Wysokość czynszu w nowych mieszkaniach w inwestycji M House od Inter-Bud

Forum dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w inwestycji M House Kraków. Wybudował ją deweloper Inter-Bud. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii.
Basiorek
Posty: 3
Rejestracja: 16 maja 2018, 0:13

Wysokość czynszu w nowych mieszkaniach w inwestycji M House od Inter-Bud

Postautor: Basiorek » 16 maja 2018, 20:45

Na prawdę czynsz jest aż tak drogi?
Czy pozostali, którzy mieli już odbiór również mają aż tak wysoki czynsz?


lempartus
Posty: 17
Rejestracja: 31 gru 2017, 14:52

Re: Wysokość czynszu w nowych mieszkaniach w inwestycji M House od Inter-Bud

Postautor: lempartus » 18 maja 2018, 0:01

Basiorek pisze:Na prawdę czynsz jest aż tak drogi?
Czy pozostali, którzy mieli już odbiór również mają aż tak wysoki czynsz?

Faktycznie czynsz jest dość wysoki, a musimy pamiętać że nie ma w nim jeszcze żadnego naliczenia związanego z funduszem remontowym

motylcio89
Posty: 4
Rejestracja: 20 mar 2018, 17:27

Re: Wysokość czynszu w nowych mieszkaniach w inwestycji M House od Inter-Bud

Postautor: motylcio89 » 18 maja 2018, 22:51

A mogę prosić o podanie kwoty? Jesteśmy jeszcze przed odbiorem i chętnie oswoimy się z myślą.


Agnesqe
Posty: 8
Rejestracja: 22 sty 2018, 14:13

Re: Wysokość czynszu w nowych mieszkaniach w inwestycji M House od Inter-Bud

Postautor: Agnesqe » 21 maja 2018, 13:16

Fundusz remontowy to 1 zł od metra kwadratowego mieszkania ;)

adi
Posty: 91
Rejestracja: 17 kwie 2016, 11:46

Re: Wysokość czynszu w nowych mieszkaniach w inwestycji M House od Inter-Bud

Postautor: adi » 21 maja 2018, 15:37

Agnesqe pisze:Fundusz remontowy to 1 zł od metra kwadratowego mieszkania ;)

A skąd taka informacja :?: Bo w nowych blokach, to fundusz remontowy, to jakieś 0,20-0,30 zł od metra na miesiąc, więc chyba tak źle nie będzie ;)

lempartus
Posty: 17
Rejestracja: 31 gru 2017, 14:52

Re: Wysokość czynszu w nowych mieszkaniach w inwestycji M House od Inter-Bud

Postautor: lempartus » 21 maja 2018, 20:46

Stawka eksploatacyjna 2,40 x m
administracja 0,75 x m
monitoring 35 zł/miesiąc
centralne ogrzewanie 2,15 x m
śmieci 0,70 * m2


w sumie u mnie zaliczkowo z wodą ciepła i zimną a wiadomo w tej chwili jest zaznaczone minimalne zużycie wychodzi 580 złotych. w Starym mieszkaniu za wodę płaciliśmy ok 250 złotych więc tu mi się zapowiada ponad 750 złotych. Dość sporo.
Zresztą niech każdy oceni.
Przy okazji, drodzy sąsiedzi pamiętajmy aby zarządzający nie był wpisany aktem notarialnym. Niczego broń Boże nie sugeruje, bo Panie z administracji są niezwykle pomocne i fachowe, ale jeśli w przyszłości z jakichkolwiek przyczyn chcielibyśmy zmienić zarządzającego, będzie to trzeba zrobić w obecności notariusza przy udziale minimum 50% mieszkańców, a nie muszę dodawać że jest to prawie niewykonalne.

Agnesqe
Posty: 8
Rejestracja: 22 sty 2018, 14:13

Re: Wysokość czynszu w nowych mieszkaniach w inwestycji M House od Inter-Bud

Postautor: Agnesqe » 22 maja 2018, 6:22

adi pisze:
Agnesqe pisze:Fundusz remontowy to 1 zł od metra kwadratowego mieszkania ;)

A skąd taka informacja :?: Bo w nowych blokach, to fundusz remontowy, to jakieś 0,20-0,30 zł od metra na miesiąc, więc chyba tak źle nie będzie ;)

Taką informacje dostałam w administracji. Pani specjalnie dopytywała bo nie była pewna czy 80 groszy czy 1 zł. Tak więc fundusz remontowy 1 zł m2.

raf123
Posty: 3
Rejestracja: 22 maja 2018, 9:30

Re: Wysokość czynszu w nowych mieszkaniach w inwestycji M House od Inter-Bud

Postautor: raf123 » 21 sie 2018, 12:10

Wiem ile wynoszą opłaty w blokach obok. MHouse jest bardzo drogi na tym tle. Oczywiście wynika to z faktu zakupu mieszkania w pakiecie z administracją dewelopera i monitoringiem dewelopera. O ile z monitoringu będzie ciężko się wyplątać to zarządcę można zmienić tak aby płacić stawki rynkowe (zamiast płacić podwójnie). Ja wole płacić stawki takie jak w okolicy i liczę że większość właścicieli mieszkań też szanuje swoje pieniądze.
Na marginesie - gdy kupowałem mieszkanie nikt nie wspominał o monitoringu a tym bardziej ile to kosztuje. Niesmak pozostanie.


zbignieww
Posty: 8
Rejestracja: 11 maja 2018, 18:51

Re: Wysokość czynszu w nowych mieszkaniach w inwestycji M House od Inter-Bud

Postautor: zbignieww » 21 sie 2018, 14:47

viewtopic.php?t=3124
W tym wątku była poruszana kwestia ewentualnej zmiany zarządcy i większość jest za. Podobnie myślą też sąsiedzi, z którymi miałem okazję zamienić kurtuazyjne parę zdań. Z tym jednak musimy poczekać, aż większość we wspólnocie będą mieli mieszkańcy, a nie deweloper.

Co do monitoringu, w prospekcie który dostałem jak szukałem mieszkania w 2017 była o nim informacja.



Wróć do „M House Kraków od Inter-Bud - forum mieszkańców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości