Ogrzewanie i ciepła woda w bloku z własnej kotłowni gazowej - M House Kraków

Forum dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w inwestycji M House Kraków. Wybudował ją deweloper Inter-Bud. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii.
Marianoitaliano
Posty: 7
Rejestracja: 24 mar 2017, 12:25

Re: Ogrzewanie i ciepła woda w bloku z własnej kotłowni gazowej - M House Kraków

Postautor: Marianoitaliano » 12 gru 2017, 12:54

Witam, rozmawiałem ze znajomym, który mieszka w sąsiedztwie mhouse i ma ogrzewanie gazowe. Twierdzi, ze wychodzi podobnie jak przy MPEC, niemniej jednak osobiście nastawiałem sie na sieć miejska i mam nadzieje, ze finalnie taka powstanie. Elewacja z tylu jest juz w zaawansowanym stadium, myśle, ze do końca roku powinna byc gotowa. Czy ktoś ma w miare aktualne informacje na temat daty przekazania kluczy?


lempartus
Posty: 17
Rejestracja: 31 gru 2017, 14:52

Re: Ogrzewanie i ciepła woda w bloku z własnej kotłowni gazowej - M House Kraków

Postautor: lempartus » 31 gru 2017, 19:02

zasadnicze pytanie, kto w przyszłości poniesie koszty podłączenia naszego bloku do sieci MPEC i czy w tedy będzie to gra warta świeczki ?

noran
Posty: 11
Rejestracja: 15 lis 2017, 18:57

Re: Ogrzewanie i ciepła woda w bloku z własnej kotłowni gazowej - M House Kraków

Postautor: noran » 03 sty 2018, 12:13

Witam. Jeśli chodzi o przyłącz budynku do sieci miejskiejto dzwoniłem do dyrekcji Mpcu i poinformowano mnie że jeśli budynek jest technicznie przystosowany to przyłączenie jest bezpłatne.Jeśli chodzi o kotłownie gazowe to wcześniej były one montowane w piwnicy budynku i przystosowanie takiej instalacji było łatwe i niezbyt kosztowne.Natomiast teraz kotłownie muszą być instalowane na dachu budynku i przerobienie instalacji do warunków przyłącza z sieci miejskiej jest uciążliwe i kosztowne. Ale inter-bud zapewnia że budynek jest przystosowany technicznie do przyłączenia do sieci miejskiej- tak twierdzi kierownik budowy.Oczywiście wszystkie te zapewnienia uzyskałem telefonicznie.Co do kosztów utrzymania kotłowni gazowej to cena ogrzewania jest podobna do Mpcu ale zapewne do momentu kiedy będzie trzeba wymienić kotłownie, gdyż jej żywotność to około 12-15 lat.A taki koszt to zapewne jakieś kilkaset tysięcy , niestety Iner-bud nie chciał nawet podać przybliżonej ceny.


tiger76
Posty: 80
Rejestracja: 27 mar 2018, 12:22

Re: Ogrzewanie i ciepła woda w bloku z własnej kotłowni gazowej - M House Kraków

Postautor: tiger76 » 27 mar 2018, 21:10

Od dewelopera uzyskałem informację, że po przebudowie ulicy 29 listopada budynek zostanie podpięty pod MPEC, niestety nie ma słowa na temat tego kto pokryje koszty. Ja jeśli się zdecyduję na zakup to zażądam zaznaczenia w akcie notarialnym, że ten obowiązek spocznie na deweloperze, w innym wypadku zrezygnuję.

tiger76
Posty: 80
Rejestracja: 27 mar 2018, 12:22

Re: Ogrzewanie i ciepła woda w bloku z własnej kotłowni gazowej - M House Kraków

Postautor: tiger76 » 27 mar 2018, 21:11

noran pisze:Oczywiście wszystkie te zapewnienia uzyskałem telefonicznie.Co do kosztów utrzymania kotłowni gazowej to cena ogrzewania jest podobna do Mpcu ale zapewne do momentu kiedy będzie trzeba wymienić kotłownie, gdyż jej żywotność to około 12-15 lat.A taki koszt to zapewne jakieś kilkaset tysięcy , niestety Iner-bud nie chciał nawet podać przybliżonej ceny.

to uzyskaj te zapewnienia chociaż w formie e-mailowej

motylcio89
Posty: 4
Rejestracja: 20 mar 2018, 17:27

Re: Ogrzewanie i ciepła woda w bloku z własnej kotłowni gazowej - M House Kraków

Postautor: motylcio89 » 29 mar 2018, 0:23

Kobieta w biurze informowała nas, że takiego zapisu nie ma i nie będzie, bo w pierwotnych planach budynek miał mieć kotłownię gazową, następnie dopiero prowadzili rozmowy z MPECem, stąd wszystkie podpięcia. I twierdziła, że jeśli wspólnota zdecyduje się na zmianę po tych kilku latach przebudowy, to sama poniesie koszty likwidacji kotłowni. Nawet nie starała się podać przybliżonej ceny takiego przedsięwzięcia...

tiger76
Posty: 80
Rejestracja: 27 mar 2018, 12:22

Re: Ogrzewanie i ciepła woda w bloku z własnej kotłowni gazowej - M House Kraków

Postautor: tiger76 » 29 mar 2018, 22:42

Niestety u tego dewelopera każdy mówi co innego. Ja dzisiaj dowiedziałem się od kierownika, że blok jest przystosowany do ogrzewania MPEC, ale nie ma pojęcia kiedy i czy w ogóle to nastąpi, być może dopiero jak się zepsuje obecna kotłownia czyli teoretycznie za ok 15 lat. Powiedział też, że są zastosowane najnowszej generacji piece więc może okazać się, że ten sposób ogrzewania wyjdzie korzystniej niż MPEC.

@motylcio89 na stronie dewelopera wciąż widnieje informacja o MPECu, ja gdyby nie to forum to byłbym przekonany, że właśnie takie będzie ogrzewanie, a dopiero rozważam zakup. Innymi słowy zostałbym wprowadzony w błąd.

Franek74
Posty: 1
Rejestracja: 24 kwie 2019, 18:19

Re: Ogrzewanie i ciepła woda w bloku z własnej kotłowni gazowej - M House Kraków

Postautor: Franek74 » 24 kwie 2019, 18:20

Kompleksową kotłownię gazową z pewnością fachowo wykona firma Topac. Dbają o wysoką jakość świadczonych usług. Działają sprawnie, dokładnie i niedrogo na wysokiej klasy sprzęcie.



Wróć do „M House Kraków od Inter-Bud - forum mieszkańców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości