Czynsz / opłaty za media i mieszkanie w Krakowie w inwestycji M House od Inter-Bud

Forum dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w inwestycji M House Kraków. Wybudował ją deweloper Inter-Bud. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii.
raf123
Posty: 3
Rejestracja: 22 maja 2018, 9:30

Czynsz / opłaty za media i mieszkanie w Krakowie w inwestycji M House od Inter-Bud

Postautor: raf123 » 28 maja 2018, 22:44

Potwierdzam że opłaty za mieszkanie w MHouse będą z kosmosu. Opłaty za podobne mieszkanie w bloku obok to - uwaga - kilkaset złotych mniej.
Hitem jest monitoring - 50pln/miesiąc. Nawet nie wiedziałem że się na to zgodziłem. Fundusz remontowy 1 pln/m2 (normalne stawki 03,-0,5pln/m2). Wywóz śmieci 0,7pln od m2 ( w bloku obok do 20pln/mieszkanie). Opłaty za administrację i tz. utrzymanie zawyżone - parę pln za m2 więcej niż gdziekolwiek indziej.
Niestety muszę przyznać że sam jestem sobie winien. Na podpisanie tego stosu umów i regulaminów trzeba chodzić z prawnikiem a nie podpisywać w ciemno licząc że deweloper zna umiar w "rżnieciu" klientów. Jedynym wyjściem jest zmiana zarządcy z Inter Budu na inna firmę.
Tylko musi się zebrać paru mieszkańców którzy nie lubią wyrzucać pieniędzy w błoto.


dzikilogin
Posty: 5
Rejestracja: 30 maja 2018, 8:50

Re: Czynsz / opłaty za media i mieszkanie w Krakowie w inwestycji M House od Inter-Bud

Postautor: dzikilogin » 30 maja 2018, 8:55

raf123 pisze:Potwierdzam że opłaty za mieszkanie w MHouse będą z kosmosu. Opłaty za podobne mieszkanie w bloku obok to - uwaga - kilkaset złotych mniej.
Hitem jest monitoring - 50pln/miesiąc. Nawet nie wiedziałem że się na to zgodziłem. Fundusz remontowy 1 pln/m2 (normalne stawki 03,-0,5pln/m2). Wywóz śmieci 0,7pln od m2 ( w bloku obok do 20pln/mieszkanie). Opłaty za administrację i tz. utrzymanie zawyżone - parę pln za m2 więcej niż gdziekolwiek indziej.
Niestety muszę przyznać że sam jestem sobie winien. Na podpisanie tego stosu umów i regulaminów trzeba chodzić z prawnikiem a nie podpisywać w ciemno licząc że deweloper zna umiar w "rżnieciu" klientów. Jedynym wyjściem jest zmiana zarządcy z Inter Budu na inna firmę.
Tylko musi się zebrać paru mieszkańców którzy nie lubią wyrzucać pieniędzy w błoto.

a kiedy podpisywał Pan te wszystkie regulaminy? czy to już jest po odbiorze?

jeśli chodzi o zmianie zarządcy to jestem jak najbardziej za! ile osób musi się zebrać żeby dokonać takiej zmianty?

i też uważam, że interbud przesadza ze stawkami. a dodatkowo nie ufam im już wcale chociażby przez tą akcję z MPEC.

quarx
Posty: 4
Rejestracja: 20 mar 2018, 12:17

Re: Czynsz / opłaty za media i mieszkanie w Krakowie w inwestycji M House od Inter-Bud

Postautor: quarx » 01 cze 2018, 21:16

Popieram przedmówców, stawki są absurdalne i trzeba zmienić zarządcę. Obawiam się jednak, że na obecnym etapie zawiązanie wspólnoty będzie trudne bo wszyscy zajęci są remontowaniem i większość osób nie ma pewnie nawet zakończonej procedury notarialnej (chociaż nie wiem czy to konieczne).

Zupełnie na marginesie to przydałoby się zamknięte forum, bo to jest czytane przez Inter-bud ;)

Koleżanka która mieszka niedaleko ma tego administratora (też zmienili z dewelopera ale podobno dużo czasu im na to zeszło): grennieruchomosci.pl

Widziałem jej rachunki i kilka rzeczy od razu widać, inne trudniej porównać (co u nas składa się na eksploatację która jest cholernie droga?):

Administracja: 0.75zł vs 0.48zł za metr
Wywóz śmieci/Gospodarowanie odpadami: 0.7 za metr (u mnie 40zł) vs 15 (stałe)
Fundusz remontowy (wd koleżanki na forum): 1zł vs 0.7zł

Jak macie dane dotyczące innych administratorów to możemy sobie porównać i wybrać najlepszego :)

Przypuszczam, że możnaby się z taką firmą skontaktować i ona pewnie już by wiedziała jak sprawnie i szybko zrobić coup d'etat i zmienić administrację.


zbignieww
Posty: 8
Rejestracja: 11 maja 2018, 18:51

Re: Czynsz / opłaty za media i mieszkanie w Krakowie w inwestycji M House od Inter-Bud

Postautor: zbignieww » 01 cze 2018, 22:11

quarx pisze:większość osób nie ma pewnie nawet zakończonej procedury notarialnej (chociaż nie wiem czy to konieczne).

Wspólnota mieszkaniowa zawiązuje się w momencie, w którym deweloper wyodrębni i przeniesie prawo własności do pierwszego lokalu. Na początku składa się z dwóch członków dewelopera i 1 lokatora, z każdą umową, udział dewelopera się zmniejsza.

Przy odbiorze (16.05) Panie w biurze sprzedaży mówiły, że umowy sprzedaży będą najwcześniej za miesiąc (chyba, że się coś zmieniło), więc chyba nikt nie ma zakończonej procedury. Myślę, że pierwsze zebranie nie wcześniej niż w sierpniu może się odbyć, a i tak większość będzie zajęta wykończeniem.

dzikilogin
Posty: 5
Rejestracja: 30 maja 2018, 8:50

Re: Czynsz / opłaty za media i mieszkanie w Krakowie w inwestycji M House od Inter-Bud

Postautor: dzikilogin » 03 cze 2018, 17:20

jeśli tylko będę już miała wyodrębnioną własność, bardzo chętnie wezmę udział w zawiązaniu takiej wspólnoty.
niezależnie czy będę w trakcie wykończania mieszkania czy też nie.

neo
Posty: 429
Rejestracja: 13 sty 2016, 23:39

Re: Czynsz / opłaty za media i mieszkanie w Krakowie w inwestycji M House od Inter-Bud

Postautor: neo » 03 cze 2018, 18:24

Po wyodrębnieniu własności, w zasadzie automatycznie wchodzi się w skład wspólnoty mieszkaniowej, więc nic specjalnego nie trzeba z tym robić :)

dzikilogin
Posty: 5
Rejestracja: 30 maja 2018, 8:50

Re: Czynsz / opłaty za media i mieszkanie w Krakowie w inwestycji M House od Inter-Bud

Postautor: dzikilogin » 04 cze 2018, 10:11

neo pisze:Po wyodrębnieniu własności, w zasadzie automatycznie wchodzi się w skład wspólnoty mieszkaniowej, więc nic specjalnego nie trzeba z tym robić :)

heh, ok. proszę wybaczyć - moje pierwsze mieszkanie :) a to inne pytanie w takim razie - ilu osób trzeba, żeby móc zmienić administratora z Interbudu? czy jest to robione za pomocą głosowania wszystkich mieszkańców? kto się czymś takim ewentualnie będzie zajmował zwołaniem takiego głosowania?

neo
Posty: 429
Rejestracja: 13 sty 2016, 23:39

Re: Czynsz / opłaty za media i mieszkanie w Krakowie w inwestycji M House od Inter-Bud

Postautor: neo » 05 cze 2018, 1:11

Dobrze jest pytać ;) Zarządcę można zmienić, jeśli zagłosują za tym właściciele do których łącznie należy więcej, niż połowa powierzchni mieszkań w bloku, bardzo skrótowo mówiąc i nie wdając się w szczegóły.


wjesiek
Posty: 43
Rejestracja: 01 paź 2022, 16:42

Re: Czynsz / opłaty za media i mieszkanie w Krakowie w inwestycji M House od Inter-Bud

Postautor: wjesiek » 09 mar 2023, 23:48

Polecam ponownie zainteresować się tematem. W innych inwestycjach Inter-Budu, czyli Piasta Towers oraz Panorama Kliny, wspólnoty odwołały zarząd powierzony firmie Inter-Bud Developer i przeszły na zarząd właścicielski. Nie jest to specjalnie skomplikowane i wymaga zaprotokołowania takiej zmiany w obecności notariusza. Wymagana jest do tego zgoda większości, czyli ponad 50% udziałów właścicieli. Można taki proces przeprowadzić za pomocą pełnomocnika, który zbiera na siebie "głosy" mieszkańców, a następnie w ich imieniu głosuje na zebraniu wspólnoty za zmianą. Na Piasta Towers zarządcą jest firma Nawigator Nieruchomości. Czynsze spadły znacząco, zarząd wspólnoty wypowiedział umowę na monitoring firmie FRB Inter-Bud, który wynosił 70 gr za m2 mieszkania. Teraz opłaty to 0 zł! Do tego obniżka kosztów administracji, eksploatacji oraz funduszu remontowego. Dzięki audytowi technicznemu, zgłoszone zostało około 60 stron usterek do dewelopera, w okresie trwania rękojmi. A więc będą naprawione za darmo, a nie po 5 latach kosztem mieszkańców. Ze swojej strony polecam kontakt z kimś z Piasta Towers, aby dowiedzieć się więcej na temat całej procedury.



Wróć do „M House Kraków od Inter-Bud - forum mieszkańców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości