Naprawa okien przez dewelopera w nowym mieszkaniu - Dąbska Street Kraków

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Dąbska Street za którą odpowiada deweloper Dasta Invest. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii.
kowal123
Posty: 153
Rejestracja: 12 kwie 2016, 21:23

Naprawa okien przez dewelopera w nowym mieszkaniu - Dąbska Street Kraków

Postautor: kowal123 » 09 sie 2019, 12:10

Witam,
Czy jest ktoś jeszcze na forum komu nie zostały nareperowane okna? Sprawa ciągnie się od miesięcy i nie może się zakończyć. Rozważam już drogę sądową bo inaczej chyba nie da się nic wyegzekwować.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I próba naprawy przez fachowca z jednej z krakowskich firm powiązanych z DI. Tutaj fachowcowi świeciło w oczy i pomylił czarny z grafitowym.

Obrazek

Tutaj jegomość zapomniał pomyśleć, że może nie udać mu się oderwać taśmy od szyby. Ciekawe co sobie pomyślał. Pewnie coś w stylu: "Dla mnie ok, może nie zauważy".

Obrazek

Jest też jedna szyba z wadą fabryczną. Drutex podobno już 3 miesiące rozpatruje reklamację i wciąż oczekują.

Na robieniu stron internetowych się znam i mam plan kupić jakiś hosting i wrzucić to na serwer tak aby wszyscy się o tym dowiedzieli.

Prośba, może ktoś mi polecić jakiegoś dobrego prawnika?


OSFP
Posty: 104
Rejestracja: 05 cze 2017, 10:34

Re: Naprawa okien przez dewelopera w nowym mieszkaniu - Dąbska Street Kraków

Postautor: OSFP » 09 sie 2019, 12:28

Jak to wyglada podczas odbioru mieszkania? Zglosiles wade a Dasta zobligowala sie temat wyprostowac?

kowal123
Posty: 153
Rejestracja: 12 kwie 2016, 21:23

Re: Naprawa okien przez dewelopera w nowym mieszkaniu - Dąbska Street Kraków

Postautor: kowal123 » 09 sie 2019, 12:52

Naturalnie. Wszystko jest udokumentowane. Wziąłem firmę do odbiorów i zostało wszystko spisane. U notariusza także zostało to odnotowane dla pewności. Naprawą miała się zająć firma Fenster, ale oni ewidentnie sobie nie radzą.


leia
Posty: 43
Rejestracja: 23 cze 2019, 20:55

Re: Naprawa okien przez dewelopera w nowym mieszkaniu - Dąbska Street Kraków

Postautor: leia » 13 sie 2019, 15:12

uuu no my się doprosiliśmy naprawy stolarki okiennej po 4 miesiącach

koko123
Posty: 25
Rejestracja: 23 sty 2019, 19:32

Re: Naprawa okien przez dewelopera w nowym mieszkaniu - Dąbska Street Kraków

Postautor: koko123 » 13 sie 2019, 19:07

To jest jakaś porażka. Dasta powinna się wstydzić za takie okna.

czyzy
Posty: 225
Rejestracja: 02 sty 2019, 0:16

Re: Naprawa okien przez dewelopera w nowym mieszkaniu - Dąbska Street Kraków

Postautor: czyzy » 14 sie 2019, 11:47

koko123 pisze:To jest jakaś porażka. Dasta powinna się wstydzić za takie okna.

To bardziej producent okien, który pewnie pewnie też je montował, z nim zapewne jest też problem z terminami naprawy okien. Dasta bardziej zawaliła, że odebrała od niego taką robotę i sami tego nie załatwili wcześniej, bo teoretycznie przecież ktoś odbierał zamontowane okna i sprawdzał ich jakość oraz jakość montażu.

koko123
Posty: 25
Rejestracja: 23 sty 2019, 19:32

Re: Naprawa okien przez dewelopera w nowym mieszkaniu - Dąbska Street Kraków

Postautor: koko123 » 15 sie 2019, 12:33

Ja wiem, że Dasta nie montuje okien ale wybiera sobie firmę do współpracy, która robi to na zlecenie dewelopera. Z tego co wiem okna są firmy Drutex a montuje firma Fenster czy jakoś tak. Firma nie powinna była takich okien montować, a Dasta odbierać takich prac.



Wróć do „Dąbska Street Kraków od Dasta Invest - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość