Operator Internetia / dostawca internetu na osiedlu Ozon - opinie na forum

Forum mieszkańców inwestycji Osiedle Ozon w Krakowie. Służy omawianiu spraw związanych z osiedlem budowanym przez dewelopera Megapolis oraz dzieleniu się opiniami i informacjamii na jego temat.
ms32
Posty: 67
Rejestracja: 04 lut 2018, 13:18

Operator Internetia / dostawca internetu na osiedlu Ozon - opinie na forum

Postautor: ms32 » 07 mar 2018, 1:53

Witam

korzysta już ktoś z naszego operatora internetia na osiedlu ? z tego co wyczytałem jest to spółka NETII - przed wjazdem na osiedle przy salonie KIA jest wielki bilbord 49,90 za 100mb + tv ma ktoś ten pakiet ??


Qarles
Posty: 5
Rejestracja: 13 sty 2018, 14:05

Re: Operator Internetia / dostawca internetu na osiedlu Ozon - opinie na forum

Postautor: Qarles » 09 mar 2018, 8:37

Ja się zastanawiam nad tym bo z UPC mi napisali, że musiałaby wpłynąć prośba od zarządcy, żeby w ogóle rozpatrzyli wniosek o podłączenie ich na osiedlu. Natomiast w blokach są ulotki 39zł internet + tv z netii.

Tamarson
Posty: 81
Rejestracja: 08 kwie 2017, 10:03

Re: Operator Internetia / dostawca internetu na osiedlu Ozon - opinie na forum

Postautor: Tamarson » 09 mar 2018, 10:12

Upc niestety tam nie dochodzi. Trzeba bedzie zdecydowac sie na ta netie, ale te 40zl to sciama (chyba, ze jakis pakiet mini) :D wchodzilam na strone to pakiet 112 kanalow plus net ok 100mb/s wychodzi 80zl/mies :)


Qarles
Posty: 5
Rejestracja: 13 sty 2018, 14:05

Re: Operator Internetia / dostawca internetu na osiedlu Ozon - opinie na forum

Postautor: Qarles » 09 mar 2018, 11:05

Narazie UPC tam nie ma, myślę, że trzeba zarządcy zgłosić bo w UPC wypełnia się takie specjalne wnioski o przyłączenie budynków. Takie coś najlepiej byłoby załatwić, UPC trochę wg. mnie bardziej sprawdzony niż Netia.

Awatar użytkownika
radekrad
Posty: 27
Rejestracja: 08 sty 2018, 16:38

Re: Operator Internetia / dostawca internetu na osiedlu Ozon - opinie na forum

Postautor: radekrad » 09 mar 2018, 14:52

Osobiście też wolę UPC, chociaż tak naprawdę różnica między operatorami nie jest duża. Ważne jest co innego: w blokach, gdzie jest i Netia i UPC, obaj operatorzy mają tendencję do oferowania lepszych promocji i dawania korzystniejszych ofert. Więc chociażby dlatego warto prosić o podłączenie również drugiego operatora.

ms32
Posty: 67
Rejestracja: 04 lut 2018, 13:18

Re: Operator Internetia / dostawca internetu na osiedlu Ozon - opinie na forum

Postautor: ms32 » 10 mar 2018, 20:00

nikt nie odpowiadał przez dłuży czas... zdecydowałem sie na 900 mbit/s bo pracuje zdalnie i ważny jest dla mnie dyzy up link. z rozmowy z technikami wykonywalnymi instalacje dowiedziałem się ze na bloku 31 jest jakiś agregacyjny 10Gb tak ze ma być ok... po próbie speedtest'em 897 mbit/s pobieranie 102 mbit/s ale to na kompie z dyskami ssd Tv nie testowałem bo nie mam jeszcze tv :) ps ktoś już mieszka na stałe na ozonie ??

Heikinen
Posty: 1
Rejestracja: 14 lut 2018, 0:15

Re: Operator Internetia / dostawca internetu na osiedlu Ozon - opinie na forum

Postautor: Heikinen » 10 mar 2018, 22:16

Ja to mam, żadna ściema z tym 39,90...
Tylko nie patrz na stronie tylko dzwon do przedstawiciela is od dogadaj.
Na stronie masz ogólne oferty dla całego kraju.
Ja mam za 39,90 neta 50 Mb/s + tv osobista czy jakoś tak. W każdym razie w tej cenie mam 50 podstawowych kanałów + wszystkie sportowe: Polsaty, eleveny, eurosporty itp
W tej kwocie możesz wybrać inne pakiety tenatyczne. Płacisz za to co oglądasz. Ja jestem zadowolony.

NOWY 2018
Posty: 87
Rejestracja: 15 mar 2018, 0:44

Re: Operator Internetia / dostawca internetu na osiedlu Ozon - opinie na forum

Postautor: NOWY 2018 » 15 mar 2018, 2:05

Inny operator na razie nie będzie wchodził chyba w rachubę,Netia wykonała instalacje na swój koszt ,tak teraz się praktykuje,a nie ma wolnej linii (przyłącza).UPC wykonuje technologią inwazyjną ,a ze względu na gwarancje deweloper nie zgodzi się na kucia i wiercenia.
Linia satelitarna nie wchodzi w rachubę,nie można podłączyć pod nią innych operatorów , a to ze względu na to że niektórzy mieszkańcy mogą mieć dekodery NC+,lub POLSATU. lub są zainteresowani odbiorem telewizji cyfrowej naziemnej( ustawa o mediach zapewnia dostęp )
Sam jestem zainteresowany dobrym netem na światłowodzie, nie miałem do czynienia z NETIĄ wiec może będzie dobrze w końcu to 187 lokali wiec operator musi dbać


agnieszka1992
Posty: 29
Rejestracja: 11 gru 2017, 18:47

Re: Operator Internetia / dostawca internetu na osiedlu Ozon - opinie na forum

Postautor: agnieszka1992 » 16 mar 2018, 13:26

A czy ta oferta netii to jest czyste 39,90 czy są jakieś dodatkowe opłaty np. za utrzymanie linii / wzrost opłaty po pół roku? Orientował się ktoś może? (Interesuje mnie oferta tylko internetu, bez tv/telefonu).

NOWY 2018
Posty: 87
Rejestracja: 15 mar 2018, 0:44

Re: Operator Internetia / dostawca internetu na osiedlu Ozon - opinie na forum

Postautor: NOWY 2018 » 23 mar 2018, 12:55

Witam
Czy ktoś już ma NETIE i jak się sprawuje,bardziej chodzi mi o internet,okablowanie mamy rozprowadzone po pokojach, czy linie w pokojach działają?
Czy ktoś już podpinał się pod satelitę chodzi mi o dekoder NC+,antena podobno jest na dachu 120 cm.



Wróć do „Osiedle Ozon od Megapolis Deweloper - forum mieszkańców inwestycji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości