Plamy na ścianach w garażu - czym są spowodowane i co z nimi zrobić - osiedle Ozon

Forum mieszkańców inwestycji Osiedle Ozon w Krakowie. Służy omawianiu spraw związanych z osiedlem budowanym przez dewelopera Megapolis oraz dzieleniu się opiniami i informacjamii na jego temat.
puchacz
Posty: 10
Rejestracja: 22 maja 2018, 22:12

Plamy na ścianach w garażu - czym są spowodowane i co z nimi zrobić - osiedle Ozon

Postautor: puchacz » 31 sie 2018, 21:24

Witam,

Nie wiem czy wcześniej tego nie widziałem, czy to jakiś nowy dobytek. Czy ktoś zauważył dziwne plamy do wysokości kolan w parkingu podziemnym w bloku 35? Praktycznie wszystkie ściany zewnętrzne parkingu są dotknięte tym zjawiskiem. Próbowałem to zbadać organoleptycznie, zdaje się że to nie jest grzyb (z resztą tak szybko?) ściany wydają się suche, ale ewidentnie są czymś pokryte.
Kolorem to przypomina kurz, ale osadza się na ścianie jak pleśń. Jest tego zastanawiająco dużo.

W parkingu pod blokiem 33 zjawisko to prawie nie występuje.

Ktoś ma pomysł co to jest?

Pozdrawiam.


oxygen
Posty: 96
Rejestracja: 16 kwie 2017, 22:13

Re: Plamy na ścianach w garażu - czym są spowodowane i co z nimi zrobić - osiedle Ozon

Postautor: oxygen » 14 sie 2020, 12:08

puchacz pisze:Praktycznie wszystkie ściany zewnętrzne parkingu są dotknięte tym zjawiskiem. Próbowałem to zbadać organoleptycznie, zdaje się że to nie jest grzyb (z resztą tak szybko?) ściany wydają się suche, ale ewidentnie są czymś pokryte.
Kolorem to przypomina kurz, ale osadza się na ścianie jak pleśń. Jest tego zastanawiająco dużo.

Udało się sprawę plam na ścianach garażu rozwiązać? Jak to teraz wygląda? Z tego, co kojarzę, to z przeciekami w garażu podziemnym bardzo często są problemy w nowych budynkach.



Wróć do „Osiedle Ozon od Megapolis Deweloper - forum mieszkańców inwestycji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość