Kiedy odbiór nowego mieszkania od dewelopera Inter-Bud - M House Kraków

Forum dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w inwestycji M House Kraków. Wybudował ją deweloper Inter-Bud. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii.
Basiorek
Posty: 3
Rejestracja: 16 maja 2018, 0:13

Re: Kiedy odbiór nowego mieszkania od dewelopera Inter-Bud - M House Kraków

Postautor: Basiorek » 16 maja 2018, 0:25

Ja również dziś odebrałam swoje mieszkanie. Pan, który przeprowadził mój odbiór był bardzo mile zaskoczony jego stanem.
Wszystkie kąty były proste, ściany równe; instalacja, gniazdka, wentylacja itp. ok, z wad, które znaleźliśmy to: jedna rysa na oknie, rysa na zewnętrznym parapecie, 3 płytki lekko niestabilne na balkonie, drobne zarysowanie na drzwiach wejściowych.

Z tego co mówił kierownik budowy, do tej pory tylko jedna osoba nie odebrała mieszkania, wszystkie pozostałe zostały odebrane z usterkami do poprawy.

Na czas aż usterki nie zostaną usunięte dostałam jedną parę kluczy roboczych oraz kod do domofonu. W czwartek jestem umówiona na odebranie administracyjne mieszkania w biurze na Grzegórzkach i odrazu załatwiam Tauron (należy to zrobić do 14 dni od odebrania).

Wszystkim sąsiadom życzę bezproblemowego i szybkiego wykończenia mieszkań i udanego mieszkania!


Luka_B
Posty: 1
Rejestracja: 16 maja 2018, 0:30

Re: Kiedy odbiór nowego mieszkania od dewelopera Inter-Bud - M House Kraków

Postautor: Luka_B » 16 maja 2018, 0:34

A otrzymaliście państwo dokumentacje zdjęciową instalacji wraz z przewodami grzewczymi? Czy tylko samej instalacji elektrycznej?

Agnesqe
Posty: 8
Rejestracja: 22 sty 2018, 14:13

Re: Kiedy odbiór nowego mieszkania od dewelopera Inter-Bud - M House Kraków

Postautor: Agnesqe » 16 maja 2018, 16:27

HEJ my też już po odbiorze;) Żadnych zastrzeżeń wszystko bardzo sympatycznie i sprawnie. Sprawy w administracji również załatwione. Uważam, że w inter-bud pracują bardzo miłe i kompetentne osoby :) Dzisiaj nawet uśpili mi dziecko jak nie chciało spać ;p


noran
Posty: 11
Rejestracja: 15 lis 2017, 18:57

Re: Kiedy odbiór nowego mieszkania od dewelopera Inter-Bud - M House Kraków

Postautor: noran » 16 maja 2018, 17:32

Ja też już po odbiorze , zastrzeżenia tylko do parapetu że jest porysowany a reszta ok. A jedynie zauważyłem że większość mieszkań ma pęknięte płytki przy wycieraczce.Pozdrawiam wszystkich.

noran
Posty: 11
Rejestracja: 15 lis 2017, 18:57

Re: Kiedy odbiór nowego mieszkania od dewelopera Inter-Bud - M House Kraków

Postautor: noran » 16 maja 2018, 19:32

Luka_B pisze:A otrzymaliście państwo dokumentacje zdjęciową instalacji wraz z przewodami grzewczymi? Czy tylko samej instalacji elektrycznej?

Nie ale poinformowano nas że będzie płytka z instalacjami wodno-kanalizacyjnymi .Podobno jest u kierownika budowy.

zbignieww
Posty: 8
Rejestracja: 11 maja 2018, 18:51

Re: Kiedy odbiór nowego mieszkania od dewelopera Inter-Bud - M House Kraków

Postautor: zbignieww » 17 maja 2018, 10:30

My też po odbiorze. Podobnie jak u sąsiadów bez większych zastrzeżeń, do poprawki zarysowane drzwi wejściowe w zasadzie tylko.
W administracji sprawę udało się załatwić zaraz po wizycie na Meiera, więc teraz tylko zostaje czekać na usunięcie usterki i na notariusza (z tego co mówili w biurze sprzedaży najwcześniej za miesiąc możemy się spodziewać).

lempartus pisze:Aaa zapomnialbym o nagle pojawiajacej sie szafce. Metalowej 60x60 dokladnie w miejscu szafy wnekowej . brawo dla projektanta za zajebiste pomysly

Zgadzam się sąsiadem, ta szafka pasuje tam ni wpięść ni w oko.

jkl
Posty: 6
Rejestracja: 16 maja 2018, 20:44

Re: Kiedy odbiór nowego mieszkania od dewelopera Inter-Bud - M House Kraków

Postautor: jkl » 13 cze 2018, 21:44

Odebrałem mieszkanie w poniedziałek. Skorzystałem z wspomnianego na forum kontaktu i mogę polecić. Rezultat odbioru niestety nie napawa optymizmem.
  • Jeśli ktoś robił zmiany lokatorskie a zwłaszcza murarskie to uczulam na dokładne sprawdzenie. 4 metrowa ściana która była przesuwana nie ma ani kątów, ani pionu:/ W innych miejscach również niedociągnięcia, brak płaszczyzny i odchyły od pionu. Usterki te pojawiały się tylko w miejscach zmienianych.
  • Jedno okno ze skazą wewnętrzną do wymiany, poza tym jakieś drobne zarysowania i regulacja drzwi.
  • Metraż niestety też się nie zgadza o ponad 1m (więcej w protokole). Przypuszczam, że to też może być powiązane ze zmianami lokatorskimi.

Na chwilę obecną wysłałem prośbę o ponowny obmiar powykonawczy i wstrzymałem odbiór administracyjny, co też nie jest mi na rękę.

Bezproblemowych odbiorów!
J



Wróć do „M House Kraków od Inter-Bud - forum mieszkańców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości