wokół osiedla

Postautor: tomekl007 » 15 sty 2019, 23:32

Ja również pytałem o ogrodzenie osiedla i była odpowiedź twierdząca przed podpisaniem umowy. Pytanie teraz czy jest to gdzieś w oficjalnych dokumentach.


kowal123
Posty: 153
Rejestracja: 12 kwie 2016, 21:23

Re: Brak ogrodzenia wokół osiedla

Postautor: kowal123 » 16 sty 2019, 0:27

Przecież nic nie stało na przeszkodzie aby skrzynki były w środku bloku i miejsce na ptaszka też by się znalazło. Brak grodzenia osiedla i zewnętrzne skrzynki - to się kłóci ze sobą. Nie wiem czy gdziekolwiek w Krakowie coś takiego powstaje...

karoloko
Posty: 70
Rejestracja: 13 lip 2017, 13:50

Re: Brak ogrodzenia wokół osiedla - Dąbska Street Kraków

Postautor: karoloko » 16 sty 2019, 12:37

Dla mnie brak ogrodzenia jest na plus. Wszystkim nie dogodzą. Skrzynka na listy na zewnątrz? nie róbcie z igły widły. W domach jednorodzinnych skrzynka jest zawsze na ogrodzeniu, wystawiona na działanie czynników atmosferycznych i osób trzecich.

kowal123
Posty: 153
Rejestracja: 12 kwie 2016, 21:23

Re: Brak ogrodzenia wokół osiedla - Dąbska Street Kraków

Postautor: kowal123 » 16 sty 2019, 17:48

Jeszcze wytłumacz dlaczego grodzenie domów jednorodzinnych to zły pomysł

Bolek
Posty: 12
Rejestracja: 15 sty 2019, 22:50

Re: Brak ogrodzenia wokół osiedla - Dąbska Street Kraków

Postautor: Bolek » 16 sty 2019, 20:36

Dlaczego deweloper dopiero w 3cim etapie informuje że osiedle będzie nie ogrodzone?
Dla części kupujących jest to na pewno ważna kwestia przy doborze mieszkania. Jeżeli kupiłbym mieszkanie w 1szym etapie z zapewnieniem że osiedle będzie ogrodzone i monitorowane, a w czasie odbioru dowiedziałbym się że deweloper wycofuje się z tych planów, delikatnie mówiąc byłbym wk...y.
Nie spodziewałbym się tak nieprofesjonalnego podejścia do realizacji inwestycji po tym deweloperze.

dlugi
Posty: 18
Rejestracja: 12 sty 2018, 14:47

Re: Brak ogrodzenia wokół osiedla - Dąbska Street Kraków

Postautor: dlugi » 16 sty 2019, 21:44

Drodzy sąsiedzi, deweloper oszukal nas wszystkich w sprawie ogrodzenia. Może nie tylko ogrodzenia, wiec musimy działać.


alek91
Posty: 21
Rejestracja: 08 sty 2019, 10:07

Re: Brak ogrodzenia wokół osiedla - Dąbska Street Kraków

Postautor: alek91 » 17 sty 2019, 7:56

My przy kupowaniu mieszkania byliśmy informowani, że będzie szlaban i ,,być może" osiedle zostanie ogrodzone. Spodziewaliśmy się, że na szlabanie się skończy i nie czujemy się oszukani. W sąsiedztwie jest kilka inwestycji i żadna z nich nie jest ogrodzona. Kupując mieszkanie, które jeszcze nie istnieje myślę, że trzeba się liczyć z tym, że może ono wyglądać trochę inaczej w stosunku do tego co mówi deweloper i jak ono wygląda na wizualizacji (chociaż porównując ostateczny wygląd samego budynku z wizualizacją to efekt jest bardzo dobry).

Gosc123
Posty: 199
Rejestracja: 28 sty 2017, 11:57

Re: Brak ogrodzenia wokół osiedla - Dąbska Street Kraków

Postautor: Gosc123 » 17 sty 2019, 10:06

Ja osobiście wolałbym, żeby osiedle nie było grodzone, ale każdy ma pewnie swoją opinie i oczekiwania. NIEOFICJALNIE dowiedziałem się, że w grę może wchodzić ogrodzenie od strony innych działek, ale bez ogrodzenia od strony wjazdu na osiedle. Zauważcie, że w odpowiedzi jest napisane:

W związku z powyższym oraz z uwagi na estetykę otoczenia nie przewidujemy wykonania całkowitego ogrodzenia osiedla.



Wróć do „Dąbska Street Kraków od Dasta Invest - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 6 gości