Odprowadzenie wody z niezadaszonego zjazdu do parkingu - osiedle Ozon Kraków

Forum mieszkańców inwestycji Osiedle Ozon w Krakowie. Służy omawianiu spraw związanych z osiedlem budowanym przez dewelopera Megapolis oraz dzieleniu się opiniami i informacjamii na jego temat.
puchacz
Posty: 10
Rejestracja: 22 maja 2018, 22:12

Odprowadzenie wody z niezadaszonego zjazdu do parkingu - osiedle Ozon Kraków

Postautor: puchacz » 22 maja 2018, 22:47

Witajcie.

Mam poważne obiekcje co do odprowadzenia wody z niezadaszonego zjazdu do parkingu podziemnego znajdującego się między budynkami (nie pamiętam numerów, chodzi o te bezpośrednio przyległe do planowanego tramwaju). Na zjeździe znajdują się dwa poprzeczne kanały odprowadzające wodę tej samej (marnej) pojemności. O ile gabaryty kanału znajdującego się w górnej części mają sens względem powierzchni z której ma on zbierać wodę, o tyle umiejscowienie takiego samego kanału na dole jest śmieszne, i nie ma najmniejszych szans na to, żeby zebrał wodę z większej części zjazdu podczas ulewy.
Gdy spojrzymy na ZADASZONY zjazd w bloku 33, na jego końcu znajduje się o wiele głębszy kanał odwadniający, pomimo tego, że zjazd ten nie jest narażony na bezpośredni opad atmosferyczny.

Czy ktoś też to zauważył, czy ktoś orientuje się jakie są normy?

Myślę, że zalanie tego parkingu jest kwestią czasu, wystarczy lekko niedrożna kanalizacja (już teraz przy zjeździe nagromadziło się sporo piachu i żwiru) i mocniejsza burza i samochody będą pływać.

Ten zjazd jest kiepsko zaprojektowany.


ms32
Posty: 67
Rejestracja: 04 lut 2018, 13:18

Re: Odprowadzenie wody z niezadaszonego zjazdu do parkingu - osiedle Ozon Kraków

Postautor: ms32 » 23 maja 2018, 23:21

no cóż ten acodren jest jaki jest....ale pewnie dopóki się nic nie wydaży to pewnie taki zostanie. jak to mówią papier wszytko przyjmie :/

Voisine
Posty: 12
Rejestracja: 14 sty 2018, 20:43

Re: Odprowadzenie wody z niezadaszonego zjazdu do parkingu - osiedle Ozon Kraków

Postautor: Voisine » 03 cze 2018, 21:08

Nie wiem jak bardzo padało dzisiaj w Krakowie, bo dopiero wróciłam, ale za bramą wjazdową do garażu bloków 35-37 zebrała się spora kałuża wody. Co gorsze ściany w garażu wyglądają na mokre w niektórych miejscach.


Agnieszkaaaa
Posty: 38
Rejestracja: 18 lut 2018, 15:50

Re: Odprowadzenie wody z niezadaszonego zjazdu do parkingu - osiedle Ozon Kraków

Postautor: Agnieszkaaaa » 04 cze 2018, 13:16

W garażu dla 33/31 też jest wilgoć na ścianach - ktoś gdzieś pisał, że to było zgłaszane już do zarządcy - ale nie wiem czy coś w tej kwestii robili.....kałuża pewnie do deszczu....a przyczyna może jak autor wątku pisał....

puchacz
Posty: 10
Rejestracja: 22 maja 2018, 22:12

Re: Odprowadzenie wody z niezadaszonego zjazdu do parkingu - osiedle Ozon Kraków

Postautor: puchacz » 10 cze 2018, 23:07

Witam,

Ponieważ jeszcze nie mieszkam na stałe na osiedlu, bywam tam kilka razy w tygodniu, też zauważyłem stałą kałużę przy wjeździe do parkingu między blokami 35-37. Woda o głębokości ok 2 cm stoi zaraz za wjazdem. Raz było to po deszczu, więc myślałem, że to pozostałość po opadzie, jednak widziałem też wodę w tym miejscu po kilku suchych dniach. Miałem wrażenie, że jest to nieszczelność węzłu rur znajdujących się powyżej, niestety musiałem lecieć i nie miałem czasu sprawdzić tej tezy.

Wg mnie druga "linia" odprowadzenia wody ze zjazdu polegnie przy większym deszczu. U mojego znajomego była identyczna sytuacja, nowy blok, błąd w projekcie, czy niedbałość wykonania i pierwsze podtopienie samochodów zdarzyło się miesiąc, czy dwa po oddaniu bloku do użytku. Myślę, że nie ma co czekać na ten scenariusz. Jak będę na osiedlu postaram się skontaktować z zarządcą, nie rozumiem, dlaczego nie ma takiego odwodnienia jak przy wjeździe w bloku 33.

Poza tym, trzeba wymóc na zarządcy okresowe (coroczne) czyszczenie kanału przed sezonem burzowym, bo tam na prawdę zbiera się sporo szlamu i to będzie lądować w spływie.

Dziś burze w Krakowie, może ktoś coś zauważy, jak wygląda sytuacja dzisiaj.



Wróć do „Osiedle Ozon od Megapolis Deweloper - forum mieszkańców inwestycji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości