[Bud. C] Różnie pomiędzy prospektem informacyjnym bloku a wykonaniem Dąbska Street Kraków

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Dąbska Street za którą odpowiada deweloper Dasta Invest. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii.
koko123
Posty: 25
Rejestracja: 23 sty 2019, 19:32

[Bud. C] Różnie pomiędzy prospektem informacyjnym bloku a wykonaniem Dąbska Street Kraków

Postautor: koko123 » 02 lut 2019, 23:33

Czy jest ktoś z Państwa zainteresowany zakupem mieszkania w III etapie ? Ja jestem zaskoczona jak wyglądają części wspólne w I etapie i zastanawia mnie czy etap III będzie wyglądał podobnie za te ok. 9500 zł/m2.
Wykończenie klatek schodowych odbiega od wizualizacji na stronie internetowej np. ściany są zwyczajnie pomalowane farbą. Jest wąski pasek płytek gresowych przy windzie, a na wizualizacji prawie cała klatka w płytkach. Wąskie korytarze. Brak okien na klatce schodowej. Brzydko odlany beton w garażach. Zjazd do garażu - zwyczajnie wylany beton zamiast kostki brukowej. Komórki lokatorskie - klatki metalowe.
Czy za tą kwotę nie należałoby oczekiwać większej estetyki, nowoczesnych rozwiązań, udogodnień ? Czy obecnie deweloperzy tak wykańczają części wspólne swoich inwestycji za takie pieniądze ?
Zdecydowanie mieszkania powinny być sprzedawane przez deweloperów po wybudowaniu a nie z prospektów informacyjnych !


kowal123
Posty: 153
Rejestracja: 12 kwie 2016, 21:23

Re: [Bud. C] Różnie pomiędzy prospektem informacyjnym bloku a wykonaniem Dąbska Street Kraków

Postautor: kowal123 » 02 lut 2019, 23:54

A jak ma się droga asfaltowa do prospektu informacyjnego?

koko123
Posty: 25
Rejestracja: 23 sty 2019, 19:32

Re: [Bud. C] Różnie pomiędzy prospektem informacyjnym bloku a wykonaniem Dąbska Street Kraków

Postautor: koko123 » 03 lut 2019, 13:25

kowal123 pisze:A jak ma się droga asfaltowa do prospektu informacyjnego?

To też jest nieporozumienie. Można przytoczyć jeszcze parę innych rzeczy :(
Oglądałam ostatnio parę inwestycji ale takich klatek schodowych bez okien, a także takich niewykończonych ścian w garażach nigdzie nie widziałam. Jestem zaskoczona. Ja wiem, że na projekcie nie ma okien. Tylko jakoś człowiek sobie tego nie wyobraża wcześniej tylko na żywo się widzi, że coś jest nie tak. Ja nie wiem jak biuro architektoniczne mogło zrobić taki projekt.


czyzy
Posty: 220
Rejestracja: 02 sty 2019, 0:16

Re: [Bud. C] Różnie pomiędzy prospektem informacyjnym bloku a wykonaniem Dąbska Street Kraków

Postautor: czyzy » 03 lut 2019, 20:51

koko123 pisze:Brak okien na klatce schodowej. Brzydko odlany beton w garażach. Zjazd do garażu - zwyczajnie wylany beton zamiast kostki brukowej. Komórki lokatorskie - klatki metalowe.
Czy za tą kwotę nie należałoby oczekiwać większej estetyki, nowoczesnych rozwiązań, udogodnień ? Czy obecnie deweloperzy tak wykańczają części wspólne swoich inwestycji za takie pieniądze ?

koko123 pisze:
kowal123 pisze:A jak ma się droga asfaltowa do prospektu informacyjnego?

To też jest nieporozumienie. Można przytoczyć jeszcze parę innych rzeczy :(
Oglądałam ostatnio parę inwestycji ale takich klatek schodowych bez okien, a także takich niewykończonych ścian w garażach nigdzie nie widziałam. Jestem zaskoczona. Ja wiem, że na projekcie nie ma okien. Tylko jakoś człowiek sobie tego nie wyobraża wcześniej tylko na żywo się widzi, że coś jest nie tak. Ja nie wiem jak biuro architektoniczne mogło zrobić taki projekt.

Co prawda o tym, że np. na klatce schodowej nie będzie okien, wiedzieliśmy od początku, niemniej faktycznie, takie elementy pojawiają się nawet w o wiele tańszych inwestycjach. Znajomy kupował kilka lat temu mieszkanie przy Orlińskiego od Budimexu. Płacił za nie chyba 4 400 zł/m2 (najwyższe piętro z widokiem), a do tego blok ma przeszklone klatki schodowe - od parteru do ostatniego piętra jest pas składający się tylko ze szkła na szerokość klatki. Skrzynki pocztowe też mogli zamontować w ścianie (nie na ścianie).

mieszkankaDabskiej
Posty: 10
Rejestracja: 04 lut 2019, 10:02

Re: [Bud. C] Różnie pomiędzy prospektem informacyjnym bloku a wykonaniem Dąbska Street Kraków

Postautor: mieszkankaDabskiej » 04 lut 2019, 10:09

czyzy pisze:Oglądałam ostatnio parę inwestycji ale takich klatek schodowych bez okien, a także takich niewykończonych ścian w garażach nigdzie nie widziałam. Jestem zaskoczona. Ja wiem, że na projekcie nie ma okien. Tylko jakoś człowiek sobie tego nie wyobraża wcześniej tylko na żywo się widzi, że coś jest nie tak. Ja nie wiem jak biuro architektoniczne mogło zrobić taki projekt.


Co prawda o tym, że np. na klatce schodowej nie będzie okien, wiedzieliśmy od początku, niemniej faktycznie, takie elementy pojawiają się nawet w o wiele tańszych inwestycjach. Znajomy kupował kilka lat temu mieszkanie przy Orlińskiego od Budimexu. Płacił za nie chyba 4 400 zł/m2 (najwyższe piętro z widokiem), a do tego blok ma przeszklone klatki schodowe - od parteru do ostatniego piętra jest pas składający się tylko ze szkła na szerokość klatki. Skrzynki pocztowe też mogli zamontować w ścianie (nie na ścianie).

co do skrzynek pocztowych- beznadziejne jest obecne rozwiązanie,
asfalt zamiast kostki- nie jest to zgodne z prospektem, ogromny minus dla dewelopera

dla mnie osobiście jednak brak okien na klatkach schodowych to już czepianie się. tym bardziej, że było to wiadomo od początku. czy teraz powinnam mieć żal, bo mi się wydawało, że tauron arena nie bedzie tak mocno swiecic? i z wielu postów az bije po oczach to upieranie się, że inwestycja jest droga, więc powinno być to i to i to... no nie jest to najtańsza inwestycja, ale cena w pierwszym etapie jak na taką lokalizację chyba nie była zbyt wygórowana?

palbertk
Posty: 27
Rejestracja: 12 sie 2018, 22:03

Re: [Bud. C] Różnie pomiędzy prospektem informacyjnym bloku a wykonaniem Dąbska Street Kraków

Postautor: palbertk » 04 lut 2019, 12:30

Powiem.wam ze kontaktowalem sie z deweloperem w sprawie klatek i roznic pomiedzy prospektem a stanem faktycznym i musze powiedziec ze odpowiedz choc szybka troche szokujaca .
Wedlug przedstawiciela developera wszystko jest w jak najlepszym porzadku a standard wykonczenia jest nawet wyzszy niz parku lotnikow co jest oczywistym absurdem .
W parku lotnikow mamy piekne plytki na scianach a my dostalismy wedlug dewelopera trendy najtansza biala farbe na sciany o czyms co mialo byc znakiem wiodacym osiedla na glownej scianie nie wspomne . I to ze jest to cos zrobione ze stopow jakiegos tam kamienia w cale prestizu temu nie przysparza . Robota jest zwyczajnie spartaczona .
Co do skrzynek pocztowych deweloper twierdzi ze pani projektant tak sobie to wymyslila a to ona projektowala budynek a nie mieszkancy na szczescie.
I na nieszczescie to my za te buble placimy setki tysiecy
Swoja droga szokujace stwierdzenie
Jestem mega nispokojny ze beda szli po kosztach
Np garaz wedlug dewelopera to standard na wszystkich ich inwestycjach
Myslalem ze to ma byc inwestycja o podwyzszonym standardzie jak bym chcial standard to kupil bym mieszkanie za 7 tys zloty za metr a nie 9.
Co do bramy i pilota nawet sie nie odniusl .
Mozna sie spodziewac co wymysla pilota jak do otwarzacza . pomysl z lat 90 .
Przeciez to jest jakas paranoja ignorowac uwagi ludzi ktorzy de fakto za to placa .
Smiem twierdzic ze nie poprawia tych bubli i calosc tak wlasnie bedzie wygladac
Zawiodlem sie na tym co zobaczylem w podobno koncowej wersji etapu C .
Nie odbiore tego w budynku D jest jescze czas moze uda sie cos zrobic zanim oddadza nasz budynek
Pozdro

koko123
Posty: 25
Rejestracja: 23 sty 2019, 19:32

Re: [Bud. C] Różnie pomiędzy prospektem informacyjnym bloku a wykonaniem Dąbska Street Kraków

Postautor: koko123 » 04 lut 2019, 12:46

[quote="mieszkankaDabskiej"

dla mnie osobiście jednak brak okien na klatkach schodowych to już czepianie się. tym bardziej, że było to wiadomo od początku. czy teraz powinnam mieć żal, bo mi się wydawało, że tauron arena nie bedzie tak mocno swiecic? i z wielu postów az bije po oczach to upieranie się, że inwestycja jest droga, więc powinno być to i to i to... no nie jest to najtańsza inwestycja, ale cena w pierwszym etapie jak na taką lokalizację chyba nie była zbyt wygórowana?[/quote]

No ok. Ale ja napisałam, czy nie wydaje się ewentualnym zainteresowanym III etapem, że cena 9500 za m2 jest zdecydowanie zbyt wygórowana jak na ten standard czyli m.in. mikroskopijne, ciemne klatki. Nie wiem skąd uwaga o czepianiu się. Państwo kupiliście za 7 tys. i ok.
Tak czy siak zrobili to wszystko po najmniejszej linii oporu. Asfalt wylali zapewne przy okazji bo przecież robili fragment Dąbskiej. Jakoś Caba mógł zrobić kostkę, Atal też dawał kostkę - np. w Czyżynach. Widzieliście Państwo jak wygląda garaż u Caby ? Beton jest pomalowany. Przecież to nie jest garaż w hali przemysłowej tylko w inwestycji mieszkaniowej podobno o podwyższonym standardzie.

Bolek
Posty: 12
Rejestracja: 15 sty 2019, 22:50

Re: [Bud. C] Różnie pomiędzy prospektem informacyjnym bloku a wykonaniem Dąbska Street Kraków

Postautor: Bolek » 04 lut 2019, 13:05

mieszkankaDabskiej pisze:nie jest to najtańsza inwestycja, ale cena w pierwszym etapie jak na taką lokalizację chyba nie była zbyt wygórowana?

I to się zgadza. W pierwszym etapie cenę można było jeszcze przełknąć... Niestety w 3cim etapie cena za ten standard to już niestety PRZESADA.

palbertk pisze:Powiem.wam ze kontaktowalem sie z deweloperem w sprawie klatek i roznic pomiedzy prospektem a stanem faktycznym...
Wedlug przedstawiciela developera wszystko jest w jak najlepszym porzadku a standard wykonczenia jest nawet wyzszy niz parku lotnikow..
...
Jestem mega nispokojny ze beda szli po kosztach
Np garaz wedlug dewelopera to standard na wszystkich ich inwestycjach

koko123 pisze:Brzydko odlany beton w garażach. Zjazd do garażu - zwyczajnie wylany beton zamiast kostki brukowej. Komórki lokatorskie - klatki metalowe.

Z ciekawości bylem zobaczyć jak to wszystko wygląda na żywo. I faktycznie wygląda to słabo. Na pewno nie jest to podwyższony standard. Za taką cenę można było oczekiwać czegoś więcej. Tak jak pisali poprzedni forumowicze:
- skrzynki pocztowe na zewnątrz,
- asfaltowa droga, zamiast kostki brukowej,
- zjazd do garaży z płyty betonowej,
- goły beton w garażach,
- komórki lokatorskie wykonane z profili aluminiowych - wyglądało to mało stabilnie, w dodatku wszystko widać co się trzyma w komórce
Ciekawe czy komórki lokatorskie też tak wyglądają na wszystkich ich inwestycjach.

palbertk pisze:Myslalem ze to ma byc inwestycja o podwyzszonym standardzie jak bym chcial standard to kupil bym mieszkanie za 7 tys zloty za metr a nie 9.
...
Zawiodlem sie na tym co zobaczylem w podobno koncowej wersji etapu C .

Dokładnie mam takie same odczucia.
Deweloper kreował to osiedle jako osiedle o podwyższonym standardzie, i pewnie dlatego większość ludzi czuje niedosyt i jest niezadowolonych.
Niestety cena jest nieadekwatna do standardu oferowanego przez dewelopera.


mieszkankaDabskiej
Posty: 10
Rejestracja: 04 lut 2019, 10:02

Re: [Bud. C] Różnie pomiędzy prospektem informacyjnym bloku a wykonaniem Dąbska Street Kraków

Postautor: mieszkankaDabskiej » 04 lut 2019, 13:14

koko123 pisze:
No ok. Ale ja napisałam, czy nie wydaje się ewentualnym zainteresowanym III etapem, że cena 9500 za m2 jest zdecydowanie zbyt wygórowana jak na ten standard czyli m.in. mikroskopijne, ciemne klatki. Nie wiem skąd uwaga o czepianiu się. Państwo kupiliście za 7 tys. i ok.
Tak czy siak zrobili to wszystko po najmniejszej linii oporu. Asfalt wylali zapewne przy okazji bo przecież robili fragment Dąbskiej. Jakoś Caba mógł zrobić kostkę, Atal też dawał kostkę - np. w Czyżynach. Widzieliście Państwo jak wygląda garaż u Caby ? Beton jest pomalowany. Przecież to nie jest garaż w hali przemysłowej tylko w inwestycji mieszkaniowej podobno o podwyższonym standardzie.


no to skoro tak wiele rzeczy nie pasuje, to czy nie lepiej zainteresować się inną inwestycją? użyłam słowo "czepianie się", bo informacja o braku okienna klatkach schodowych jest znana od samego początku. ja pomimo niedociągnięć takich jak asfalt czy walka o ogrodzenie(uważam, że ludzie którzy kupili mieszkanie szczególnie na parterze z informacją o ogrodzeniu mogli się poczuć oszukani) inwestycję uważam za udaną. na moją opinię na pewno wpływa fakt, że inzynier bardzo poztywnie ocenił wykonanie mieszkanie podczas odbioru (jak poopowiadał co się dzieje na innych inwestycjach w krakowie...) oraz to, że mi budynek zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz bardzo się podoba :)

spędziłam 3 miesiące na szukaniu mieszkania dla siebie. przy cenie 9500 za metr nie wyobrażam sobie mieć jakichkolwiek wątpliwości podczas zakupu ;)

sami_10
Posty: 34
Rejestracja: 10 sty 2017, 18:43

Re: [Bud. C] Różnie pomiędzy prospektem informacyjnym bloku a wykonaniem Dąbska Street Kraków

Postautor: sami_10 » 04 lut 2019, 14:29

Bolek pisze:
mieszkankaDabskiej pisze:- goły beton w garażach,
- komórki lokatorskie wykonane z profili aluminiowych - wyglądało to mało stabilnie, w dodatku wszystko widać co się trzyma w komórce
Ciekawe czy komórki lokatorskie też tak wyglądają na wszystkich ich inwestycjach.

Słabo jak komórki lokatorskie są wykonane z profili aluminiowych. Ma może ktoś zdjęcie jak to wygląda?

W standardzie wykonania jest, że powinna być pełna ściana z ażurową górną częścią.

Ściany w garażu od początku miały być niemalowane.
Załączniki
Dasta - standard wykonania garaż i komórki lokatorskie.jpg
Dasta - standard wykonania garaż i komórki lokatorskie.jpg (19.18 KiB) Przejrzano 8132 razy



Wróć do „Dąbska Street Kraków od Dasta Invest - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości