Operator Internetia / dostawca internetu na osiedlu Ozon - opinie na forum

Forum mieszkańców inwestycji Osiedle Ozon w Krakowie. Służy omawianiu spraw związanych z osiedlem budowanym przez dewelopera Megapolis oraz dzieleniu się opiniami i informacjamii na jego temat.
Awatar użytkownika
radekrad
Posty: 27
Rejestracja: 08 sty 2018, 16:38

Re: Operator Internetia / dostawca internetu na osiedlu Ozon - opinie na forum

Postautor: radekrad » 18 lip 2018, 11:24

Na jaki numer dzwoniliście? Ma ktoś pod ręką numer do przedstawiciela zajmującego się naszym blokiem?

Jaką ofertę braliście i ile płacicie, jeśli można spytać? Zależy mi na szybkim internecie - telewizji nie oglądam.


Drugi2
Posty: 18
Rejestracja: 24 sty 2018, 21:44

Re: Operator Internetia / dostawca internetu na osiedlu Ozon - opinie na forum

Postautor: Drugi2 » 16 sie 2018, 21:26

Witam.
Posiada ktoś internet 20? Jak to śmiga?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
radekrad
Posty: 27
Rejestracja: 08 sty 2018, 16:38

Re: Operator Internetia / dostawca internetu na osiedlu Ozon - opinie na forum

Postautor: radekrad » 21 sie 2018, 10:23

Mamy 2018 rok... zamawianie Internetu 20 zahacza o masochizm. Sugerowałbym dopłacić do przynajmniej 100. Ja brałem 300 i działa fajnie. Powyżej 300 raczej się nie zauważy różnicy


puchacz
Posty: 10
Rejestracja: 22 maja 2018, 22:12

Re: Operator Internetia / dostawca internetu na osiedlu Ozon - opinie na forum

Postautor: puchacz » 31 sie 2018, 21:17

Blad, usunalem wiadomosc
Ostatnio zmieniony 31 sie 2018, 21:20 przez puchacz, łącznie zmieniany 1 raz.

puchacz
Posty: 10
Rejestracja: 22 maja 2018, 22:12

Re: Operator Internetia / dostawca internetu na osiedlu Ozon - opinie na forum

Postautor: puchacz » 31 sie 2018, 21:19

Hej, mam pytanie, w sprawie netu:

Czy ktoś się orientuje, jak oni to inistalują, czy w gniazdach w domu jest dhcp na puli prywatnej?
Czy jest szansa na zewnętrzne ip?
Czy da się wy.... wyłączyć tego ichniejszego technikolora i używać sieci bez tego, prosto z gniazdek rj45 ze ściany?

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Dzięki!

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
radekrad
Posty: 27
Rejestracja: 08 sty 2018, 16:38

Re: Operator Internetia / dostawca internetu na osiedlu Ozon - opinie na forum

Postautor: radekrad » 31 sie 2018, 21:36

W gniazdach w domu (czyli tych, znajdujących się w pokojach) na pewno jest lokalne IP, nadawane przez DHCP routera. Za to sam router, o ile się nie mylę, ma zewnętrzne IP... ale nie można się podłączyć dowolnym routerem, bo to IP prawdopodobnie nie jest nadawane mu przez DHPC tylko bym strzelał w jakiś tunel. Monter po podłączeniu routera, musiał mu podawać jakieś dane i chyba coś konfigurował po ich stronie. Kable w domu kończą się w skrzynce i tam się wpina router - nie są prowadzone dalej - routingiem zajmuje się router.

Technikolor to gówno, ale dają go chyba tylko przez 100 Mb. Przy 300 jest ADB VV5822, który działa dobrze.

puchacz
Posty: 10
Rejestracja: 22 maja 2018, 22:12

Re: Operator Internetia / dostawca internetu na osiedlu Ozon - opinie na forum

Postautor: puchacz » 31 sie 2018, 21:59

Dzięki Radekrad za podjęcie tematu.

Czy dobrze, rozumiem:

1. Wszystkie gniazda w pokojach połączone są do rutera w skrzynce w przedpokoju i to on jest odpowiedzialny za adresacje w gniazdach w pokou?
2. Czy możesz się podłączyć do rutera w twoim mieszkaniu?
3. Czy można wyłączyć wifi w ruterze netii?

Dzięki!

Awatar użytkownika
radekrad
Posty: 27
Rejestracja: 08 sty 2018, 16:38

Re: Operator Internetia / dostawca internetu na osiedlu Ozon - opinie na forum

Postautor: radekrad » 31 sie 2018, 22:27

1. Tak, kable idą między pokojami a skrzynką. Do routera są wpięte lokalne kable i ten od sieci
2. Podłączyć fizycznie? Tak, router leży obok skrzynki i mogę się do niego wpiąć. Można się też na niego zalogować
3. Tak, można wyłączyć WiFi i lecieć tylko po kablu (aczkolwiek nie polecam: router jest dwuzakresowy i działa sprawnie i stabilnie). W zasadzie to pewnie można podłączyć kabel lokalny z kablem zdalnym a router postawić w konkretnym pomieszczeniu


Awatar użytkownika
radekrad
Posty: 27
Rejestracja: 08 sty 2018, 16:38

Re: Operator Internetia / dostawca internetu na osiedlu Ozon - opinie na forum

Postautor: radekrad » 31 sie 2018, 22:43

Sprawdziłem i IP przypisane do routera jest IP zewnętrznym, a przez router da się forwardować port, aby z zewnątrz umożliwić wejście do sieci lokalnej (jeśliby ktoś miał taki kaprys). Chociaż oczywiście Netia w każdej chwili to uniemożliwić (chociażby zmieniając opcje w swoim routerze lub blokując dostęp do konta admina)

puchacz
Posty: 10
Rejestracja: 22 maja 2018, 22:12

Re: Operator Internetia / dostawca internetu na osiedlu Ozon - opinie na forum

Postautor: puchacz » 05 wrz 2018, 20:29

Dzięki!

Zewnętrzne IP na routerze, to luksus. Fajnie.

Tylko u mnie w tej niby szafce rackowej jest tylko jedno gniazdo rj45, tak jakby gdzieś w piwnicy był patch panel z wszystkimi gniazdami z mojego mieszkania, trochę mi się to nie podoba.



Wróć do „Osiedle Ozon od Megapolis Deweloper - forum mieszkańców inwestycji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości