Do osób mieszkających - pierwsze wrażenia z mieszkania - Dąbska Street Kraków

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Dąbska Street za którą odpowiada deweloper Dasta Invest. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii.
alek91
Posty: 21
Rejestracja: 08 sty 2019, 10:07

Re: Do osób mieszkających - pierwsze wrażenia z mieszkania - Dąbska Street Kraków

Postautor: alek91 » 18 lut 2020, 9:54

U nas (blok D) jedynie słychać sąsiadów przez wentylację. Najgorzej jest w łazience :/


Mal_Kop
Posty: 1
Rejestracja: 23 wrz 2019, 12:13

Re: Do osób mieszkających - pierwsze wrażenia z mieszkania - Dąbska Street Kraków

Postautor: Mal_Kop » 18 lut 2020, 11:07

kowal123 pisze:Z dołu też słabo. Słychać tupanie dość często. Zastanawiam się co można robić chodząc po mieszkaniu przez kilka godzin. Jakieś pomysły? ;)


Mnie natomiast zastanawia, dlaczego ktoś komu przeszkadza 'chodzenie' po mieszkaniu sąsiadów, nie zakupił sobie domu z ogrodem, który zapewniłby mu cisze i spokój. Dodam, że nie jesteśmy bezpośrednimi sąsiadami ;-)

kowal123
Posty: 153
Rejestracja: 12 kwie 2016, 21:23

Re: Do osób mieszkających - pierwsze wrażenia z mieszkania - Dąbska Street Kraków

Postautor: kowal123 » 18 lut 2020, 21:31

Wynajmowałem już kilka mieszkań ale w żadnym nie było takich jaj jak tutaj. To 'chodzenie' naprawdę jest głośno słychać: łup, łup, łup, łup, 10 sek ciszy, łup, łup, łup. I tak w kółko. Co ciekawe są dni że jest cicho.

Podsumowując: akustyka jest słaba, ale o tym dopiero dowiaduje się człowiek jak już się wszyscy sąsiedzi wprowadzą. Na szczęście mieszkania podrożały :)


karoloko
Posty: 70
Rejestracja: 13 lip 2017, 13:50

Re: Do osób mieszkających - pierwsze wrażenia z mieszkania - Dąbska Street Kraków

Postautor: karoloko » 18 lut 2020, 21:53

Nie wiem jak to możliwe, wiem że wszyscy moi sąsiedzi się wprowadzili a odgłosy prawie zerowe. Mieszkanie mieszkaniu nie równe? Może ma na to wpływ parkiet jaki zastosowali ;)

leia
Posty: 43
Rejestracja: 23 cze 2019, 20:55

Re: Do osób mieszkających - pierwsze wrażenia z mieszkania - Dąbska Street Kraków

Postautor: leia » 20 lut 2020, 12:02

Ojej dużo by tu pisać.
Ale w kilku punktach streszczając, w łazience codziennie rano słyszę różne odgłosy :/
Z kolei nade mną mieszkają bardzo imprezowi sąsiedzi, rozumiem imprezy w weekend, ale w tygodniu, to po roku mieszkania trochę robi się to męczące. Głośne kaloryfery, myślałam że się przyzwyczaję do tego szumu, ale chyba najwyższa pora by to zgłosić do Dasty.
Wieczny bałagan na osiedlu, wszędzie walają się śmieci, nawet w altance jest problem z utrzymaniem porządku z powodu niewystarczającej ilości pojemników na odpady m.in. na papier/ plastik / bio. Brak małych koszy na śmieci na osiedlu oraz brak lepszego oświetlenia.

kowal123
Posty: 153
Rejestracja: 12 kwie 2016, 21:23

Re: Do osób mieszkających - pierwsze wrażenia z mieszkania - Dąbska Street Kraków

Postautor: kowal123 » 20 lut 2020, 16:16

Z grzejnikami to polecam wycieczkę do skrzynki z zaworami i skręcić dość znacznie zawór tak aby przepływ był minimalny. Nawet przy takim ustawieniu grzejniki mam gorące i nic w końcu nie hałasuje. Jest za duży przepływ wody po prostu.

Jeśli chodzi o hałasy to dużo zależy od dylatacji i od tego czy ekipa wykończeniowa w ogóle wiedziała co to takiego. Musi być dylatacja bo inaczej hałasy z podłogi będą się przenosiły na ściany i do innych mieszkań.

wysokienapiec
Posty: 28
Rejestracja: 27 sty 2017, 19:50

Re: Do osób mieszkających - pierwsze wrażenia z mieszkania - Dąbska Street Kraków

Postautor: wysokienapiec » 21 lut 2020, 16:06

leia pisze:Ojej dużo by tu pisać.
Ale w kilku punktach streszczając, w łazience codziennie rano słyszę różne odgłosy :/
Z kolei nade mną mieszkają bardzo imprezowi sąsiedzi, rozumiem imprezy w weekend, ale w tygodniu, to po roku mieszkania trochę robi się to męczące. Głośne kaloryfery, myślałam że się przyzwyczaję do tego szumu, ale chyba najwyższa pora by to zgłosić do Dasty.
Wieczny bałagan na osiedlu, wszędzie walają się śmieci, nawet w altance jest problem z utrzymaniem porządku z powodu niewystarczającej ilości pojemników na odpady m.in. na papier/ plastik / bio. Brak małych koszy na śmieci na osiedlu oraz brak lepszego oświetlenia.

A cos dobrego? :D

yyeeoo
Posty: 234
Rejestracja: 24 gru 2018, 22:56

Re: Do osób mieszkających - pierwsze wrażenia z mieszkania - Dąbska Street Kraków

Postautor: yyeeoo » 21 lut 2020, 17:54

leia pisze:Ojej dużo by tu pisać.
Ale w kilku punktach streszczając, w łazience codziennie rano słyszę różne odgłosy :/
Z kolei nade mną mieszkają bardzo imprezowi sąsiedzi, rozumiem imprezy w weekend, ale w tygodniu, to po roku mieszkania trochę robi się to męczące. Głośne kaloryfery, myślałam że się przyzwyczaję do tego szumu, ale chyba najwyższa pora by to zgłosić do Dasty.
Wieczny bałagan na osiedlu, wszędzie walają się śmieci, nawet w altance jest problem z utrzymaniem porządku z powodu niewystarczającej ilości pojemników na odpady m.in. na papier/ plastik / bio. Brak małych koszy na śmieci na osiedlu oraz brak lepszego oświetlenia.


No to jak ktoś robi imprezę 5 dni w tygodniu to idzie się do takiego delikwenta i tłumaczy, że nie mieszka na wsi tylko w bloku. A to nie akademik.
Co innego od czasu do czasu, ale nie w tygodniu - ludzie mają dzieci, wstają do pracy i jakoś trzeba funkcjonować .

Też swego czasu miałem taki temat.
Raz, drugi po dobroci a potem albo Policja + administracja ( często to jest mieszkanie na wynajem - studenci dostaną raz, czy drugi zjebe od wlasciciela, że ich wyrzuci jak znowu będą skargi + ze dwa razy po kilka stówek za zakłócanie spokoju). I masz spokój.

Jak nie to można łopatologicznie to dosłownie próbować wbić do łba.


axyz
Posty: 4
Rejestracja: 23 lut 2020, 11:37

Re: Do osób mieszkających - pierwsze wrażenia z mieszkania - Dąbska Street Kraków

Postautor: axyz » 23 lut 2020, 15:00

kowal123 pisze:Wynajmowałem już kilka mieszkań ale w żadnym nie było takich jaj jak tutaj. To 'chodzenie' naprawdę jest głośno słychać: łup, łup, łup, łup, 10 sek ciszy, łup, łup, łup. I tak w kółko. Co ciekawe są dni że jest cicho.

Podsumowując: akustyka jest słaba, ale o tym dopiero dowiaduje się człowiek jak już się wszyscy sąsiedzi wprowadzą. Na szczęście mieszkania podrożały :)
Ostatnio zmieniony 02 mar 2020, 18:33 przez axyz, łącznie zmieniany 1 raz.

leia
Posty: 43
Rejestracja: 23 cze 2019, 20:55

Re: Do osób mieszkających - pierwsze wrażenia z mieszkania - Dąbska Street Kraków

Postautor: leia » 23 lut 2020, 22:00

.
Ostatnio zmieniony 24 lut 2020, 10:57 przez leia, łącznie zmieniany 3 razy.



Wróć do „Dąbska Street Kraków od Dasta Invest - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości