Dbanie o zieleń / zagospodarowanie osiedla a pilnowanie dzieci - Ozon Kraków

Forum mieszkańców inwestycji Osiedle Ozon w Krakowie. Służy omawianiu spraw związanych z osiedlem budowanym przez dewelopera Megapolis oraz dzieleniu się opiniami i informacjamii na jego temat.
reason
Posty: 18
Rejestracja: 03 wrz 2017, 14:01

Re: Dbanie o zieleń / zagospodarowanie osiedla a pilnowanie dzieci - Ozon Kraków

Postautor: reason » 07 kwie 2018, 11:43

Najsensowniejsze byłoby normalne wysokie ogrodzenie wokół całego osiedla, bo aktualne ogrodzenie poza rolą dekoracyjną nie wnosi nic więcej. Ogrodzenie z domofonem rozwiązałoby wiele problemów. A potem może ochrona, to jakby kolejny krok.


bass
Posty: 38
Rejestracja: 18 cze 2017, 12:28

Re: Dbanie o zieleń / zagospodarowanie osiedla a pilnowanie dzieci - Ozon Kraków

Postautor: bass » 07 kwie 2018, 13:03

Popieram normalne ogrodzenie to chyba najlepszy pomysl, poczekajmy tylko jak sie ludzie wprowadza i mozna dzialac

Luna86
Posty: 18
Rejestracja: 09 mar 2018, 21:20

Re: Dbanie o zieleń / zagospodarowanie osiedla a pilnowanie dzieci - Ozon Kraków

Postautor: Luna86 » 09 kwie 2018, 10:19

Słuchajcie to jakaś kpina jest! Byliśmy wczoraj na osiedlu (jeszcze się nie przeprowadzilismy) i to co się działo na placu zabaw to jakiś armagedon! Pełno ludzi, zwłaszcza młodzieży. Samych dzieci niewiele. Pod blokiem 37 regularna libacja! Mieszkańcy ozonu to może był jeden procent! Reszta wszystko okoliczni mieszkańcy. Co możemy z tym zrobić??


vakossa
Posty: 89
Rejestracja: 26 sie 2017, 21:06

Re: Dbanie o zieleń / zagospodarowanie osiedla a pilnowanie dzieci - Ozon Kraków

Postautor: vakossa » 09 kwie 2018, 12:35

Mysle ze trzeba zainwestowac w wyzsze ogrodzenie i niestety ochronę. W sprawie ogrodzenia do firmy masters czy megapolis ? Ja moze jestem wredna ale chcialabym aby plac byl "nasz" osiedlowy.

bass
Posty: 38
Rejestracja: 18 cze 2017, 12:28

Re: Dbanie o zieleń / zagospodarowanie osiedla a pilnowanie dzieci - Ozon Kraków

Postautor: bass » 09 kwie 2018, 12:44

Hej , jak juz sie cos dowiesz daj znac :) ( tez jeszcze nie mieszkam) tez jestem za ogrodzeniem a jezeli juz to nie pomoze to krok dalej czyli ochrona
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2018, 15:06 przez bass, łącznie zmieniany 1 raz.

reason
Posty: 18
Rejestracja: 03 wrz 2017, 14:01

Re: Dbanie o zieleń / zagospodarowanie osiedla a pilnowanie dzieci - Ozon Kraków

Postautor: reason » 09 kwie 2018, 14:09

vakossa pisze:Mysle ze trzeba zainwestowac w wyzsze ogrodzenie i niestety ochronę. W sprawie ogrodzenia do firmy masters czy megapolis ? Ja moze jestem wredna ale chcialabym aby plac byl "nasz" osiedlowy.

Zgadzam się z Tobą całkowicie. Wydaje mi się, że należy się kontaktować z firmą Masters, pewnie z zarządcą. Swoją drogą byłbym za jak najszybszym zebraniem wspólnoty w celu ustalenia np. ogrodzenia i ochrony, bo inaczej zanim się zadomowimy w nowych mieszkaniach, to nie będzie czego zbierać. A już notoryczne przeskakiwanie dorosłych ludzi przez ogrodzenie jest dla mnie nie do zaakceptowania. W sobotę zwróciłem uwagę delikwentowi, a w odpowiedzi usłyszałem "dobra dobra", przeskoczył za ogrodzenie i poszedł z dzieckiem na plac zabaw...

Voisine
Posty: 12
Rejestracja: 14 sty 2018, 20:43

Re: Dbanie o zieleń / zagospodarowanie osiedla a pilnowanie dzieci - Ozon Kraków

Postautor: Voisine » 09 kwie 2018, 19:11

Mam nadzieje, że ogrodzenie osiedla dojdzie do skutku, to może skończą się te posiadówki na ławkach przed oknami i wchodzenie na teren placu zabaw.

Agnieszkaaaa
Posty: 38
Rejestracja: 18 lut 2018, 15:50

Re: Dbanie o zieleń / zagospodarowanie osiedla a pilnowanie dzieci - Ozon Kraków

Postautor: Agnieszkaaaa » 11 kwie 2018, 8:29

Voisine pisze:Mam nadzieje, że ogrodzenie osiedla dojdzie do skutku, to może skończą się te posiadówki na ławkach przed oknami i wchodzenie na teren placu zabaw.

Zgadam się wysokość ogrodzenia to jakaś kpina......jedynie przy przedszkolu jest normalnej wysokości.....To samo jeśli chodzi o ogródki jakie to jest ogrodzenie teraz? Żadne...........Nie wiem kto wymyślił taką wysokość, ale gratuluję tej osobie..........


Luna86
Posty: 18
Rejestracja: 09 mar 2018, 21:20

Re: Dbanie o zieleń / zagospodarowanie osiedla a pilnowanie dzieci - Ozon Kraków

Postautor: Luna86 » 11 kwie 2018, 23:26

Mysle, ze na pewno na kazdej furtce nie zaszkodzi tabliczka z info ze plac zabaw wylacznie dla mieszkancow ozon bloki 31, 33,35 i 37 lub teren prywatny itp
Swoja droga- dzis furtka od strony ulicy banacha byla otwarta- weszly 3 rodziny z dziecmi( dwie kojarze z marczynskiego) - wiec gratuluje tym, ktorzy maja to gdzies i nie zamykaja... ja po sobie zamknelam :D :) 8-) :twisted: te rodziny i tak pewnie wyjda przez ogrodzenie....sprawdze rano

Awatar użytkownika
radekrad
Posty: 27
Rejestracja: 08 sty 2018, 16:38

Re: Dbanie o zieleń / zagospodarowanie osiedla a pilnowanie dzieci - Ozon Kraków

Postautor: radekrad » 12 kwie 2018, 21:30

Najprostszym rozwiązaniem w iście salomonowym stylu byłoby zlikwidowanie placu i kulkowa - wtedy obcy by przestali przechodzić :) A zabawa się dopiero zacznie, jak otworzą sklep. Wtedy obcy ludzie z innych osiedli będą kupować jakieś tanie piwa, wypijać je na placu zabaw, załatwiać potrzeby fizjologiczne w ogródkach (pozdrawiam sąsiadów z parteru), przy okazji zostawiając puszki i tłuczone butelki. Nie mam nic przeciwko wypiciu piwa przez mieszkańca, ale wolałbym nie widzieć dziesiątek osób z okolicznych osiedli w trakcie wizyt na zasadzie, że dzieciak na plac zabaw lub do kulkowa a rodzice kursują między sklepem a ogródkiem - i tak przez każdy ciepły dzień

Więc jak najbardziej byłbym za wyższym ogrodzeniem i wywieszeniem plansz z napisami, że teren prywatny, monitorowany (bo mamy monitoring?) a wejście przez osobę z zewnątrz wiąże się ze zgodą na rejestrowanie wizerunku, publikowanie go i z jakąś absurdalną opłatą. Kilkukrotne wezwanie policji, wywieszenie zdjęć osób, które naruszają teren... i się nie skończą tego typu wycieczki?

A rzeczywiście obcych osób jest aż tak wiele? Mnie przeprowadzka czeka dopiero za jakieś 3 miesiące i mam nadzieję, że do tego czasu uda się zrobić porządek :)



Wróć do „Osiedle Ozon od Megapolis Deweloper - forum mieszkańców inwestycji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości