Komunikacja publiczna i samochodowa wokół M House (ul. Meiera - Prądnik Biały)

Forum dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w inwestycji M House Kraków. Wybudował ją deweloper Inter-Bud. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii.
neo
Posty: 426
Rejestracja: 13 sty 2016, 23:39

Komunikacja publiczna i samochodowa wokół M House (ul. Meiera - Prądnik Biały)

Postautor: neo » 26 sty 2017, 10:49

Myślicie, że budowa tramwaju na Górkę Narodową coś kiedyś poprawi w tej okolicy :?: To miejsce ma szansę stać się kiedyś lepiej skomunikowane z resztą miasta, ale pod warunkiem tego, że poza wspomnianą już inwestycją, ruszy dodatkowo także przebudowa alei 29 Listopada w Krakowie, a do tego zostanie kiedyś oddana ta część IV obwodnicy Krakowa, która pozwoliłaby wyprowadzić przynajmniej część tego ruchu samochodowego w stronę Warszawy, wtedy może zrobiło by się tam normalniej :) Jest tu może ktoś, kto kupił już mieszkanie od dewelopera Inter-Bud w M House na Meiera i może coś o tym napisać, jakie opinie ma o tej inwestycji, mnie ciągle kusi, żeby kupić tam lokal, ale też mam sporo wątpliwości.


kowallosu
Posty: 20
Rejestracja: 15 maja 2016, 8:47

Re: Komunikacja publiczna i samochodowa wokół M House (ul. Meiera - Prądnik Biały)

Postautor: kowallosu » 17 kwie 2017, 22:39

Odradzam wszystkim tą lokalizację. Wynajmowałem tam 3 lata temu mieszkanie i dojazd autem lub komunikacja miejska do pracy/szkoly był i z tego co widzę nadal jest masakryczny. Z okolic awf/parku lotninow wracałem wiele razy ponad godzinę tocząc się w korku gigancie na alejach. Jedyna 'atrakcja' tej okolicy to sklepy spozywcze i dyskonty. To juz z os. Piastów (mistrzejowice) mam lepszy dojazd wszędzie(!), a ceny mieszkan duzo nizsze.
Aha o tym tramwaju to się tam od wielu lat mówi. Efekt jaki jest kazdy widzi.
Może jak bedzie tam kiedyś normalny dojazd to zmienie zdanie...
Słabo!

Marianoitaliano
Posty: 7
Rejestracja: 24 mar 2017, 12:25

Re: Komunikacja publiczna i samochodowa wokół M House (ul. Meiera - Prądnik Biały)

Postautor: Marianoitaliano » 18 kwie 2017, 11:51

Moim zdaniem, wcale tak słabo nie jest. modernizacja 29. Listopada jest juz przesądzona- do końca roku ma byc projekt, a podobno od 2018 rusza przebudowa. Ja aktualnie rownież wynajmuje, tyle, ze na Siewnej i moim zdaniem lokalizacja Meiera jest wbrew pozorom bardzo korzystna (przynajmniej za te pieniądze nic lepszego, a nawet podobnego nie znalazłem), w perspektywie poza przebudową 29. Listopada, jest przeciez jeszcze droga na Kielce, oraz zamknięcie obwodnicy, moim skromnym zdaniem ten największy problem, jakim w tej chwili sa korki w ciągu kilku lat sie rozwiąże.
odległość do centrum jest znacznie krótsza niż z huty (z której jest 3 razy dalej), tutaj mamy do rynku ponad 4 km(rowerem w 15 minut) i to jest moim zdaniem duży atut.
Ja sie zdecydowałem i póki co większych minusów tej inwestycji nie widzę, ale chętnie podyskutuje na forum.
Robiłem tez obchód po okolicy i w niedalekiej odległości sa płace zabaw, boisko, a jakies 7 minut piechota juz zaczynaja sie pola i łąki - do spacerów z psem super.
Zastanawiam sie jedynie, czy za budynkiem nie powstanie kolejny- od strony 29 listopada, bo wtedy bede mógł sie pożegnać z ładnym widokiem z balkonu, ale niestety taka juz specyfika tego miasta, ze zabudowują każdy centymetr.
Ogólnie często to miejsce odwiedzam i aktualnie juz prawie stoi cały budynek (budują 10 piętro), okna sa mniej więcej do 4 piętra, wiem, ze rownież tynkują juz w środku i zastanawiam sie kiedy skończą - gdyby szli takim tempem jak teraz to pewnie sporo przed czasem. Pozdrawiam przyszłych sąsiadów!


MarzenaS
Posty: 5
Rejestracja: 19 kwie 2017, 10:56

Re: Komunikacja publiczna i samochodowa wokół M House (ul. Meiera - Prądnik Biały)

Postautor: MarzenaS » 19 kwie 2017, 11:22

Witam. Kupiliśmy z mężem mieszkanie od Inter-bud w Mhouse z programu Mdm. Mieszkaliśmy kiedyś po drugiej stronie al. 29 listopada na os. Kuźnica Kołłątajowska. Z dojazdem nie było aż tak źle, widzę nawet, że teraz się coś poprawiło z mpk. Jest przystanek może ze 150m od naszego bloku, a kiedyś trzeba było iść z buta na al.29 listopada. Także jest poprawa. Jak ktoś już napisał, są plany przebudowy al. 29listopada, pewnie korki będą straszne, ale miejmy nadzieję, że później będzie tylko lepiej ;) jak dla nas największym minusem jest brak miejsc zielonych w tej okolicy, najbliżej park białoprądnicki ale to na prawdę kawałek. Na plus blisko biedronka, Lewiatan i Lidl na Siewnej. Nigdy nie robiłam zakupów w tym Lewiatanie na Meiera tylko na Kuźnicy i mogę polecić, świeże wędliny i duży wybór plus dobre zaopatrzenie sklepu. Jeśli chodzi o kontakt z deweloperem to wszystko w porządku, szybkie załatwienie formalności, a było ich trochę bo to Mdm. Rozwazalismy jeszcze zakup mieszkania od Inter-bud na os. Piasta. Mam nadzieję, że dobrze wybraliśmy. Pozdrawiam

tiger76
Posty: 80
Rejestracja: 27 mar 2018, 12:22

Re: Komunikacja publiczna i samochodowa wokół M House (ul. Meiera - Prądnik Biały)

Postautor: tiger76 » 29 mar 2018, 22:53

Dojazd to jest jedna wielka tragedia, w dniu dzisiejszym ok godziny 15 wracałem z M House w kierunku pl. Inwalidów, zajęło to prawie godzinę. Nic się nie zmieni do póki nie dokończą obwodnicy. Z wizualizacji które widziałem to po przebudowie 29 listopada niewiele się zmieni.

adam.A
Posty: 2
Rejestracja: 06 kwie 2018, 8:01

Re: Komunikacja publiczna i samochodowa wokół M House (ul. Meiera - Prądnik Biały)

Postautor: adam.A » 08 kwie 2018, 10:04

popieram przedmówców- nie jest ciekawie;/.

quarx
Posty: 4
Rejestracja: 20 mar 2018, 12:17

Re: Komunikacja publiczna i samochodowa wokół M House (ul. Meiera - Prądnik Biały)

Postautor: quarx » 09 kwie 2018, 12:02

Faktycznie na 29 Listopada jest nieciekawie zwłaszcza w godzinach szczytu i w piątki. Z Meiera można się też wydostać jadąc obok cmentarza Batowice, to jest dobry dojazd do Obi i Krokusa oraz do ronda Młyńskiego. To szybsza trasa do tych miejsc niż aleje, ale z jakiegoś powodu Google Maps domyślnie jej nie podpowiada ;)



Wróć do „M House Kraków od Inter-Bud - forum mieszkańców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości