Przeniesienie własności mieszkania / koszty konatiusza - Dąbska Street Kraków

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Dąbska Street za którą odpowiada deweloper Dasta Invest. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii.
a.czarny
Posty: 3
Rejestracja: 29 lis 2019, 17:27

Przeniesienie własności mieszkania / koszty konatiusza - Dąbska Street Kraków

Postautor: a.czarny » 29 lis 2019, 17:29

Cześć,

Jestem w trakcie szukania rozsądnego cenowo notariusza. Może ktoś z Was ma już za sobą formalności związane z przeniesieniem własności i podzieli się informacją o kosztach? Przy 51m mieszkaniu koszt przeniesienia własności w kancelarii podanej przez Dastę wynosi coś koło 3-3.5tys. Myślę, że da się załatwić taniej.

Podpowiecie?


tomekl007
Posty: 182
Rejestracja: 20 wrz 2016, 20:37

Re: Przeniesienie własności mieszkania / koszty konatiusza - Dąbska Street Kraków

Postautor: tomekl007 » 29 lis 2019, 18:51

Przeniesienie właśności? Chodzi o przepisanie w akcie notarialnym z dewelopera na właściciela?
Jeśli tak to te 3tys to chyba jakiś żart

palbertk
Posty: 27
Rejestracja: 12 sie 2018, 22:03

Re: Przeniesienie własności mieszkania / koszty konatiusza - Dąbska Street Kraków

Postautor: palbertk » 29 lis 2019, 19:05

Niestety nie zart mi za 71 m powiedzieli 4.1 tys i w sumie sprawdzalem ceny to podobno nie jest drogo
Znajomy jest radca prawnym i twierdzi ze kancelaria moze zawolac nawet 2 % wartosci nieruchomosci
Co nie znaczy ze nie da sie znalesc taniej


yyeeoo
Posty: 234
Rejestracja: 24 gru 2018, 22:56

Re: Przeniesienie własności mieszkania / koszty konatiusza - Dąbska Street Kraków

Postautor: yyeeoo » 30 lis 2019, 10:05

Tak to niestety cenowo wygląda teraz. Za większe mieszkanie wychodzi ponad 3 tyś.
Mi osobiście nie chciało się szukać i łazić za tym - urwałbyś pewnie ze 3 stówki a sporo więcej zachodu.

Tak to przychodzisz, 40 min czytania i po kłopocie.

CyranoDeBergerac
Posty: 40
Rejestracja: 13 sie 2019, 21:05

Re: Przeniesienie własności mieszkania / koszty konatiusza - Dąbska Street Kraków

Postautor: CyranoDeBergerac » 30 lis 2019, 21:44

Szanowni Państwo, negocjujcie z notariuszami, stawka podawana to jest zazwyczaj stawka maksymalna. Oznacza to, że notariusz nie może pobrać wyższej. Może pobrać nawet 1 zł, choć to oczywiście jest nieadekwatne do pracy i odpowiedzialności notariusza ale zgodne z prawem. Trzeba podzwonić, jest spora grupa młodych notariuszy, dla których 1,5 k plus VAT będzie akceptowalne. Proponuję rozmawiać (ustalić warunki finansowe) kompletu czynności, tj. 1) sporządzenie aktu, 2) wypisy oraz 3) wniosek do sądu wieczystoksięgowego, bo wynegocjujecie 1), a dojdzie nie mała kwota za 2 i 3. Nie musi to być notariusz dewelopera.

tomekl007
Posty: 182
Rejestracja: 20 wrz 2016, 20:37

Re: Przeniesienie własności mieszkania / koszty konatiusza - Dąbska Street Kraków

Postautor: tomekl007 » 01 gru 2019, 13:54

Czy mógłby ktoś polecić notariusza który zadowoli się 1500zl plus VAT?

a.czarny
Posty: 3
Rejestracja: 29 lis 2019, 17:27

Re: Przeniesienie własności mieszkania / koszty konatiusza - Dąbska Street Kraków

Postautor: a.czarny » 06 gru 2019, 11:45

To może ktoś z Was już znalazł notariusza, z którym można się dogadać? Mogę prosić o polecenie na priv lub w odpowiedzi na temat?

yyeeoo
Posty: 234
Rejestracja: 24 gru 2018, 22:56

Re: Przeniesienie własności mieszkania / koszty konatiusza - Dąbska Street Kraków

Postautor: yyeeoo » 06 gru 2019, 12:27

tomekl007 pisze:Czy mógłby ktoś polecić notariusza który zadowoli się 1500zl plus VAT?


Jeżeli wszyscy biorą po 3-4 klocki to raczej nikt głupi nie jest i nie będzie robił tego za 1500zł ;)

Druga sprawa, że chyba każdy się liczył z takimi opłatami wcześniej przy zakupie mieszkania, więc nie wiem o co kaman.


CyranoDeBergerac
Posty: 40
Rejestracja: 13 sie 2019, 21:05

Re: Przeniesienie własności mieszkania / koszty konatiusza - Dąbska Street Kraków

Postautor: CyranoDeBergerac » 06 gru 2019, 21:28

yyeeoo pisze:
tomekl007 pisze:Czy mógłby ktoś polecić notariusza który zadowoli się 1500zl plus VAT?


Jeżeli wszyscy biorą po 3-4 klocki to raczej nikt głupi nie jest i nie będzie robił tego za 1500zł ;)

Druga sprawa, że chyba każdy się liczył z takimi opłatami wcześniej przy zakupie mieszkania, więc nie wiem o co kaman.


To jest taksa maksymalna. Naciąganie ludzi. Pan rejent tak oczekuje, to powinien zostać. Nie jestem przywiązany do 1,5 k, ale 2 lepsze niż 4 k. Nie wskażę konkretnego notariusza, bo mógłby być ścigany przez kolegów za - rzekomo - nieuczciwą konkurencję. Umowa jest standardowa, nie wymaga wielkiej filozofii, więc nie ma tutaj sensu płacić stawkę maksymalną, do której zostanie doliczony VAT. Gdyby stawki ustawowe były wyższe, to pewnie ta umowa kosztowałaby 8 k plus VAT, przecież to tylko niewielki procent ceny? I co kaman? W latach 90-tych było jeszcze "godniej", bo notariuszy było kilkunastu i stały kolejki przed kancelariami, ciężko było z terminami.

CyranoDeBergerac
Posty: 40
Rejestracja: 13 sie 2019, 21:05

Re: Przeniesienie własności mieszkania / koszty konatiusza - Dąbska Street Kraków

Postautor: CyranoDeBergerac » 06 gru 2019, 21:29

CyranoDeBergerac pisze:
yyeeoo pisze:
tomekl007 pisze:Czy mógłby ktoś polecić notariusza który zadowoli się 1500zl plus VAT?


Jeżeli wszyscy biorą po 3-4 klocki to raczej nikt głupi nie jest i nie będzie robił tego za 1500zł ;)

Druga sprawa, że chyba każdy się liczył z takimi opłatami wcześniej przy zakupie mieszkania, więc nie wiem o co kaman.


To jest taksa maksymalna. Naciąganie ludzi. Pan rejent tak oczekuje, to powinien zostać. Nie jestem przywiązany do 1,5 k, ale 2 lepsze niż 4 k. Nie wskażę konkretnego notariusza, bo mógłby być ścigany przez kolegów za - rzekomo - nieuczciwą konkurencję. Umowa jest standardowa, nie wymaga wielkiej filozofii, więc nie ma tutaj sensu płacić stawkę maksymalną, do której zostanie doliczony VAT. Gdyby stawki ustawowe były wyższe, to pewnie ta umowa kosztowałaby 8 k plus VAT, przecież to tylko niewielki procent ceny? I co kaman? W latach 90-tych było jeszcze "godniej", bo notariuszy było kilkunastu i stały kolejki przed kancelariami, ciężko było z terminami.


Zamiast zostać powinno być dostać.



Wróć do „Dąbska Street Kraków od Dasta Invest - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości