Wiaty rowerowe / miejsce na rowery na osiedlu Dąbska Street w Krakowie

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Dąbska Street za którą odpowiada deweloper Dasta Invest. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii.
NKA
Posty: 38
Rejestracja: 27 lip 2018, 15:49

Wiaty rowerowe / miejsce na rowery na osiedlu Dąbska Street w Krakowie

Postautor: NKA » 19 gru 2019, 15:47

Na zebraniu wspólnoty zrozumiałam, że będzie więcej miejsc zewnętrznych na rowery ponieważ dostawione będą wiaty rowerowe za wyrzutnią powietrza.
Moim zdaniem ta informacja mija się z aktualnym zamiarem zarządcy o wymontowaniu obecnych stojaków rowerowych by umiejscowić je w wiacie.

Pierwotne stojaki rowerowe dobrze spełniały swoją funkcję w swoim miejscu blisko wejścia -wnioskuję po ilości użytkowników. Proszę o wspólną interwencje mieszkańców.

Dodatkowo przykre jest jak bardzo estetycznie nasze osiedle idzie w kierunku kiczu sądząc po foliach które naklejono na te "przystanki" . To naprawde się komuś podoba?
Załączniki
mini.jpg
mini.jpg (49.27 KiB) Przejrzano 7069 razy


karoloko
Posty: 70
Rejestracja: 13 lip 2017, 13:50

Re: Wiaty rowerowe / miejsce na rowery na osiedlu Dąbska Street w Krakowie

Postautor: karoloko » 21 gru 2019, 16:24

Zgadzam się. Obecnie to pełniło bardzo dobrze swoją funkcję. Jedynie miejsca było często za mało przez co ludzie przypinali rowery do skrzynek pocztowych. Te wiaty powinny być dodatkowo a nie zamiast. :!: :!: :!:

kamil91
Posty: 26
Rejestracja: 05 lut 2019, 21:02

Re: Wiaty rowerowe / miejsce na rowery na osiedlu Dąbska Street w Krakowie

Postautor: kamil91 » 22 gru 2019, 22:10

Jak najbardziej popieram przedmówców. Miejsca pod wiatami powinny być dodatkowe, bo obecna ilość jest niestety niewystarczająca :(


Crazy-Ivan
Posty: 14
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:29

Re: Wiaty rowerowe / miejsce na rowery na osiedlu Dąbska Street w Krakowie

Postautor: Crazy-Ivan » 23 gru 2019, 16:36

Sytuacja dość dziwna. Myślę (mam nadzieję) że może to wynik pomyłki. Napisałem do zarządcy wiadomość z prośbą o ustosunkowanie. Dam znać jak odpisze.

Co do przypinania rowerów do skrzynek, opowiadał bym się o ich zabudowanie aby uniemożliwić przypinanie czegokolwiek do nich. Niektórzy tak przypinają rower, że trzeba się przeciskać lub obchodzić dookoła aby dostać się do skrzynki.

Crazy-Ivan
Posty: 14
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:29

Re: Wiaty rowerowe / miejsce na rowery na osiedlu Dąbska Street w Krakowie

Postautor: Crazy-Ivan » 24 gru 2019, 10:06

Dostałem odpowiedź od administratora budynku, że odpowiedzialny za zmianę jest developer. Według ich opinii wejścia do klatek powinny być bardziej reprezentatywne a obecnie zamieniły się w rowerownie.

kamil91
Posty: 26
Rejestracja: 05 lut 2019, 21:02

Re: Wiaty rowerowe / miejsce na rowery na osiedlu Dąbska Street w Krakowie

Postautor: kamil91 » 24 gru 2019, 21:26

A te małe dziury na tych ogromnych pustych ścianach są reprezentatywne? :roll:

ad hoc
Posty: 8
Rejestracja: 07 sty 2019, 20:38

Re: Wiaty rowerowe / miejsce na rowery na osiedlu Dąbska Street w Krakowie

Postautor: ad hoc » 26 gru 2019, 10:08

Naszym zdaniem:
- Wiata jest paskudna, najgorsze są te grafiki po bokach, ale sama bryła tego "przystanku" również nie pasuje do estetyki osiedla
- Im więcej stojaków rowerowych tym lepiej, powinny być zarówno przy wejściu do klatki jak i pod wiatą

Macie może jakiś pomysł co można z tym zrobić? Blok D niestety nie ma jeszcze wspólnoty... :/

Crazy-Ivan
Posty: 14
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:29

Re: Wiaty rowerowe / miejsce na rowery na osiedlu Dąbska Street w Krakowie

Postautor: Crazy-Ivan » 26 gru 2019, 18:35

Napisać do Dasta Invest. Nie potrzeba do tego zawiązanej wspólnoty.



Wróć do „Dąbska Street Kraków od Dasta Invest - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość