Wysokość czynszu w mieszkaniach - Osiedle Ozon Kraków

Forum mieszkańców inwestycji Osiedle Ozon w Krakowie. Służy omawianiu spraw związanych z osiedlem budowanym przez dewelopera Megapolis oraz dzieleniu się opiniami i informacjamii na jego temat.
reason
Posty: 18
Rejestracja: 03 wrz 2017, 14:01

Re: Wysokość czynszu w mieszkaniach - Osiedle Ozon Kraków

Postautor: reason » 29 kwie 2018, 21:17

Naprawdę wiele jestem w stanie zaakceptować, ale opłatę za dyktę 2000zł za 1 (słownie: JEDNĄ) windę oraz opłatę za wodę do zieleni wspólnej, która wyschła z powodu braku podlewania nie zdzierżę. Dla mnie zarządca jest do zmiany. Jak najszybciej. Po jakim czasie możemy odwołać zarządce? Jest to jakoś określone prawnie? Szkoda osiedla, szkoda naszych pieniędzy i szkoda naszych nerwów.

Gdzieś na forum trafiłem na informację o zebraniu wspólnoty w czerwcu. Czy ktos mógłby podać dokładny termin? Bo do mnie (jak i pewnie do większości mieszkańców) Pan Zarządca nie raczył wysłac informacji.


Agnieszkaaaa
Posty: 38
Rejestracja: 18 lut 2018, 15:50

Re: Wysokość czynszu w mieszkaniach - Osiedle Ozon Kraków

Postautor: Agnieszkaaaa » 29 kwie 2018, 22:02

Jak pytałam to dostałam odpowiedź że w lipcu - czerwcu ma być 1 zebranie....ale dokładnej daty brak...

NOWY 2018
Posty: 87
Rejestracja: 15 mar 2018, 0:44

Re: Wysokość czynszu w mieszkaniach - Osiedle Ozon Kraków

Postautor: NOWY 2018 » 29 kwie 2018, 22:34

Nie wiem jak dla innych, bo dla mnie to drugie nowe mieszkanie i jak pamiętam to w pierwszym roku zawsze był szał i wszystko było drogie , wręcz szokowało- ale było to ceny szacunkowe które dopiero w drugim roku zmalały i można było na spokojnie podliczyć rok eksploatacyjny i koszty.
I na tym zyskują następni zarządcy np. po roku i mówią o dało się obniżyć koszty.
Nie mam interesu bronić zarządcy,też wydaje mi się drogo, ale poczekajmy do zebrania niektóre sprawy się wyjaśnią.


Agnieszkaaaa
Posty: 38
Rejestracja: 18 lut 2018, 15:50

Re: Wysokość czynszu w mieszkaniach - Osiedle Ozon Kraków

Postautor: Agnieszkaaaa » 04 maja 2018, 11:18

Cuz jest maj, czynsz przyszedl dopiero tydzien temu, a jak juz przyszedl to z blednymi danymi (i ciężko się doprosić o przesłanie prawidłowych - jakby ktoś łaskę robił), fantastyczny poczatek.....a zwienczeniem tego sa uschniete krzewy przy sklepie, podlewanie ma sie rozpoczac od przyszlego tygodnia, po tym jak pierwsze krzewy uschly....I wielu interwenciach mieszkancow....ciezko byc zadowowolonym w takiej sytuacji.............w kiosku z gazetami lepsza jakość obsługi kupując gazetę za 3 zł......................................................

amg
Posty: 8
Rejestracja: 14 lut 2018, 20:30

Re: Wysokość czynszu w mieszkaniach - Osiedle Ozon Kraków

Postautor: amg » 10 maja 2018, 20:10

Przyszedł do skrzynki? Nie ma mnie jeszcze na miejscu. Sprawdzaliśmy tydzień temu i jeszcze w skrzynce nic nie było.

ms32
Posty: 67
Rejestracja: 04 lut 2018, 13:18

Re: Wysokość czynszu w mieszkaniach - Osiedle Ozon Kraków

Postautor: ms32 » 16 maja 2018, 1:32

zależy kiedy odebrałeś od developera klucze... o tego czasu jest naliczany czynsz mimo iz tam jeszcze nie mieszkasz

amg
Posty: 8
Rejestracja: 14 lut 2018, 20:30

Re: Wysokość czynszu w mieszkaniach - Osiedle Ozon Kraków

Postautor: amg » 17 maja 2018, 22:40

Dzięki, już odebraliśmy ze skrzynki ;-)

Agnieszkaaaa
Posty: 38
Rejestracja: 18 lut 2018, 15:50

Re: Wysokość czynszu w mieszkaniach - Osiedle Ozon Kraków

Postautor: Agnieszkaaaa » 10 lip 2018, 18:45

Dzisiaj w skrzynce znalazłam kartkę ze zmianą wysokości czynszu - zaczynając od kwietnia - dodali kolumnę "wywóz śmieci" - i za kwiecień, maj i następne jest podwyższona kwota o śmieci... każdy ma wrzucone do skrzynki swojej ....


vakossa
Posty: 89
Rejestracja: 26 sie 2017, 21:06

Re: Wysokość czynszu w mieszkaniach - Osiedle Ozon Kraków

Postautor: vakossa » 17 lip 2018, 7:00

Za kwiecien i maj... W lipcu :D tempo dzialania to mają zawrotne:)

kairo
Posty: 1
Rejestracja: 14 gru 2018, 11:57

Re: Wysokość czynszu w mieszkaniach - Osiedle Ozon Kraków

Postautor: kairo » 14 gru 2018, 12:02

właśnie się dowiedziałem że mam ponad 300 zł dopłaty za miejsce postojowe. Czy to jest poważna firma że na koniec roku sobie przypominają o czymś takim? Byłem przekonany że to opłacam od samego początku, bo płaciłem do salda na zero. Przestają mnie dziwić opinię o mastersach w internecie. W lutym wymyślą sobie że śnieg był za mało biały i w maju dostaniemy do dopłaty +550 zł? Kpina i tyle że zarządzanie jednym osiedlem przerasta możliwości skrupulatnej i bieżącej kalkulacji eksploatacji dla "profesjonalnej firmy".



Wróć do „Osiedle Ozon od Megapolis Deweloper - forum mieszkańców inwestycji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość