Masters - nowe stawki (czyli stare) - Osiedle Ozon Kraków

Forum mieszkańców inwestycji Osiedle Ozon w Krakowie. Służy omawianiu spraw związanych z osiedlem budowanym przez dewelopera Megapolis oraz dzieleniu się opiniami i informacjamii na jego temat.
NOWY 2018
Posty: 87
Rejestracja: 15 mar 2018, 0:44

Masters - nowe stawki (czyli stare) - Osiedle Ozon Kraków

Postautor: NOWY 2018 » 16 kwie 2019, 0:16

Witam
Wróciłem po 3 tygodniach do mojego kochanego mieszkania, w skrzynce znalazłem rozliczenie ,no cóż wieczorem zacząłem przeglądać i humor mi się popsuł :(
Liczyłem że po pierwszym roku stawki trochę będą mniejsze,( jak to zawsze jest- i tak zapewniano mnie na początku) a tutaj jeszcze dopłata.
Z przyczyn służbowych nie mogłem być na drugim zebraniu, na pierwszym byłem i raczej miało być lepiej w drugim okresie rozliczeniowym(obiecać nie grzech 8-)
ale do rzeczy:
dopłata do odpadów budowlanych-jak można było nie do szacować tych kosztów 40 000 zł czyli ponad 100% więcej niż przyjęto .Dlaczego na pierwszym zebraniu nie poinformowano nas o tym już wtedy chyba mogli się zorientować ze jesteśmy w w plecy i trzeba dopłacić.Skoro rozliczenia przyjęto od lutego to wiadomo było w październiku ze trzeba będzie dopłacić i to dużo.
Utrzymanie hal garażowych to już przesada- o ile mycie hal ma sens i było to robione dobrze(ile to kosztuje nie wiem i pewnie się nie dowiemy) to odkurzanie odkurzaczem domowym garażu przez panią( koszt?) to już bezsens stanowisko jak miałem brudne i trochę błota tak było dalej.
Mycie alpinistyczne okien, nie wiem nie widziałem, ale u nas,co było do umycia ze aż potrzeba aż takiej demonstracji(wszystkie okna na klatkach połówki są otwierane) nikt nie każe się nikomu wchodzić na parapet ale myjki i ściągaczki na teleskopie to nie nowość( o ile w naszym biurowcu 14 pieter i pełne szkło jest to uzasadnione to tutaj jest totalnym topieniem pieniędzy).
Znajoma mówiła mi ze padały propozycje ogrodzenia? monitoringu? ale jak usłyszałem ze pod naszym blokiem chcą montować skrzynki na g :oops: a psie i woreczki dla właścicieli czworonogów bo zapominają o posprzątaniu- ludzie to jest chodnik i parking a nie wybieg dla psów
Moje odczucia są takie ze Masters raczej za bardzo się nie przejmuje mieszkańcami-ale to chyba my płacimy im i powinni raczej podchodzić do tego jak prawdziwy administrator anie na zasadzie,,płac i płacz"
Gwoli prawdy moje lokum raczej średnie 50- parę m2 i do największych na osiedlu nie należy ale przy takim rozliczaniu i dyletantyzmie administracji nie uśmiecha mi się płacić więcej.
To moje opinie , a jakie są wasze- napiszcie- może jednak warto powołać zarząd wspólnoty-masters może zostać jako administrator,jeżeli zarząd i administrator to jeden podmiot to robi się nie ciekawie- ktoś kogoś musi pilnować w kwestii finansowych.


Agnieszkaaaa
Posty: 38
Rejestracja: 18 lut 2018, 15:50

Re: Masters - nowe stawki (czyli stare) - Osiedle Ozon Kraków

Postautor: Agnieszkaaaa » 16 kwie 2019, 14:20

Czy ktoś kto był na zebraniu może napisać - czy było coś mówione na temat "odmalowywania" ścian na korytarzach? Rok temu słyszałam, że rok po odbiorze budynku firma wykonująca w ramach "gwarancji" czy jakichś ustaleń - miała pozamalowywać w przypadku ubrudzenia/obdrapania podczas remontów i ponoć miało to być rok po oddaniu budynku. Pytam - bo niestety w paru miejscach na korytarzach by się to przydało ( część pewnie powstała nieświadomie, a część dlatego, że 'firmy wykonujące' czy wnoszące np. meble miały gdzieś czy zarysowały ściany czy nie...

A z pieskami to mam wrażenie,że 70% "pozostałości" po pieskach pochodzi z sąsiednich osiedli - które upodobały sobie Nasze....w końcu lepiej nas...ć u kogoś, niż na swoim osiedlu......

molaswisla
Posty: 2
Rejestracja: 14 mar 2019, 15:11

Re: Masters - nowe stawki (czyli stare) - Osiedle Ozon Kraków

Postautor: molaswisla » 16 kwie 2019, 18:52

Z tymi psami to jest horror, od białego rana wycieczki. W jednej z rozmów z sąsiadami z pobliskiego osiedla otrzymałem odpowiedź: " to wy nam zabraliście miejsce gdzie mogliśmy wcześniej wyprowadzać nasze pieski" :/ podtrzymuje chęć odgrodzenia się od ul. Kuźnicy Kołątajowskiej bo kiedy powstanie tramwaj, nasze osiedle będzie jednym wielkim spacerniakiem i przelotem do przystanku... Troszkę odbiegłem od postu, ale też mam pewną wątpliwość. Co miesiąc mamy pobieraną zaliczkę na wodę do celów administracyjnych i podlewania ogrodu, natomiast na rozliczeniu kwota zaliczki wynosiła 0,00zł. Nazwa w rozliczeniu nie pokrywa się w 100%, ale moim zdaniem chodzi o to. Czy ktoś może wyjaśnić o co kaman :)



Wróć do „Osiedle Ozon od Megapolis Deweloper - forum mieszkańców inwestycji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości