Ogrzewanie i ciepła woda w bloku z własnej kotłowni gazowej - M House Kraków

Forum dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w inwestycji M House Kraków. Wybudował ją deweloper Inter-Bud. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii.
niezwykły_nick
Posty: 10
Rejestracja: 14 lis 2017, 8:58

Ogrzewanie i ciepła woda w bloku z własnej kotłowni gazowej - M House Kraków

Postautor: niezwykły_nick » 16 lis 2017, 7:41

noran pisze:mam również wątpliwości co do ogrzewania i ciepłej wody ,ponieważ blok ten nie będzie podłączony do sieci miejskiej Kotłownia będzie zasilana gazem.Czynsze 6.50 zł/m2 ale czy przez ogrzewanie gazem szybko nie wzrosną? może jest ktoś na forum mieszkający w bloku ogrzewanym własną kotłownią?

O, to mnie zaskoczyłeś z tym ogrzewaniem. Jak na razie nie miałam okazji jeszcze dopytać o takie rzeczy, a strona na której znalazłam informacje zawierała info o ogrzewaniu z MPEC. Miejsc postojowych jak na taką ilość mieszkań moim zdaniem za mało.


Marteusz
Posty: 36
Rejestracja: 01 lut 2016, 20:26

Re: Ogrzewanie i ciepła woda w bloku z własnej kotłowni gazowej - M House Kraków

Postautor: Marteusz » 16 lis 2017, 8:45

niezwykły_nick pisze:
noran pisze:mam również wątpliwości co do ogrzewania i ciepłej wody ,ponieważ blok ten nie będzie podłączony do sieci miejskiej Kotłownia będzie zasilana gazem.Czynsze 6.50 zł/m2 ale czy przez ogrzewanie gazem szybko nie wzrosną? może jest ktoś na forum mieszkający w bloku ogrzewanym własną kotłownią?

O, to mnie zaskoczyłeś z tym ogrzewaniem. Jak na razie nie miałam okazji jeszcze dopytać o takie rzeczy, a strona na której znalazłam informacje zawierała info o ogrzewaniu z MPEC. Miejsc postojowych jak na taką ilość mieszkań moim zdaniem za mało.

Cześć Noral,
Powiedziałbym że 6.5zł / m2 to jest tanio jak na Kraków, znajomi ostatnio podpisali umowę z innym deweloperem i płacą ok 8zł/m2.

noran
Posty: 11
Rejestracja: 15 lis 2017, 18:57

Re: Ogrzewanie i ciepła woda w bloku z własnej kotłowni gazowej - M House Kraków

Postautor: noran » 16 lis 2017, 13:38

Witam , kotłownia gazowa jest usytuowana na dachu budynku i ma być wymieniana co 15 lat .Jesli chodzi o mieszkańców innych budynków z podobnymi kotłowniami to przeważnie sobie chwalą, przynajmniej tak czytałem na foraum. Na budowie powiadomiono mnie że w przyszłości budynek ma być podłączony do sieci miejskiej.Co do czynszu to jest ok,po Krakowie rzeczywiście to około 8zł/m2. co do negocjacji ceny to powiadomiono mnie że nie ma takiej możliwości.Pozdrawiam


ragar
Posty: 442
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:39

Re: Ogrzewanie i ciepła woda w bloku z własnej kotłowni gazowej - M House Kraków

Postautor: ragar » 16 lis 2017, 21:36

noran pisze:Witam , kotłownia gazowa jest usytuowana na dachu budynku i ma być wymieniana co 15 lat.

Ciekawe jakie będą koszty utrzymania kotłowni gazowej w bloku oraz jakie będą koszty ciepłej wody i ogrzewania z kotłowni gazowej przy bloku no i jak te ceny będą się miały w porównaniu do tych, z którymi mamy do czynienia w przypadku ogrzewania i ciepłej wody z sieci miejskiej. Ktoś się może orientował, jak to wygląda? Z tego co wiem, to 1 GJ ciepła z MPEC, to koszt ok. 50 złotych.

123456
Posty: 1
Rejestracja: 12 paź 2017, 18:21

Re: Ogrzewanie i ciepła woda w bloku z własnej kotłowni gazowej - M House Kraków

Postautor: 123456 » 16 lis 2017, 22:15

niezwykły_nick pisze:
noran pisze:Witam, też dzisiaj oglądałem mieszkania w tej inwestycji.Faktycznie miejsc postojowych jest tylko 55 w garażu podziemnym i tylko 4 w okół bloku.mam również wątpliwości co do ogrzewania i ciepłej wody ,ponieważ blok ten nie będzie podłączony do sieci miejskiej Kotłownia będzie zasilana gazem.Czynsze 6.50 zł/m2 ale czy przez ogrzewanie gazem szybko nie wzrosną? może jest ktoś na forum mieszkający w bloku ogrzewanym własną kotłownią?W środku kończą wylewki,instalacje i tynki mozna powiedzieć skończone a klatki schodowe są flizowane ,formowany jest też plac wokół budynku .pozdrawiam

O, to mnie zaskoczyłeś z tym ogrzewaniem. Jak na razie nie miałam okazji jeszcze dopytać o takie rzeczy, a strona na której znalazłam informacje zawierała info o ogrzewaniu z MPEC. Miejsc postojowych jak na taką ilość mieszkań moim zdaniem za mało.

ogrzewanie gazem ma byc w inwestycji budowanej przez dom-bud, a nie budowanej przez inter-bud - M house gdzie jest mpec. Moim zdaniem troche zamieszanie jest tu wprowadzone :)

Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Ogrzewanie i ciepła woda w bloku z własnej kotłowni gazowej - M House Kraków

Postautor: Nowy » 17 lis 2017, 0:01

To co ten noran? Napiszcie do admina, żeby założyć osobne forum mieszkańców M House - to powinno uporządkować komunikację :)

noran
Posty: 11
Rejestracja: 15 lis 2017, 18:57

Re: Ogrzewanie i ciepła woda w bloku z własnej kotłowni gazowej - M House Kraków

Postautor: noran » 17 lis 2017, 6:25

Czy byliście na budowie Mhause i pytaliście o sposób ogrzewania budynku? Bo ja oglądałem mieszkania i rozmawiałem na ten temat, więc nie wprowadzam nikogo w błąd. Przecież łatwo to zweryfikować , wystarczy zadzwonic do Inter-Budu. Chyba to forum jest do informowania i tworzenia zapytań a ja jestem zainteresowany tą inwestycją.

niezwykły_nick
Posty: 10
Rejestracja: 14 lis 2017, 8:58

Re: Ogrzewanie i ciepła woda w bloku z własnej kotłowni gazowej - M House Kraków

Postautor: niezwykły_nick » 20 lis 2017, 18:28

noran pisze:Czy byliście na budowie Mhause i pytaliście o sposób ogrzewania budynku? Bo ja oglądałem mieszkania i rozmawiałem na ten temat, więc nie wprowadzam nikogo w błąd. Przecież łatwo to zweryfikować , wystarczy zadzwonic do Inter-Budu. Chyba to forum jest do informowania i tworzenia zapytań a ja jestem zainteresowany tą inwestycją.

Byliśmy w końcu zobaczyć mieszkania w Mhouse i to prawda, jest kotłownia gazowa. Mówią, że miał być MPEC, ale coś nie wyszło i jest kotłownia. Pan sam nie umiał wytłumaczyć. My zrezygnowaliśmy z kupna mieszkania w tej inwestycji, ale z wielu powodów.


artur125
Posty: 2
Rejestracja: 08 gru 2017, 12:17

Re: Ogrzewanie i ciepła woda w bloku z własnej kotłowni gazowej - M House Kraków

Postautor: artur125 » 08 gru 2017, 12:28

Witam,

Niestety potwierdziłem informację nt. zmiany ogrzewania budynku i wody na gazowe z biurem sprzedaży oraz kierownikiem budowy.
Kierownik tłumaczył zmianę bałaganem po stronie wykonawcy remontu alei 29 listopada, w związku z czym MPEC nie wydał zgody na przyłączenie do ogrzewania miejskiego.

Zmiana ogrzewania jest niezgodna z podpisanym przez nas prospektem informacyjnym. Zarówno biuro sprzedaży jak i kierownik nie są w stanie określić czy w przyszłości zmiana ogrzewania będzie zrealizowana (budynek mimo wszystko jest przystosowany do przyłączenia ogrzewania MPEC). Może to powodować o wiele większe koszty czynszu – nikt w tym momencie nie jest w stanie tego określić. Z informacji jakie uzyskałem to w mieszkaniach nie będzie żadnych piecyków, tylko kotłowania gazowa na dachu będzie doprowadzała ogrzewanie do garażu a stąd do mieszkań. Obawiam się, że standard życia związany ze zmianą ogrzewania będzie gorszy.

Dlatego proponuje wysłać pismo/maila do dyrekcji INTERBUD z prośba zorganizowania spotkania dla wszystkich osób, które kupiły mieszkania w tej inwestycji i podania wyjaśnień dlaczego nikt nas o tym wcześniej nie poinformował oraz jakie mają plany w związku z tą zmianą.
Być może uda nam się otrzymać pisemną gwarancję ze strony INTERBUD o tym, że w najbliższym możliwym terminie uda się zmienić ogrzewanie z gazowego na miejskie oczywiście na koszt wykonawcy.

Jestem po kontakcie z kilkoma osobami, które już kupiły mieszkania w tej inwestycji, niestety wszystkie dowiedziały się o tym albo z forum, albo ode mnie i są tak samo jak ja tym faktem zbulwersowane…
Każdy z nas ma pewne obawy ww. związane ze zmiana ogrzewania i są za tym, aby zorganizować spotkanie z dyrekcja INTERBUD.
Wiadomo, że im będzie nas więcej to mamy większą siłę działania, dlatego proszę o kontakt mailowy ze mną lub Kamilem Skubkiem w celu potwierdzenia chęci organizacji spotkania z dyrekcją oraz poinformowanie możliwie innych osób, które nie mają dostępu do forum a macie z nimi kontakt.

Podaje maila do siebie oraz znajomego, który również kupił mieszkanie w tej inwestycji:
janoszekartur@gmail.com
kamilskubek@gmail.com

Pozdrawiam,
Artur Janoszek

noran
Posty: 11
Rejestracja: 15 lis 2017, 18:57

Re: Ogrzewanie i ciepła woda w bloku z własnej kotłowni gazowej - M House Kraków

Postautor: noran » 11 gru 2017, 22:15

Witam , co do kotłowni gazowej to budynki po stronie mhause mają kotłownie gazowe więc można się dowiedzieć od mieszkańców o wysokości czynszów i korzyści lub wad takich kotłowni.Dzwoniłem do mpcu i poinformowano mnie że planują rozbudowę sieci wraz z przebudową E7. Co do Inter-budu to nie umieją lub nie chcą powiedzieć kto zapłaci za przyłącz.Również nie chciano mi udzielić informacji ile kosztuje taka kotłownia a jest to ważne bo żywotność jej to jakieś 10 do 15 lat i to mieszkańcy w przyszłości poniosą koszty jej wymiany.Ja osobiście jeszcze nie kupiłem mieszkania w tej inwestycji ale mam rezerwacje .Proszę o informacje na forum o sytuacji w mhause.Pozdrawiam



Wróć do „M House Kraków od Inter-Bud - forum mieszkańców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość