Wideo domofon / montaż wideodomofonu w mieszkaniu - Dąbska Street

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Dąbska Street za którą odpowiada deweloper Dasta Invest. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii.
dlugi
Posty: 18
Rejestracja: 12 sty 2018, 14:47

Wideo domofon / montaż wideodomofonu w mieszkaniu - Dąbska Street

Postautor: dlugi » 05 kwie 2019, 23:52

Czy ktoś z was zakładał wideo domofon? Jeśli tak to czy przez wykonawcę od Dasty, czy we własnym zakresie. Jaki to koszt?


kowal123
Posty: 153
Rejestracja: 12 kwie 2016, 21:23

Re: Wideo domofon / montaż wideodomofonu w mieszkaniu - Dąbska Street

Postautor: kowal123 » 06 cze 2019, 19:19

Ja będę zakładał wideo domofon. Dzwoniłem się dowiedzieć i co następuje:
- Z instalacją działają tylko odbiorniki firmy ACO z serii Inspire: aco.com.pl/pl,produkty/inspiro/odbiorniki
- Jest możliwość sterowania szlabanem z poziomu urządzenia. Dla urządzeń INS-MP7 można podpiąć kilka innych funkcji. Jeśli ktoś nie chce takiego wideo domofonu to zwykłe urządzenia montowane przez dewelpera mają jeden przycisk funkcyjny i można go podpiąć pod szlaban.
- Koszt domofonu to około 1230zł brutto

Otwierania szlabanu nie ma ponieważ Dasta nie zleciła tego jeszcze podwykonawcy. To jedynie kwestia zakupu jakiegoś prostego urządzenia rozdzielczego. Podobno będzie to realizowane wraz z 3 etapem bo wtedy powstanie pakamera dla ochrony. Na szczęście to nie kwestia czy tylko kiedy ;)

karoloko
Posty: 70
Rejestracja: 13 lip 2017, 13:50

Re: Wideo domofon / montaż wideodomofonu w mieszkaniu - Dąbska Street

Postautor: karoloko » 07 cze 2019, 9:11

O którym etapie mówisz?


kowal123
Posty: 153
Rejestracja: 12 kwie 2016, 21:23

Re: Wideo domofon / montaż wideodomofonu w mieszkaniu - Dąbska Street

Postautor: kowal123 » 07 cze 2019, 11:25

W zasadzie to każdy może sobie to zainstalować w dowolnym momencie. Chyba nie trzeba nikogo prosić o zgodę. Odpowiadając na pytanie to w pierwszym etapie.

karoloko
Posty: 70
Rejestracja: 13 lip 2017, 13:50

Re: Wideo domofon / montaż wideodomofonu w mieszkaniu - Dąbska Street

Postautor: karoloko » 07 cze 2019, 12:26

Dopytuje ponieważ mialem inne info bo z tego co developer mówił to nie ogarnęli czegoś i w pierwszym etapie miał być szlaban na telefon.

rm_k
Posty: 8
Rejestracja: 11 gru 2018, 12:22

Re: Wideo domofon / montaż wideodomofonu w mieszkaniu - Dąbska Street

Postautor: rm_k » 07 cze 2019, 17:12

Warto zadzwonić do Navigatora i zapytać o szlaban, ponieważ da się już nim sterować za pomocą telefonu. My zarejestrowaliśmy numery w tym tygodniu.

Z tego co pamiętam, można zarejestrować 4 numery na jedno mieszkanie.

rafiozo
Posty: 72
Rejestracja: 02 kwie 2017, 0:25

Re: Wideo domofon / montaż wideodomofonu w mieszkaniu - Dąbska Street

Postautor: rafiozo » 07 cze 2019, 23:26

rm_k pisze:Warto zadzwonić do Navigatora i zapytać o szlaban, ponieważ da się już nim sterować za pomocą telefonu. My zarejestrowaliśmy numery w tym tygodniu.

Z tego co pamiętam, można zarejestrować 4 numery na jedno mieszkanie.

W jaki sposób to działa?

rm_k
Posty: 8
Rejestracja: 11 gru 2018, 12:22

Re: Wideo domofon / montaż wideodomofonu w mieszkaniu - Dąbska Street

Postautor: rm_k » 08 cze 2019, 10:21

@rafiozo Nie jestem specjalistą od tego typu rozwiązań, więc warto zapytać bezpośrednio w spółdzielni, ale ze strony użytkownika:
- dzwonisz na numer podany w spółdzielni
- szlaban sie podnosi

Podejrzewam, że wszystkie połączenia na ten numer rejestrowane sa na serwerze. Serwer następnie sprawdza, czy Twój numer został zarejestrowany i otwiera szlaban.
Jak to się ma wideofonów? Nie mam pojęcia. Warto było by się zapytać kogoś z doświadczeniem. @kowal123 wyglada na ogarniętęgo.


rafiozo
Posty: 72
Rejestracja: 02 kwie 2017, 0:25

Re: Wideo domofon / montaż wideodomofonu w mieszkaniu - Dąbska Street

Postautor: rafiozo » 08 cze 2019, 18:36

Dziękuję, twoja wypowiedź mi odpowiada na wszystko, bo interesowało mnie jak to działa od strony użytkownika ;)

kowal123
Posty: 153
Rejestracja: 12 kwie 2016, 21:23

Re: Wideo domofon / montaż wideodomofonu w mieszkaniu - Dąbska Street

Postautor: kowal123 » 10 cze 2019, 22:07

Dzwoniłem dziś dopytać. Dostałem informację, że faktycznie nie da się obecnie zrobić sterowania szlabanem za pomocą domofonu przy użyciu obecnych urządzeń. Gdy skończy się inwestycja około 2021 roku wtedy problem będzie rozwiązany. Trzeba będzie wymienić urządzenia sterujące w każdej z klatek bloków. Koszt:

- jakiś panel około 1000zł
- jakiś przekaźnik około 500zł
- koszt robocizny

Łącznie około 2000zł na klatkę tj 51 mieszkań = 40zł za mieszkanie.

Podobno nie wszyscy mieszkańcy (???) chcieli sterowanie za pomocą domofonu więc z tego powodu deweloper nie zakupił kompatybilnych urządzeń. Teraz koszt trzeba będzie pokryć samemu. Otwieranie szlabanu przez telefon to dla mnie jakiś hack - dużo rzeczy może pójść nie tak.



Wróć do „Dąbska Street Kraków od Dasta Invest - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości