Do osób mieszkających - pierwsze wrażenia z mieszkania - Dąbska Street Kraków

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Dąbska Street za którą odpowiada deweloper Dasta Invest. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii.
leia
Posty: 43
Rejestracja: 23 cze 2019, 20:55

Re: Do osób mieszkających - pierwsze wrażenia z mieszkania - Dąbska Street Kraków

Postautor: leia » 23 lut 2020, 22:08

yyeeoo pisze:
leia pisze:Ojej dużo by tu pisać.
Ale w kilku punktach streszczając, w łazience codziennie rano słyszę różne odgłosy :/
Z kolei nade mną mieszkają bardzo imprezowi sąsiedzi, rozumiem imprezy w weekend, ale w tygodniu, to po roku mieszkania trochę robi się to męczące. Głośne kaloryfery, myślałam że się przyzwyczaję do tego szumu, ale chyba najwyższa pora by to zgłosić do Dasty.
Wieczny bałagan na osiedlu, wszędzie walają się śmieci, nawet w altance jest problem z utrzymaniem porządku z powodu niewystarczającej ilości pojemników na odpady m.in. na papier/ plastik / bio. Brak małych koszy na śmieci na osiedlu oraz brak lepszego oświetlenia.

No to jak ktoś robi imprezę 5 dni w tygodniu to idzie się do takiego delikwenta i tłumaczy, że nie mieszka na wsi tylko w bloku. A to nie akademik.
Co innego od czasu do czasu, ale nie w tygodniu - ludzie mają dzieci, wstają do pracy i jakoś trzeba funkcjonować .

Też swego czasu miałem taki temat.
Raz, drugi po dobroci a potem albo Policja + administracja ( często to jest mieszkanie na wynajem - studenci dostaną raz, czy drugi zjebe od wlasciciela, że ich wyrzuci jak znowu będą skargi + ze dwa razy po kilka stówek za zakłócanie spokoju). I masz spokój.

Jak nie to można łopatologicznie to dosłownie próbować wbić do łba.

Po dobroci niestety ale nie było skuteczne.
Policja w skrócie podsumowała "no takie uroki mieszkania w bloku". Zarządca budynku został poinformowany i poradził tylko tyle, żeby za każdym razem wzywać policję, a sam miał się zorientować czy mieszkanie jest wynajmowane czy to jednak właściciel jest taki rozrywkowy.


kowal123
Posty: 153
Rejestracja: 12 kwie 2016, 21:23

Re: Do osób mieszkających - pierwsze wrażenia z mieszkania - Dąbska Street Kraków

Postautor: kowal123 » 23 lut 2020, 22:24

Jest takie prawo na bazie którego można zmusić osobę do sprzedaży mieszkania:

forumprawne.org/prawo-nieruchomosci-lokalowe-budowlane/311907-wspolnota-mieszkaniowa-czy-moze-zmusic-do-sprzedazy-mieszkania-wlasnosciowego.html

^-^

czyzy
Posty: 220
Rejestracja: 02 sty 2019, 0:16

Re: Do osób mieszkających - pierwsze wrażenia z mieszkania - Dąbska Street Kraków

Postautor: czyzy » 23 lut 2020, 22:34

kowal123 pisze:Jest takie prawo na bazie którego można zmusić osobę do sprzedaży mieszkania

Teoretycznie tak jest, ale w praktyce to bardzo trudna procedura. Jeżeli przechodzi, to wydaje mi się, że najczęściej za długi wobec wspólnoty mieszkaniowej, a w praktyce, to jak pozbyć się uciążliwego członka wspólnoty mieszkaniowej, jest o wiele trudniejsze i bardziej skomplikowane.


wysokienapiec
Posty: 28
Rejestracja: 27 sty 2017, 19:50

Re: Do osób mieszkających - pierwsze wrażenia z mieszkania - Dąbska Street Kraków

Postautor: wysokienapiec » 23 lut 2020, 22:50

kowal123 pisze:Jest takie prawo na bazie którego można zmusić osobę do sprzedaży mieszkania:

forumprawne.org/prawo-nieruchomosci-lokalowe-budowlane/311907-wspolnota-mieszkaniowa-czy-moze-zmusic-do-sprzedazy-mieszkania-wlasnosciowego.html

^-^

No bez jaj. Czy ktos oprocz udzielajacej sie tu osoby (która nie ukrywa, ze jedynie sasiedztwo parku jest plusem) słyszal, widzial tego imprezowego sąsiada? Czy tez mial z nim problemy? Tak samo wzywana policja, ktora brzydko mowiac "zlewa" temat? Cos tu sie kupy nie trzyma;)

leia
Posty: 43
Rejestracja: 23 cze 2019, 20:55

Re: Do osób mieszkających - pierwsze wrażenia z mieszkania - Dąbska Street Kraków

Postautor: leia » 24 lut 2020, 11:06

wysokienapiec pisze:
kowal123 pisze:Jest takie prawo na bazie którego można zmusić osobę do sprzedaży mieszkania:

forumprawne.org/prawo-nieruchomosci-lokalowe-budowlane/311907-wspolnota-mieszkaniowa-czy-moze-zmusic-do-sprzedazy-mieszkania-wlasnosciowego.html

^-^

No bez jaj. Czy ktos oprocz udzielajacej sie tu osoby (która nie ukrywa, ze jedynie sasiedztwo parku jest plusem) słyszal, widzial tego imprezowego sąsiada? Czy tez mial z nim problemy? Tak samo wzywana policja, ktora brzydko mowiac "zlewa" temat? Cos tu sie kupy nie trzyma;)

Czy Pan/i uważa, że ja sobie to wymyślam ? Może mieszkamy nie w tej samej klatce i nie w tym samym pionie, stąd dla Pana/i problem nie istnieje.
I tak, na chwilę obecną nie mieszka mi się tu dobrze, może moja irytacja bierze się też z powodu słabego zarządzania wspólnotą przez zarządce, i jedynym plusem całej tej inwestycji jest lokalizacja przy parku - i nie wiem co w tym śmiesznego.

wysokienapiec
Posty: 28
Rejestracja: 27 sty 2017, 19:50

Re: Do osób mieszkających - pierwsze wrażenia z mieszkania - Dąbska Street Kraków

Postautor: wysokienapiec » 24 lut 2020, 12:55

leia pisze:
yyeeoo pisze:
leia pisze:Ojej dużo by tu pisać.
Ale w kilku punktach streszczając, w łazience codziennie rano słyszę różne odgłosy :/
Z kolei nade mną mieszkają bardzo imprezowi sąsiedzi, rozumiem imprezy w weekend, ale w tygodniu, to po roku mieszkania trochę robi się to męczące. Głośne kaloryfery, myślałam że się przyzwyczaję do tego szumu, ale chyba najwyższa pora by to zgłosić do Dasty.
Wieczny bałagan na osiedlu, wszędzie walają się śmieci, nawet w altance jest problem z utrzymaniem porządku z powodu niewystarczającej ilości pojemników na odpady m.in. na papier/ plastik / bio. Brak małych koszy na śmieci na osiedlu oraz brak lepszego oświetlenia.

No to jak ktoś robi imprezę 5 dni w tygodniu to idzie się do takiego delikwenta i tłumaczy, że nie mieszka na wsi tylko w bloku. A to nie akademik.
Co innego od czasu do czasu, ale nie w tygodniu - ludzie mają dzieci, wstają do pracy i jakoś trzeba funkcjonować .

Też swego czasu miałem taki temat.
Raz, drugi po dobroci a potem albo Policja + administracja ( często to jest mieszkanie na wynajem - studenci dostaną raz, czy drugi zjebe od wlasciciela, że ich wyrzuci jak znowu będą skargi + ze dwa razy po kilka stówek za zakłócanie spokoju). I masz spokój.

Jak nie to można łopatologicznie to dosłownie próbować wbić do łba.

Po dobroci niestety ale nie było skuteczne.
Policja w skrócie podsumowała "no takie uroki mieszkania w bloku". Zarządca budynku został poinformowany i poradził tylko tyle, żeby za każdym razem wzywać policję, a sam miał się zorientować czy mieszkanie jest wynajmowane czy to jednak właściciel jest taki rozrywkowy.


leia pisze:
Czy Pan/i uważa, że ja sobie to wymyślam ? Może mieszkamy nie w tej samej klatce i nie w tym samym pionie, stąd dla Pana/i problem nie istnieje.
I tak, na chwilę obecną nie mieszka mi się tu dobrze, może moja irytacja bierze się też z powodu słabego zarządzania wspólnotą przez zarządce, i jedynym plusem całej tej inwestycji jest lokalizacja przy parku - i nie wiem co w tym śmiesznego.


Skad pomysł, ze sytuacje uwazam za smieszna? Po prostu nie mieści mi się w głowie, że przyjeżdzająca co chwile policja(rozumiem, ze zgodnie z rada zarzadcy, policja jest wzywana do kazdej głosnej imprezy, a z tego co pan/i pisze są bardzo często) nie reaguje adekwatnie (za kazdym razem wspomina o "urokach" mieszkania w bloku?).
Tym bardziej, że uzytkownik yyeeoo opisuje podobna sytuacje, w której sie znalazł i która się udało sie za pomoca policji rozwiazac. Tak samo nie bardzo wiem, co moze zrobic zarzadca prócz tego co zaproponował. Chyba niektórzy przeceniaja mozliwosci działania pewnych organów :)

Co do reszty zarzutów nie wiem czy jest sens sie odnosic i wałkować temat po raz kolejny (co zreszta było poruszane na spotkaniu z zarzadca), ze ostateczny wygląd i funkcjonalnosc osiedla bedzie mozna ocenic po wybudowaniu wszytskich etapów. Mieszkanie na placu budowy nie nalezy do przyjemnych, mi tez sie to nie podoba, ale wszyscy mieszkancy pierwszego etapu, wiedzieli na co sie pisza.

akinom
Posty: 2
Rejestracja: 17 cze 2020, 22:27

Re: Do osób mieszkających - pierwsze wrażenia z mieszkania - Dąbska Street Kraków

Postautor: akinom » 18 cze 2020, 12:06

Mam pytanie dotyczące bezpieczeństwa. Rozważam zakup mieszkania na parterze od Caby na ulicy Dąbskiej. Czy w okolicy zdarzały się przypadki włamań na niższych poziomach?



Wróć do „Dąbska Street Kraków od Dasta Invest - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości